Mükemmel Görünmeyi Önleyecek 10 Giyim Hatası

Mükemmel Görünmeyi Önleyecek 10 Giyim Hatası

Çarpıcı görünmek için 7/24 çaba gayret gösterilir. Bir tek hata ile de bu verilen çabalar boşa gider. Usta bir şekilde yapılmayan giyim parçaları yarardan çok zarar getirir. Mükemmel görünmeyi önleyecek 10 giyim hatası ile bunun farkına varacaksın. Hoş bir görüntü için giyim hatalarına kesinlikle dikkat etmek gerekir. Açıklamalı ve resimli görsellerle zenginleştirerek hazırladığımız giyim hatalarını daha iyi fark edeceksiniz. Hayran bakışları üzerinize çekmek için en iyi şekilde nasıl görünürsünüz bunları size ezberleteceğiz. Tek bir liste halinde de bunları derledik. Mükemmel görünmeyi önleyecek 10 giyim hatasına detaylı bir şekilde göz atalım.

Daha Tarz Görünmek İçin 10 Stil Önerisi

Harika Görünmek İçin Önemli Noktalar

 

1.Son Dakika Yapılan Hazırlıklar

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-9

Bir yandan soğuk bir fincan kahve,diğer bir taraftan allık fırçası ve kafanızın içinde tek bir soru: Ben bugün ne giysem? Hep birlikte giyinirken de çok zaman harcayıp geç kalabilirsiniz. Ne giyileceğine karar vermek için daha önce düşünmelisiniz. Hazırlıkları da akşamdan yaparak stresten kaçınmalısınız. Son dakikada yapılan hazırlıklar özensiz ve üstünkörü olacaktır. Ayrıca birçok giyim hatasını da beraberinde getirecektir.

2.Hava Durumuna Göre Giyinmek

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-8

Sezona uygun giyinmek en doğru olandır. Yaz ve kış sezonuna uygun kıyafetler giymek en akıllı tercihtir. Yoksa gülünç duruma düşebilirsiniz. Yağmurlu bir günde ve soğuk havalarda buna uygun şekilde kombinler yapılmalı. Soğuk bir havada ince çorap giymek doğru bir durum değil tamamen giyim hatasıdır. Bilinçli ve şık giyinmek akıllıca olandır. Gardırobunuzda soğuk havalara uygun hafif giyecekler bulundurmalısınız.

3.Yersiz Giyinme

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-1

İmajını iyileştirmek için ofiste kokteyl elbise giymek ve kaldırım taşlarında yüksek topuklu ile yürümek bu giysi tarzı için uygunsuz bir yerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu gibi durumlarda elbisenin markası ve fiyatı da önemli değildir.Sonuç olarak giysi türünü yanlış kullanmak beceriksiz olduğumuza kanıt olarak algılanır. Her zaman kıyafet nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek yararlıdır. Sağduyunuz galip gelsin ve gardırobunuza değişlik yerler için eklemeler yapın. Görselde gördüğümüz gibi doğru olan fotoğraf yeşil yanlış olan fotoğraf çarpı atılmış durumda. Gerçekten göz zevkine doğru olanı bulmak çok fark ettiriyor. Karşılaştırmalı örnek bunu fazlasıyla kanıtlıyor.

4.Beden Ölçüsü Uygun Olmayan Kıyafetler Almak

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-2

Çok sıkı vücudumu sarıyor dediğiniz parçalar sizi kötü gösterecektir. Aşırı slim ölçüler vücut şeklinize,stilinize darbe vurur. Daha beden ölçünüze uygun kıyafetler giymek akıllıca olacaktır. Basit ama hatırlatılması gereken bir öneri.

5.Küçük Kusurlar

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-3

Biraz buruşuk görünüm,tüylenmiş bir giyim parçası,küçük bir leke böyle küçük kusurlar olduğunuzdan kötü görünmenize başlıca sebeptir. Küçük kusurlar kolay hallolacak biraz dikkat gerektiren kısımdır. Bu ufak detayları önemseyin.

İlginizi Çekecektir: Stil Görünmenin İpuçları

6.Aksesuar Eksikliği

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-4

Basit bir kot pantolon ve kazakla inanılmaz şık olabilirsiniz. Bu durum aksesuarlara bağlıdır ancak bunu doğru seçmeniz gerek. Bir eşarp,bir takı,kemer önemli ayrıntı olabilir. Aksesuarlar elbiseleri konuşturan onlara değer yükleyen cezbedici parçalardır.Basit kıyafetlere küçük parçalar eklemek onları çok modern ,eşsiz hale getirir. Hayatımızın her noktasında çok detaylı giyinmemiz doğaldır. Bazen de böyle basit parçalarla şık olmasını bilmeliyiz. Aksesuar eksikliği harika görünmemiz için önemli bir noktadır. Aksesuarlarınızı tamamlayarak farklı farklı kombinlerle kullanmanız gerek. Çünkü her kombine uyan değişik aksesuar olacaktır. Bir,iki tane aksesuarla olmaz. Tabiki de yüzlerce de olsun demiyoruz ama 4-5 tane de olursa gayet başarılı olacaksınız.

7.Kaliteli Elbise Malzemeleri

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-5

Sentetik kumaştan yapılan kıyafetler ucuz olabilir ama basit görünüyor. Sentetik kumaşlar aynı zamanda çokta çabuk kirlenir. Pamuk,şifon,ipek,yün ve kottan yapılmış yüksek kalite triko kumaşları tavsiye ediyoruz. bu kumaşlar çokta pahalı değildir. Kıyas yaparsan sentetik kumaşlarla hem daha çekici hem de gerçek rahatlık hissi verir.

8.Renk Kombinasyonları

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-6

Kıyafet seçiminde renk düzeni ayarlamak zor iştir. Renkleri iyi birleştirmek kullanıcının ten rengi ile uyumlu olmalıdır. Beyaz ve siyah popüler klasik renklerdir. Pastel tonlar evrensel ve asil renklerdir.Parlak renkler seçerken de derin tonlu olanları seçmeniz renk kombinasyonu açısında çok iyi olacaktır. Renk kombinasyonları için sakin ve titiz olun bu ilke sizi doğruya götürecektir. çok canlı renkleri bir arada kullanmak doğru gibi gözüken yanlış renk kombinasyonudur.

9.Garip Baskılar

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-10

Baskın ve desenlerde dikkatli olmalısınız. Ünlü leopar baskıları sizin zevksiz ve kaba olarak nitelendirilmenize sebep olabilir. Bu tür giysiler için kendinizden çok emin değilseniz kullanmayın. Daha güvenli ve klasik ekose,çizgili,hafif desenler,geometrik desenler çok daha iyi bir seçim olacaktır. Bu gibi basit hatalara düşmeyin. Garip baskılar mükemmel görünmekten çok uyumsuz gösterecektir. sizi. Harika görünmek için önemli bir noktadır.

Daha Tarz Görünmek İçin 10 Stil Önerisi

10.Yanlış İç Çamaşır Seçimi

 

mukemmel-gorunmeyi-onleyecek-10-giyim-hatasi-7

Kimse iç çamaşırı görmeyecek zaten ne fark eder anlayışı çok yanlıştır. Bu fikirde çok yanılıyorsunuz. İç çamaşırlar görünüm ve izlenimi çok fazla etkileyen arka plandaki temel unsurdur. Kötü yanlış iç çamaşır seçimi vücut şeklimizi ve kıyafetlerin üzerimizde durmasını önemli ölçüde etkiler.İç çamaşır seçiminin doğru olması önemli bir yatırımdır işinizi önemli ölçüde kolaylaştırır. Daha iyi görünmeniz için işinizi çok daha işlevsel hale getirir. Örnek göründüğü çok fazla sıkı sütyen kullanımı çok yanlış,doğrusu ideal şekilde saran sütyen kullanmaktır. Lütfen Yorumlarınızı Esirgemeyin Aşağı Kısma Yorumlarınızı Yapın!

İlginizi Çekecektir: Daha Stil Sahibi Olmak İstiyorum Diyen Bayanlara Tıklayınız.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.