Kısa Boylu Bayanlar İçin Stil Önerileri

Kısa Boylu Bayanlar İçin Stil Önerileri

1 – Topuklu Ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar her kısa boylu kadının bir numaralı kurtarıcısıdır. Hem kadınsı hem sexi hem de şık bir detaydır. Topuğunuz ister kısa olsun isterse de uzun size ek bir görsellik katacaktır. Eğer ince topuklarla yürümekte zorluk çekiyorsanız dolgu topuklar ve kalın topuklar sizin için ideal olabilir.

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri

2 – Tek Renk Giyinmek

Tek renk giyinmek her zaman için daha uzun görünmemizi sağlar. Özellikle tek renk tulumlar, takım elbiseler, etek bluz kombinleri ve daha birçok kıyafet tek renk giyinildiğinde daha uzun görünmemizi sağlar. Bunun için mutlaka tek renk giyinmeye özen göstermelisiniz.

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri1

 

3 – Yüksek Belli Giyinin

Yüksek belli kıyafetler her zaman için bacak boyunu uzun gösterir. Bu sayede boyunuz da uzun görünecektir. Kıyafetler ile uzun görünmek her zaman için oranlarla alakalıdır. Yüksek belli kıyafetler bu sebepten göz yanılmasına sebebiyet verir. Yüksek belli etekler, şortlar ve pantolonlar işinizi görecektir.

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri2

 

 

4 – Maxi Kıyafetlere Şans Tanıyın

“Ama nasıl olur kısa boyluyken” dediğinizi duyar gibiyim. Evet kulağa garip gelebilir ilk başta. Ama öyle değil. Dediğim gibi oran meselesi. Uzun kıyafetler bacak boyumuzu uzun gösterirken genel anlamda da daha uzun görünmenizi sağlar. Ama bir uyarıda bulunamam gerekiyor. Lütfen pilili eteklerden uzak durun. Bu model kısa gösteriyor! Ama yırtmaçlı uzun etekler ise uzun boy dostudur.

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri3

 

 

5 – Kısa Eteklere Şans Verin

Topuklu ayakkabılar ile giyilen kısa etekler uzun görünmenin bir diğer formülüdür. Elbette ki bu kural bacakları güzel olanlar için geçerlidir. Çarpık bacaklara sahip olan bayanlara kısa eteklerden ve elbiselerden uzak durmalarını şiddetle öneriyorum.

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri4

 

6 –  Orta Boy Kıyafetlerden Uzak Durun

Orta boy pantolonlar, etekler ve elbiseler kısa boyluların düşmanıdır. Bacağı kaval kemiğinden kesen bu modeller olduğunuzdan çok daha kısa ve şişman görünmenizi sağlar.

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri5

 

7 – İnce Kemerleri Deneyin

İnce kemerler beli daha ince gösterdiği için boyu da daha uzun gösteren harika bir aksesuardır. Bu anlamda eteklerde, elbiselerde ve pantolon ve şortlarda ince kemerleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri6

 

8 – Büyük Boy Çantalardan Uzak Durun

Evet büyük boy çanta çok eşya alıyor. Tüm makyaj malzemelerimizi, elektronik eşyalarımızı ve diğer tüm eşyalarımızı kolaylıkla alabiliyor ama kısa boylu kadınlara göre değil. Çünkü zaten kısa boylu olan hanımları daha kısa gösteriyor hele ki içişn tamamen doluysa. Lütfen uzak durun!

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri7

 

9 – Dikey Çizgiler Giyinin

Dikey çizgiler hem zayıf hem de uzun gösterdiği için kısa boylu hanımların ilk tercihleri olmalı. Gömleklerde, pantolonlarda ve bluzlarda mutlaka dikey çizgili kıyafetleriniz olmalı ve onları sıkça giymelisiniz.

kisa-boylu-kadinlar-icin-stil-onerileri8

 

10 – Kendinize Güvenin ve Emin Adımlar Atın

Her şey uzun boylu olmakla veya görünmekle bitmez. Eğer eğri büğrü veya eğik yürüyorsanız tüm bu önerileri yerine getirseniz de hiçbir şey değişmez. Aksine daha kötü olur. Lütfen siz de kendinizi sevin ve her halinizi beğenin. Yolda dik durmanız ve kendinizden emin tavırlar sergilemeniz, başınız dik yürümeniz sizi her zaman için çok daha düzgün bir sosyal hayat sağlayacaktır. Mutlu olun!

Bir önceki yazımız olan Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde bikini modelleri ve vücut tipine göre bikini hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Hatice dedi ki:

  Hatice Gündüz / Antalya
  Harikasın Style Kadın güne güzel bilgilerle uyanıyorum sayenizde.Ben boyu 1.65 olan biriyim bu bilgilere dikkat edeceğim bundan sonra ?☺?

 2. blank starlight dedi ki:

  Kısa boylu bayanlar yırtmaçlı uzun etek giymemeli mi?

 3. blank Blacklable dedi ki:

  Bana 2 numaradaki elbiseyi nerden bulacagımı biri söyleyebilir mi ?

  1. blank stylekadin dedi ki:

   Merhabalar bu elbiseyi satış yapan giyim firmalarında bulabilirsiniz ama bu elbise biraz eski, stoklarında var mıdır bilemeyiz. (morhipo, hepsiburada gibi noktalara bakın) teşekkür ederiz.