Bayanlar Niçin Duygusal Yapıya Sahiptirler?

Bayanlar Niçin Duygusal Yapıya Sahiptirler?

Bayanlar erkeklere göre neden daha duygusal ve hassastır? Bunun cevabı bilimsel olarak Beyin üzerinde yazılan bir kitaptır. ‘Rita Carter’ tarafından yazılan ( beyin kitabı ) adlı kitabı birçok soruya yanıt vermektedir. Bayan beyninin duyguları, konuşma ve sanat yeteneği kontrol eden sağ bölümü erkeklere göre daha iyi çalıştığı kanıtlanmıştır. Bu bayanlara daha empati sahibi, duygusal ve daha iyi bir konuşmacı yapmaktadır. Erkeklerin daha az konuşma sebebi olarak gösterilmektedir. Duygularını konuşarak ifade ederken zorlanmasını buna bağlıyor.

duygusal

Bayanların duygusal yapıya olmasının sebeplerinden birisi de, hormonsal yapılarıdır. Bazı hormonsal yapılar erkeklerin hormonlarından daha farklı ve fazla çalıştırdıkları için bayağı duygusal olabilmektedirler. Ayrıca zihinsel olarak da çok fazla düşündükleri ve yorum yaptıkları için bu yüzden bazı konularda çok hassas ve duygusala bağlana bilmektedirler.

bayanlar-duygusallar

Gebelik dönemlerinde acayip duygusal olan bayanlar, gebelik dönemin sonrasında da doğum öncesi gibi, doğum sonrası da acayip derece duygusal yapıda olabilirler. Duygusal olan bayanlara, ılımlı ve sıcak bir tipte yaklaşmak şarttır aksi taktirde ne türde yaklaşırsanız yaklaşın büyük problemler doğacaktır, sizi dinlemeyecektir. Sevecen ve ılımlı olun. Bayana, yanında olduğunu hissettirin. Her konuda…

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.