Göbeği Olan Bayanlar Nasıl Giyinmeli? İşte Çözüm Yolları

Göbeği Olan Bayanlar Nasıl Giyinmeli? İşte Çözüm Yolları

Bayanlar çeşitli sebeplerden dolayı kilo alıp verir. Bu kilo alma sürecinde en çok yağ biriken bölge göbek kısmıdır. Hamilelik,hastalıklar,düzensiz beslenme,psikolojik sebeplerden dolayı kilo alır bayanlar. Bu kilo alma sürecinde de birikmeler genellikle göbek kısmında olur. Bel kısmındaki bu kilolar görünümü doğrudan etkiler. Göbeğimiz var ise az ya da çok bu durumda nasıl giyinmeli sorusu kafalarda oluşur. Göbeği olan bayanlar nasıl giyinmeli ? İşte çözüm yolları ile bu durumdan gerçekten çözülmüş olacak. Bu karın kısmındaki kiloları gizleyerek çok şaşırtıcı ve şık görünebileceksiniz. Bu noktada giydiğimiz kıyafet stillerinin çok büyük önemi vardır. Doğru kıyafetlerle güzel görünebilirsiniz ama bazı bayanlar bu noktayı es geçip güzel görüneceği yerde yanlış giyim çeşitleri ile malesef çok kötü görünüyorlar. Bu söylediğimiz ipuçları deneyerek gerçekten işe yaradığını gözlerinizle görebilirsiniz. Göbeği olan bayanlar nasıl giyinmeli? İşte çözüm yolları.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-13

 

Göbeği Gizlemek İçin 10 İpucu

 

1.Göbeğinizin Üzerine Sıkı Giysiler Gitmeyin.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-2

 

Şık görünmek ve güçlü yönlerinizi vurgulamak istiyorsanız üst kısım çok önemlidir ama sahip olduğunuz yağ kısımları tam tersine muhteşem göstermek yerine kötü gösterecektir. Bu durumda yapmanız gereken göbeğinizi ortaya çıkarmamaktır. Bunun içinde biraz kabarık kıyafetlere ihtiyacınız olacak. Kesinlikle göbek kısmına sıkı kıyafetler tercih etmeyin .

2.Geniş,asimetrik Üstleri Tercih Edin,Kolye Takın.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-8

 

Rahatça giyebileceğiniz stiller tercih etmenizde fayda var. Asimetrik yani orantısız üstler sizin karın bölgenizdeki yağların herkes tarafından anlaşılmamasını sağlayacaktır. Üstlerin uzun kapatıcı özellikte olması önemlidir. Yaz günleri için kolsuz daha serinletici özellikteki parçaları tercih edebilirsiniz.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-7

 

3.Uzun Hırka,Ceket ve Pançolarla Dikey Çizgiler Oluşturun.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-12

Style Kadın Kategorimiz İçin Tıklayınız.

Katmanlama göbeği gizlemek için önemli bir ipucudur. Bir hırka veya ceket ekleyerek bu katmanları oluşturabilirsiniz. Dikey çizgilerde uzun görünmenizi sağlayarak göbeğinizin kaybolmasına sebep olur. Uzun hırkalar daha ince,uzun ve yalın görüneceksiniz. Kısa düz hırkalar göbeğinizi gizler.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-4

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-14

4.Kemer Gibi Aksesuarlar Ekleyip Karnınızı Vurgulamayın.

Kemer gibi göbeğinizi vurgulayacak aksesuarlardan kaçınınız. Yüksek bir kemeriniz var ise bunu yukarı çekerek şaşırtma yapabilirsiniz bunda sıkıntı yok.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-3

 

5.Desenli,Hafif Geniş Elbiseler Tercih Edin.

Elbiselerinizin karın bölgesinde sıkışmasığından emin olun. Karın bölgesinde perdeleme elemanlı hafif geniş elbiseler iyi işlev görür. Desenlerde bu noktadan dikkati dağıtır. Bu elbise stilleri ayrıca size güzel bir silüet sunuyor.

 

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-5

 

6.Eteklerinizin Üstüne Üzerinize Oturmayan Tarzlar Seçin

Etek giyeceksiniz kalça kısmının çok geniş görünmesine dikkat ederek düzgün bir üst seçimi yapınızın. Eteğin üzerine giyeceğiniz parçanın sıkı sıkıya oturan bir üst olmasına özen gösterin resimdeki gibi daha güzel esnek,uyumlu üst tercih edin bu sizi gerçekten güzel gösterecektir.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-11

 

Fazla Kiloları Olan Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

 

7.Profosyonel Katmanlar Tercih Edin.

Elbiseleri üst üste giymek kış mevsiminde mümkündür bu durumdada soğuk mevisimde göbek bölgemizi gizlemek daha basit ve kolaydır. Profosyonel kat kat giymek işe yarıyor gerçekten ancak kısa süveterin altına düz ya da daha yumuşak kumaşlar tercih edin.

 

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-10

 

8.Göbek Çevresine Hantal Giysiler Gitmeyin

Cepli ve çok bezenmiş abartılı elbiseler sizi hareketsiz ve kalın gösterecektir. Bu durumda da göbeğiniz için yanlış bir giyim tarzı ortaya çıkmış olacak. Gevşek siyah bir bluz ise sizi tam tersine hareketli aktif zatıf ve göbeksiz gösterir deneyin farkı görün.

9.Asimetrik Üstler Seçin

Asimetrik orantısız üstler mükemmel dikey çizgiler oluşturur. Katmanlı üstler asimetrik bir özelliğe sahip ise çok iş yarayacaktır.

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-9

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-1

 

10.Elastik Düz Esnek Pantolon ve Uzun Üst Giyin.

Düz elastik pantolonlar göbeğinizi düz gösterebilir. Göbek bölgeniz bu pantolon stili ile formda görünür. Bu tür pantolonları rahatlıkla bulabilirsiniz. Uzun üstlerden kastımız da tuniklerdir. Pantolon ve tunikle doğru bir şekilde göbekli bayan nasıl giyinmeli? Sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

 

Mükemmel Görünmeyi Önleyecek 10 Giyim Hatası

 

gobegi-olan-bayanlar-nasil-giyinmeli-iste-cozum-yollari-6

Bir önceki yazımız olan Kıyafet Seçerken Yaptığımız 7 Temel Hata başlıklı makalemizde doğru kıyafetler nasıl seçilir?, giyimimizde vücut yapımızı dikkate almalı mıyız? ve giysi seçerken nelere dikkat etmeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.