Kıyafet Seçerken Yaptığımız 7 Temel Hata

Kıyafet Seçerken Yaptığımız 7 Temel Hata

Belli temel şeyleri yapmanın yanında güzel görünmek için kıyafet seçerken de yapmamız gerekenler vardır. Her gördüğümüz güzel kıyafeti almak doğru davranış değildir. Kıyafet seçerken yaptığımız 7 temel hata vardır. Bu hataları çoğu bayan sıklıkla yapmaktadır. Kıyafet seçiminde bu yapılan hataları bilerek çok daha doğruyu bulup iyi görünebilirsiniz. Mükemmel görünmek için sadece egzersiz yapmak,markaları tercih etmek,modayı takip etmek yetmiyor. Kıyafetlerimizi alırken dikkat etmemiz gereken beli başlı kurallar vardır. Klasik kıyafet seçimi yerine artık sizi daha bilinçli bir tüketici yapacağız. Hem ekonomik olarak kazançlı çıkacaksınız hem de çok daha iyi görüneceksiniz. Her zaman öneriler kulak verin sizi doğru noktaya götürecektir çünkü. Moda editörlerinin titizlikle belirlediği bu hataları görsellerle zenginleştirdik. Görsellerle daha iyi anlayıp gerçekten de hak vereceksiniz. Bu hataları tekrarlamayarak da süper bir tarzın kapılarını açacaksınız. Bu konuyu dile getirmemizdeki amaç gerçekten çoğu bayan kıyafet seçiminde titiz davranmıyor ve gelişigüzel şekilde yapıyor bu son derece yanlıştır. İşte kıyafet seçerken yaptığımız 7 temel hata.

Kıyafet Seçiminde Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar

1.Büyük Kareler

kiyafet-secerken-yaptigimiz-7-temel-hata-7

Büyük boyutlu kare desenler hiç ama hiç güzel durmaz. Aynı zamanda sizi kısa gösterir ve yatay olarak geniş durmanıza neden olur. Onun yerine damalı baskılar çok daha harikadır. Kıyafet seçimi yaparken dikkat edeceğiniz nokta desenlerdir. Desenlere dikkat kesilmeniz gerek. Hafif baskı desenler her zaman daha öndedir. Sağ taraftaki büyük karelerin seçimi yanlış sol taraftaki hafif baskılar çok yerinde ve hoş.

2.Yatay Baskılar

kiyafet-secerken-yaptigimiz-7-temel-hata-2

Yatay baskıları tercih etmeyin bir tercih yapacaksınız dikey baskılara yönelin. Yatay baskılar yerine tek renk ve canlı renkli kıyafetleri tercih etmenizde büyük yarar var sizi güzel gösterecektir.

3.Çok Fazla Dekorasyon

kiyafet-secerken-yaptigimiz-7-temel-hata-3

Çok fazla fırfır ve kıvrımlar gözleri yorar. Çok fazla kullanmayın. Sağ taraftaki fotoğrafta çok fazla kullanılmış abartı yapılmış. Sol taraftaki fotoğrafta ise kullanılmamış ve eteğe fermuar eklenmiş bu hem uzun ve güzel görünmenizi sağlayacaktır. Çok fazla dekorasyonu olan elbiselerden uzak durun kıyafet seçiminde yapılan 7 temel hatadan bir tanesidir.

4.Yatay Elemanlar İle Büyük Baskılar

kiyafet-secerken-yaptigimiz-7-temel-hata-4

Büyük baskılar ve uzun danteller bacaklarınızın daha kısa görünmesine sebep olur ve ağır geniş gösterir. Diğer yandan keskin bir yaka ve hafif yırtmaç daha uzun boylu gözükmenizi sağlar. Renk ile yapılan kombinler için ten renginize uygun olmasına dikkat edin bu aynı zamanda uzun görünmenize de etki edecektir. Tabii ayakkabıyı da unutmayın.

5.V Yaka Kıyafet

kiyafet-secerken-yaptigimiz-7-temel-hata-2

seçiminde dikkat etmemiz gereken kurallardan bir tanesi de yakalardır. Sağ tarafta yaka çok geniş ve vücut hatlarını kötü gösteriyor. V yakalı elbise ise daha zarif net bir görünüm sağlıyor. Kıyafet alırken dikkat edeceğiniz önemli bir nokta ise yakalardır. Yakaları es geçmeden alışveriş yapın. V yaka her zaman güzel gözükmenize yardımcı olur.

6.Geniş Yatay Çizgiler

kiyafet-secerken-yaptigimiz-7-temel-hata-4

Parlak yatay çizgiler belinizin ve ayaklarınızın daha kalın ve çuval gibi görünmesine sebep olur. Sol tarafta ise A kesim bir elbise ile ne kadar zarif ve beli ince gösterdiğini görüyorsunuz. Sol tarafta tek renk,küçük baskılar,siyah kuşakla A kesim bir elbise ile ne kadar güzel göründüğünüzü fark edebilirsiniz. Kıyafet seçiminde bu noktaya dikkat edin. Çizgilerin uzunluğundan belinizin ne kadar kaba büyük göründüğünü de fark edebilirsiniz.

İlginizi Çekecektir: Vücut şekline göre kat pantolon nasıl seçilir?

7.Parlak Renkler

kiyafet-secerken-yaptigimiz-7-temel-hata-6

Parlak renkler daha ince noktaları daha büyük gösterir. İki ince üstleri karşılaştırdığınızda tek fark renktir. Sol kısımda kızın bel ve omuz bölgeleri çok solgun,sağ kısımda ise daha dolgun ve hoş görünüyor. İki kıyafetin alt kısımları da farklıdır. Siyah genellikle ince gösterir ama tasarım etkisi çok kötü gösterebilir. Soldaki geniş etek sizi çok büyük gösterebilir sağdaki tercih daha idealdir. Bakınca da gerçekten sağ taraftaki kıyafet seçimi göze daha hoş gelir. Kıyafet seçiminde yaptığımız temel hatalardan bir tanesidir.

Vücut Şekline Göre Kot Pantolon Nasıl Seçilmeli?

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.