Sonbahar Mevsiminin Uygun Renk Kombinasyonları

Sonbahar Mevsiminin Uygun Renk Kombinasyonları

Kıyafet kombinleri yaparken birçok noktaya dikkat etmemiz gerekir. Kıyafetin birbiriyle uyumuna,aksesuar uyumuna  ve renk uyumuna evet dikkat edeceğimiz uyum şekillerinden biriside renk uyumudur. Yani diğer ifade ile renk kombinasyonlarıdır. Renk kombinasyonları şu anlama gelmektedir: Bir ana renkle ile hangi renkler uyumlu bir şekilde kullanılabilir bunu ifade etmektedir. Eğer renge uyumsuz bir renk seçerseniz rüküş ve kötü görüneceksiniz bunu da herhalde hiçbir bayan istemez. İyi bir kıyafet kombinin temel şartlarından en önemlilerinden olan renk kombinasyonunu es geçmemeliyiz. Şunu göreceksiniz birbirini tamamlayan renkler gerçekten göze hitap etmektedir ve baktıkça bakasınız gelir. Uyumlu bir kıyafet kombinin yolu renk uyumundan geçer. Sonbahar mevsimine uygun renk kombinasyonları ise,mevsimin en kullanılabilecek ya da kullanılması gereken renk bütünlükleri sıralanıyor. Elbetteki bazı renkleri farklı mevsimlerde de kullanabiliriz. Bu renk kombinasyonlara bizlere fikirler verecektir. İşte renkler ve en uygun kullanılabilecek kombinasyonları

Renklere Uygun Olan Kombinasyonlar

1.Parlak Sarıya En İyi Renk Kombinasyonları

1) Renklere uygun olan kombinasyonlar

Sarı canlı bir renktir uygun kombinasyonlarla tamamlanması gerekir. Sarı renk için uygun kombinasyonları ;mavi,pembe,sarı,açık gri,açık kahvedir. Kıyafetlerinizde birden fazla  uygun olan tonu kullanabilirsiniz. Bence bunları bir yere kaydedin her zaman lazım olacaktır.

2.Pembe ve Maviye Uygun Renk Kombinasyonları

2)sonbahar mevsiminin uygun renk kombinasyonları

Pembe ve mavi sık kullandığımız tonlardır. Bu tonlar için seçenekler koyu mavi,açık mavi,kirli beyaz ve koyu gri tonlar en ideal olanlardır.

3.Bej Renk İçin Uyumlu Tonlar

3)bej renk için uyumlu tonlar

Bej renge uygun olan renk seçenekleri turuncu,siyah,beyaz,açık gri,açık bej tonlarıdır. Fotoğraftaki örnekte de görünüyorsunuz  uyumlu giyinmek ne kadar cool bir hava kattığını.

4.Soğuk Renklere Uygun Renk Kombinasyonları

4)sonbahar mevsiminin uygun renk kombinasyonları

Soğuk renk ve sıcak renk diye ayrılan renk seçenekleri farklı özelliktedir. Soğuk renkler için seçtiğimiz renk tonları üstteki renk önerilerden bulabilirsiniz.

5.Pembe Renge Uygun Renk Seçenekleri

5)parlak sarıya en iyi renk kombinasyonları

Pembe renk canlı bir o kadarda parlaktır. yansıması çok olan bir tondur. pembe renkli bir kıyafete uygun kombin yapacaksanız seçeceğiniz renkler: Sarı,mavi,açık mavi,pembe,açık pembe olacaktır.

6.Pastel Tonlu Kombinler İçin Uygun Renkler

6)soğuk renklere uygun renk kombinasyonları

Pastel tonlara uygun olan renk tercihleri açık renklerdir. Beyaz ,çok açık mavi,açık sarı,açık kırmızı gibi. Uyumlu renkli kombinler pastel tonlarda ağırlıklıdır.

7.Nane Yeşili İçin Uygun Renk Kombinasyonları

7)mavi renge uygun renk kombinasyonları

Nane yeşili biraz açık bir tondur. Nane yeşili bir kombin için uygun renk önerileri pembe,çok açık pembe,koyu mavidir.

8.Bordo Renk İçin Kombinasyonlar

8) bordo renk için kombinasyonlar

Bordo ton en iyi siyah renkler uyum sağlar. Siyah renkten sonra kırık beyaz,koyu gri,koyu kırmızı  ve açık bordo tonları ile süper  uyum sağlar. Kombinasyonlar  böyle olmalıdır.

9.Mavi Renge Uygun Renk Kombinasyonları

9)mavinin tonlarını uygun olan renk seçenekleri

Mavi renk sık tercih edilen bir renktir. Maviye uygun olan öneriler ise yeşil,koyu mavi,açık mavi,koyu bej,açık bejdir.

10.Mavinin Tonlarına Uygun Olan Renk Seçenekleri

10) kırmızı renk için en iyi kombinasyonlar

Açık ya da koyu gibi mavinin tonlarını kullanıyorsanız koyu mavi,açık mavi,koyu sarı,gri gibi renkleri kombinasyonlarınızda kullanabilirsiniz.

11.Kırmızı Renk İçin En İyi Kombinasyonlar

11)sonbahar mevsiminin uygun renk kombinasyonları

Kırmızı renk harika bir yansıtıcıdır. Kırmızı uyumlu giyilmesi gereken renklerin en başında gelir. Kırmızı için en iyi renkler ise açık olanlardır. Açık mavi,kırmızı,açık gri kırmızıya uygun olanlardır.

12.Mor Renk İçin Uyumlu Kombin Renkleri

12)sonbahar mevsiminin uygun renk kombinasyonları

Kombininiz mor renkler ise ve bunun üzerinden diğer renkleri seçecekseniz seçeceğiniz tonlar ise açık mor,mavi,açık mavi,gri ve beyaz renkler en harika olacak olanlardır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Her Tarz İçin Çanta-Bot Kombinleri 2020 başlıklı makalemizde çanta ayakkabı ve çanta kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.