Saçları Güneşin Zararlı Etkilerinden Korumanın 6 Yolu

Saçları Güneşin Zararlı Etkilerinden Korumanın 6 Yolu

Güneş ışınlarının cildinize zarar verdiğini biliyorsunuzdur. Güneş saçlarınıza da zarar vermektedir. Güneş saçlarınızın yumuşaklığını kaybettirerek kurutur ve daha kırılgan bir hale gelmesine sebep olur.Ayrıca saçlarınız canlılığını,parlaklığını kaybettirerek mat ve cansız bir görünüme sebep olur. Saçlarımızın kötü durması da moralimizi bozarak genel yapımızı etkiler. Çünkü saçlar vücudun en göz önünde olan yapısıdır. Sizlerde güneşin zararlı etkilerini en aza indirerek sağlıklı saçlarınızı kaybetmeyi istemiyorsanız bu önerilerimize kulak verin.

   ÖNERİLER
1) Saçları korumanın en iyi yolu, güneşe saçlarınız çok fazla maruz bırakmayın. 12.00 ile 15.00 saatleri arasında güneşe çıkmayın. Plaj,havuz veya açık hava etkinliklerini bu saatler dışında yapın. Böylelikle saçlarınız daha güçlü ve canlı kalacaktır.
1. BAŞLIK FOTOSU
2)Saçlarınızı şapka,eşarp,şemsiye gibi yapılarla güneşten doğrudan teması önleyin. Çünkü güneş kafa derinizi etkileyerek saçlara çok aşırı zararlar verir.Günümüzde ozon tabakasının delik olduğunu düşünürsek daha da bu zarar artmaktadır.
2. BAŞLIK FOTOSU
3)Güneş kremi gibi spesifik saç bakım ürünleri kremler,jeller,spreyler yaz aylarında sağlıklı saçlarınızı korumanıza yardımcı olur. Bu ürünleri köklere ve saçlara uygulayarak denizin,havuzun saçlarınıza zararlarını en aza indirir. BU ürünleri kullanarak saçlarınızı onarıp ve koruyabilirsiniz.
3. BAŞLIK
4) Güneş saçlarınızın rengini de etkiler. Doğal renkte veya boyalı saçlarınız olsun saç renginizin değişmesine sebep olacaktır. Saçlarınızın parlaklığını ve rengini korumak için besleyici şampuanlar kullanabilirsiniz. Saç maskeleri de şampuanlar gibi görev alır.bu da diğer alternatif olacaktır. Bunlar saçlarınızın en iyi yardımcısı olacaktır.
4. BAŞLIK FOTOSU
5)Güneşten korunmanın diğer bir yolu da saçlarınızı kestirerek ya da kısaltarak güneşin zararlarından korunabilirsiniz. Çünkü güneşin yoğun olduğu ilkbahar-yaz aylarında saçlarınızın uzun olması daha fazla zarar görmenize sebep olacaktır.
5. BAŞLIK FOTOSU
6)Güneşin yoğun olduğu ilkbahar ve yaz aylarında C ve E vitamini bakımından zengin gıdalar tüketmek saçlarınızın parlak,canlı,ışıltılı kalmasına çok yardımcı olacaktır. Beta karoten de saçlarınızı güçlendirmek için iyi fikir denebilir. Ayrıca bol bol su içmeyi de unutmayın. Çünkü su sağlık ve güzellik demektir.
6. BAŞLIK

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Aykız Tunç dedi ki:

    Bol su her şeye faydalıdır bence genc kalmanin en büyük sırrı