En Beğenilen Saç Renklerinden : Küllü Kumral Saç Rengi

En Beğenilen Saç Renklerinden : Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral saç rengi için tüm bilgileri güzel bir şekilde derledik!

Günümüzde saç renkleri çok hızlı şekilde çeşitlilik kazanıyor. Özellikle son yıllarda ara tonlar çok popüler hale geldi. Bu favori hale gelen saç renklerinden bir tanesi de küllü kumral oldu. Çoğu bayan hafif beyaz tonlarla karışık olan bu kumral tona bayıldı. Saçlara canlılık, parlaklık, pürüzsüzlük katan çekici bir yansımadır. Önümüzdeki zaman diliminde de daha fazla tercih edilen bir renk olduğu düşünülmektedir. Sözcükleri daha fazla çoğaltmadan diğer ayrıntılara göz atarak detaylı incelemeler yapalım.

 

blank

 

Küllü Kumral Hangi Cilt Tonundaki Bayanlara Yakışır?

 

Bu rengin en güzel artılarından biri tanesi de tüm cilt tonlarıyla iyi uyum sağlamasıdır. Çünkü kumral daha genel bir tondur ve herkese bir parça gider. Yalnız şunu belirtelim esmer ve buğday tenli bayanlarda küllü kumral saç rengi iki kat daha güzel durmaktadır. Bu yüzden buğday ve esmer tenli bayanlar kesinlikle avantajlılardır. Saç rengi uzmanları şu öneriyi yapıyorlar : Beyaz ve pembe cilt tonuna sahipseniz açık küllü kumral, esmer ve buğday tenli iseniz koyu küllü kumral tercih edin diyorlar. Sizlerde bu bilgiler ışığında doğru tonla saçlarınızı renklendirebilirsiniz.

 

 

Küllü Kumralın Tonları Nelerdir?

 

Kendi içinde de tonları olduğuna yukarıda değindik. Bu tonları güzel seçerseniz kendinize daha iyi bir görünüm katabilirsiniz. İşte tonları ve özellikleri

Açık Küllü Kumral Tonu :  Yakından tanıdığımız ünlü isimlerin bir çoğu bu saç rengini kullanıyor. Ünlülerden bizlere fazlasıyla ilham oluyorlar. Saçlara ışıltı  ve canlılık katan bu ton daha açık bir yansımadır.

Koyu Küllü Kumral Tonu :  Soğuk yansımalı doğala çok yakın bir tondur. Koyu özelliklidir. Saçlarınızın parlaklığından ve sönüklüğünden şikayet ediyorsanız bu koyu rengi deneyebilirsiniz. Saç tellerini en güzel şekilde şımartan bir tondur.

Orta Tonda Küllü Kumral : Ne koyu ne açık bir ton arıyorsanız daha normal özelliklerdeki küllü rengi içerir. Kesinlikle stilinize hoş bir hava katar.

 

 

Küllü Kumral Saç Boyası ve Numaraları

 

-Natural Colors 7c orta küllü kumral saç boyası

-Koleston tüp saç boyası 7-1 küllü kumral

-Palette Deluxe 8-01 açık küllü kumral saç boyası

-Colour Specialist marka 8-1 açık küllü kumral saç boyası

Loreal Excellence 6.1 koyu küllü kumral saç boyası

 

 

Evde Küllü Kumral Nasıl Elde Edilir? İşte Yöntemleri

 

Aşağıdaki yöntem sürekli denenen ve çok başarılı bir yöntem rahatlıkla deneyebilirsiniz. Defalarca saçlara uygulanarak çok güzel sonuç alacaksınız.

Uyarı :  Siyah ve kınalı saçlar için bu yöntem uygulanamaz.

Gerekli Malzemeler

– 2 tüp Loreal Majirel Cool Cover 8.1

-%20 volume ya da %30 volume 150 ml oksidan  (marka yine loreal olmalı )

-Kaliteli fırça

-Cam ya da plastik derin kap

 

Boya Hakkında Bilgiler

 

 

Loreal Majirel Cool Cover : Saçlarınıza uzun süreli küllü renk vermek için harika bir saç boyasıdır. Gri küllü yansıma sağlar ve soğuk bir renktir. Beyazları mükemmel kapatıyor ve kesinlikle saçta yıpratma oluşturmuyor. Kullandığım markalar arasında en iyi küllü kumral sonucunu veren markadır bunun altını çizeyim.

  • Benim size tavsiye ettiğim 8.1 bu yabancı ülkelerde açık küllü kumral diye geçiyor biz de ise küllü kumral olarak nitelendiriliyor. Saç renginiz ve saç dip kısımlarınız ne kadar koyu tonlu ise ona göre numaranız da küçük olsun. Örnek olarak çok koyu renkli bir saça 9 ya da daha üst numaralar uygulamanız halinde saçınız boyayı kızartıp iyice turunculaştıracaktır. Bunun için yapmanız gereken açık saç rengi üzerine (bebek sarısı, açık sarı, sarı saç, platin sarı,kumral) uygulayacaksınız ya da kademe kademe boyama yapmalısınız.
  • Bunu bir denenmiş misali ile açıklayayım. Diyelim ki koyu kestane saç renginiz var küllü kumral saç rengi istiyorsanız ilk olarak 7 numara ile 1-2 kez saçları boyayıp ana tonunu kırarak alıştırmalıdır. Bundan sonraki aşama ise 7.1 daha sonra 8 ve daha sonra 8.1 doğru adım adım arttırmalısınız. Bunun için ilk 2 boya istisna her dip boyanız geldiğinde boyaya güzelce alıştırmalı boya süresini de uzun tutmamalısınız. İlk iki boyayı 10-15 gün aralıklarla yapmanız çok iyi olacak.
  • Saçınızı açmalı ya da açtırmalı( örnek olarak bebek sarısı saçlarınızın olmasına gerek yok kumral ton açmanız yeterlidir.) daha sonra üzerine bu boyayı uygulamalısınız. Sonuç çok etkili ve süratli olacaktır.

 

Oksidan Seçimini Nasıl Yapmalı?

Oksidan seçimi doğru ve dikkatli yapılmalıdır. Denenmiş formül olduğu için söylediğimiz şekilde aynen yapın. Profesyonel bir boya kullanıyorsanız yine kendi oksidanını kullanmalısınız, bunun dışında kullanırsanız istediğiniz sonucu alamazsınız. Birçok kişi değişik oksidan uygulayarak saçını yakıp yıpratıyor buna hiç gerek yok.

Oksidan seçimi

%20 volume: Saçı 1 ya da 2 ton açmak için kullanılır. Saçı kendi rengine boyarken kullanılır en güvenli olan volüm seçeneğidir.

%30 volume: Saç rengini 2-3 ton açmak için kullanılması gerekmektedir. Volum artarsa şayet saç dipleriniz koyu renkte ise saç renginiz daha hızlı açılacak ve saçın turunculaşma oranı daha da yükselecektir. Bu durumu dengelemek için yapılması gereken saç boyasını koyu alarak volümü de yüksek tercih edin. Yalnız ikisini de yüksek seçmeyin çok zararlı olur saçlarınız için.

%40 volume : Kesinlikle kullanılmasını tavsiye etmiyorum.

 

Boyanın Adım Adım Hazırlanması

 

1.Adım

İlk iş güzel ve kaliteli bir fırçanın olmasıdır. Yoksa boya saçlara iyice yedirilmemektedir. İkinci olarak da cam veya plastik bir kap olmasıdır. Kesinlikle metal kaba boyayı koymayın kimyasal tepkimeye girebilir. Biz 2 tüp boyayı yeterli görüyoruz, bu iki tüpü kabımızın içine koyuyoruz.

2.Adım

Boyanın hazırlanması aşamasıdır. Burada oran 1’e 3/2 kattır. Yani 100 ml boyaya 150 ml oksidan gerek. Yukarıda 100 ml boya kullandık (her tüp 50 ml) onun içinde 150 ml oksidan yeterli olacaktır.

3.Adım

Oksidanımızı boyanın içine ilave ettikten sonra güzelce homojen olacak şekilde karıştırıyoruz. Boyanın rengi koyulaşırsa bu ne demeyin sadece boya hava aldıkça koyulaşma işlemi olabilir.

4.Adım

Bu adım boyama adımımız mümkün olduğu kadar hazırlanan boyayı çabuk uygulayın saçlarınıza. Fırça ile boyayı saça uyguladıktan sonra 40 dakika saçınızda bekletin ve hiçbir şey örtmeyin. Süre dolduktan sonra saçıma çok az miktarda ılık su tutuyorum. Bu bir nevi boyayı sulandırma işlemi oluyor. Dipteki boyları saç uçlarıma çekerek iyice yediriyorum. Bu şekilde 5 dakika da ha bekliyorum. Bu da saçımız için cila oluyor.

Uyarı :  Saç uçlarım açık renk olduğu için  alttaki 5 dakika bekletme işlemini yapıyorum. Saç uçlarınız önceden açılmışsa, ombre işlemi uygulanmışsa, balyajlar saçınıza uygulanmışsa veya sarıysa bu işlemi yapmanız gerek. Aksi taktirde  yapmanıza ihtiyaç yok doğrudan saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz.

5.Adım

Son aşama yıkma aşamasıdır. Ilık bir su ile boyayı saçınızdan temizleyin.  Aşağıda da belirttik kesinlikle mor şampuan kullanın diye. Bizim size önerimiz Loreal Shine blonde mor şampuandır. Bu saç rengi ile beraber sürekli kullanın. Boyanızı çok uzun ve canlı şekilde kullanabileceksiniz.

 

Küllü Kumrala En Çok Uyum Sağlayan Saç Modelleri

 

Saç rengimizi seçtik ama her şey bitmedi bunun için yapılması gereken bir adım daha var bu da doğru saç modelini seçmektir. İşte denedik ve en doğruyu sizler için bulduk. Profesyonel saç uzmanlarımız bu renkle beraber en çok uyum sağlayan saç modellerini aşağıdaki gibi derlediler işte o saç modelleri

-Ortadan ayrık düz saç modelleri

-Ultra düz saç modelleri

-Maşalı saç modelleri

-Yarım topuz saç modelleri

-Örgülü saç modelleri

-Perçemli saç modelleri

 

 

Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bu rengin bakımı için basit ama etkili tüyolar vereceğiz. Bunları yaptığınız taktirde daha güzel kullanıma sahip olacaksınız. Aynı zamanda saç boyasından dolayı saçlarınız çok daha az yıpranacak.

Tek tek önerileri sıralayalım :

  • Silver(mor şampuan) kullanın : Bu şampuan sarı ve küllü saç renklerinde harikalar yaratıyor. Adını yeni duyduysanız kesinlikle şaşırmayın. Saç renginizde turunculukları çok güzel şekilde önleyecektir.
  • Sıcak su kullanmayın : Sıcak su boyalı saçlara çok zararlıdır. Zararlı değilmiş gibi gözükse de ciddi anlamda sorunlar yaratmaktadır. Çok kısa süre renk değişikliğine sebep olmaktadır. Ayrıca saç boyasının parlaklığını almaktadır. Bunun ılık su ya da soğuk su ile duş alın.
  • Düzenli saç maskeleri yapın : Her açıdan saç maskeleri faydalıdır. Saç boyasının olumsuz etkilerini gidermek içinde bire birdir. Saç boyasını uzun ömürlü kullanmak için saç maskesini düzenli şekilde uygulayın.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.