Tek Omuz Elbise Modelleri

A+
A-
Tek Omuz Elbise Modelleri

Bayanların giymekten oldukça keyif aldığı kıyafetlerden biri elbiselerdir. Bu konuda modanın öncüsü olan firmalar rengârenk ve birbirinden farklı modelde elbiseler üretmektedir. Her geçen gün farklı bir model geliştirilmektedir. Elbiselerle şık bir görünüm kazanan bayanlar kendilerini daha iyi hissederler. Bir sürü elbise modelinin arasından kendimize yakışanı bulmak da biraz zordur. Çok model olunca kafamız karışır. Bu konuda yapmamız gereken hangi modelin bize yakışacağını tespit etmek.

tek-omuz-elbise-modelleri-9

Elbise alırken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Öncelikle her elbise herkese yakışmaz. Bu gerçeği bilmemiz gerekir. Moda diye her şeyi giymek her zaman bizi şık bir görünüme götürmez. Vücudumuzu iyi tanımakla işe koyulmalıyız. Elbise almadan önce bu konuda uzman birisinden vücut yapınızla ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bu konuda yardımcı olacak birisi yoksa kendiniz evde bu analizi yapabilirsiniz. Vücut hatalarınızı net yansıtan kıyafetler giyerek bir boy aynasının karşısına geçin. Boynunuz uzun mu, omzunuz geniş mi dar mı, beliniz ince mi kalın mı, kalça yağınız nasıl, basenleriniz var mı, bacaklarınız uzun mu kısa mı, bacaklarınız kalın mı gibi sorulara tek tek yanıt bulun. Gerçekçi olun. Ne kadar objektif olursanız o kadar iyi.

Vücut analizi yaptıktan sonra şimdi sıra elbise seçimine geldi. Bahar ve yaz aylarında en çok tercih edilen elbise modellerinden biri tek omuzlu elbise modelidir. Roma döneminden bu yana kullanılan ve tercih edilen bir modeldir. Özellikle kollarınız güzelse bu tarz elbiseleri tercih edebilirsiniz. Hangi renk olursa olsun altına bir bir sandalet giyerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.