Unutulmaması Gereken Moda Kuralları

A+
A-
Unutulmaması Gereken Moda Kuralları

Birçok kadın modayı yakından takip etmekte ve sezonun trendlerini uygulamak için büyük uğraşlar vermektedir. Dergilerde, moda sitelerinde ve benzeri mecralarda sunulan önerilerin herkes için uygun olmadığını bilmek gerekir. Modayı takip etmek ne kadar güzelse, modanın kölesi olmamakta bir o kadar güzeldir. Biz de modanın kölesi olmak istemeyen, aynı zamanda da güzel ve şık görünmekten vazgeçmeyen kadınlar için bazı moda kuralları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

  • Tarzınızı Koruyun

İlk olarak her söylenileni, her duyduğunuz trendi uygulamaktan vazgeçmelisiniz. Tercih ettiğiniz kombinler mutlaka sizin hoşunuza giden ve tarzınıza uygun kombinler olmalı. Her sezon farklı trendler hayatımıza girdiğinden dolayı her sezon tarzınızı değiştirmeyin. Tarzınızdan ödün vermeyin.

 

tarzinizi-koruyun

  • Vücut Şeklinize Uygun Tercihler

Öncelikle vücut şeklinizi tanımalı ve tercihlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız. Defilelerde gördüğünüz kıyafetler belli bir kesim insana uyacak şekilde tasarlandığını asla unutmamalısınız. O dönemin modası dar kotlar olabilir. Fakat sizin de dar kot giymek gibi bir zorunluluğunuz yok. Çünkü dar kotlar sizi çok kötü gösterebilir. Bunun yerine vücut şeklinize uygun giyinmek sizi her zaman daha iyi gösterecektir.

 

vucut-seklinize-uygun-tercihler

  • Modası Geçmeyen Parçalar

Her kadının dolabında birçok değişik tarzda kıyafetler bulunabilir. Bazılarının modası geçmiş, bazıları ise daha yeni trend olmuş parçalardan oluşabilir. Fakat en önemli nokta dolabınızda mutlaka modası geçmeyen parçalar bulunmasıdır. Farklı tarzlarda kotlar, düz renk tişörtler, deri ceketler, klasik pantolonlar gibi asla modası geçmeyen parçalara dolabınızda kesinlikle yer açmalısınız. Tüm Moda Önerileri İçin Tıklayınız.

 

modasi-gecmeyen-parcalr

  • Pantolon Seçimi

Pantolonlar, doğru tercihler yapıldığında sizi oldukça şık gösterebildiği gibi yanlış tercihlerde de oldukça kötü gösterebilir. Mesela geniş kalçalara sahip bir kadın streç pantolon tercih ettiği zaman veya karın bölgesinde fazlalıkları olan biri düşük bel bir pantolon tercih ettiğinde vücudu oldukça kötü görünecektir.

 

pantolon-secimi

  • Sadelik

Elbette bazı önemli günlerde, davetlerde ışıltılı ya da gösterişli parçalar tercih etmek isteyebilirsiniz. Fakat bunu her zaman uygulamanıza gerek yok. Sade bir tişört veya sade bir elbise ile ışıltılı bir kolye tercih ederek hem basit hem de şık kombinler yapabilirsiniz. Elbette başka sade ve şık parçaları da kendinize uygun bir şekilde istediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz.

İlginizi Çekecektir: Diğer Moda Fikirleri İçin Tıklayınız.

sadelik

 

  • Rahatlık

Giydiğiniz kıyafetlerin içerisinde rahat olmanız şık olmanız kadar önemlidir. Eğer giydiğiniz kıyafetin içerisinde rahat hissetmiyorsanız dışarıdan bakan insanlar bunu kolaylıkla fark edebilir. Bu da çekici görünmenizi engeller. Bunun yerine hem şık hem de içerisinde rahat olabileceğiniz kombinler oluşturmaya çalışın.

Uyumlu Giyinmenin Altın Kuralları

rahatlik

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.