Daha Tarz Görünmek İçin 10 Stil Önerisi

A+
A-
Daha Tarz Görünmek İçin 10 Stil Önerisi
Güzel ve çekici görünmenin en temel kuralı doğru giyinmektir.Giyim konusunda çok fazla yanlış alışkanlıklar vardır. Başkasının vücut tipine uyumlu kıyafetlerin kendimizde de güzel duracağını düşünürüz çoğu zaman ama yanılırız. çünkü herkesin vücut yapısı çok farklıdır. Vücut yapımızın özelliklerini bilerek buna uygun giyinirsek daha şık ve çekici görünmeyi yakalayabiliriz.Ayrıca kombin yapma konusunda da genellikleçok fazla kafa yorar nasıl uyumu yakalayacağız diye saatlerce düşünürüz.Bunun için stil önerilerini öğrenerek daha iyi giyinebilir ve uyumlu kombinler yapmayı yakalayabilirsiniz.Daha şık ve güzel görünmek için stil önerilerine bir göz gezdirelim.
1RENK UYUMU
  Giydiğimiz kıyafetlerin renkleri çok önemlidir. Kıyafetlerimizin renkleri biribirine uyumlu ve göze hitap etmelidir.Renkler gözümüzü okşamalıdır.Taktığımız aksesuarlarında renk uyumuna dikkat etmeliyiz. aksesuarlar tamamlayıcı  parçalardır.
3VÜCUT TİPİNİZİ KEŞFEDİN
Vücut yapınızı bilmek çok önemlidir. Uzun boylu musunuz? Kısa boylu musunuz? Bacak boyunuz? Kilonuz? bunlar seçeceğiniz kıyafetleri belirlemenize yardımcı olacaktır. Her kıyafet her vücut tipinde hoş ve güzel görünmeyebilir.Bunun için vücut tipimize göre kıyafet seçmeliyiz.
YANLIŞ İÇ GİYİM
   İnce bir kıyafet tercih ettiyseniz bunun bilincinde olmalısınız ve buna göre hareket etmelisiniz. kıyafetin içinde kendini belli eden,tam olarak görülen iç giyim şık görüntünüze gölge düşürecektir.İç giyim deyip geçmemeli ve güzel görünmeye iç giyimden başlamalı.
4
ÇARPICI KOMBİNLER SEÇİN
    Bol ve içinde kaybolduğunuz kıyafetler yerine üzerinizde kendini belli eden ön plana çıkan kombinleri tercih edin.Kendini belli eden ilk görünüşte dikkat çeken kombinler estetik ve tarz durma noktasında hep avantajlıdır.Bu durumu göz önünde bulundurarak kombinler yapın.
5
DOĞRU ÇANTAYI BULUN
Kıyafet ve çantanın ikisininde ön plana çıktığı bir kombin karmaşık görüntüye sebep olur.Tüm bakışları üzerinize çeken ve ilgi toplayan bir çanta kullanıyorsanız daha sade ve basit kıyafet seçmeniz yararınıza olacaktır.
6
AKSESUARLARA DİKKAT EDİN

Aksesuarlar her zaman güzel ve tarz görünümün en önemli parçasıdır.Basit ama önemli ayrıntı katar.Tamamlayıcı olarak düşünülmelidir.Doğru kombinleri doğru aksesuarlarla tamamlamadığımızda  şıklık yarım kalır. Bunun için doğru kolye,saat,yüzük,küpe ve gözlük gibi tamamlayıcı öğeleri doğru seçin.
7

KOT SEÇİMİNE ÖZEN GÖSTERİN
Kot giyerken kalça kısmının tam oturmasına dikkat edin.Çünkü üzerinize oturmayan bir kotla şıklığı yakalamanız çok zor. kotları kemerlerle tamamlamak  güzel bir kombinin başlangıcı olabilir. Koyu mavi kotlar hafif açık renkli üstlerle uyumlu olabilir.
9
AYNI ANDA BİRDEN ÇOK TAKI
Abartıya kaçmadan birden fazla takı kullanmak çok hoş bir görünüş sağlar. Örneğin:iki bileklik ve parmaklara birden fazla yüzük takılabilir. Gümüş ya da inci gibi değerli takıları kıyafetlerinizle uyumlu kombinler yapmak zerafetinizi artırır.
10GİYİMİNİZ İÇİN DOĞRU AYAKKABI
  Güzel bir kıyafetin devamında en önemli unsur şık bir ayakkabı ile tamamlamaktır. Genellikle ayakkabı seçerken çok zorlanırız.Ayakkabı seçerken elbisemizi ve boyumuzuda dikkate almalıyız.Elbisemizle uyumlu ayakkabılar bize önemli bir stil kazandırabilir.
AYAKKABIDA DOĞRU TOPUK SEÇİMİ
Topuklu ayakkabı seçerken hem rahat, hem de o ayakkabıyı taşıyabilmeye dikkat edin.Bazı bayanlar uzun görünmek adına topuklu ayakkabılarda eğri büğrü yürümekte ve hoş bir görünüşe sahip olmamaktadır. Ayakkabıyı deneyerek almanızı tavsiye ediyoruz.Ayakkabınızı şık bir çanta ile kombin etmeniz önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.