Vücut Tipine Göre Ceket Seçimi

Vücut Tipine Göre Ceket Seçimi

Kısa boylu bayanlar; Ceket boyunuz tam basende veya çok az altında olmalı,fazla uzun ceketlerden kaçının bu sizi daha kısa gösterecektir.Yaka kısmının dar olmasına ve desensiz olmasına dikkat etmelisiniz.

vücut tipine göre ceket (3)

Uzun gövde-Kısa bacak; Bu hanımların tercihi tam basende veya daha üzerinde biten ceketlerden yana olmalı.Kesinlikle uzun ceketlerden uzak durmalılar.Bu tarz ceketlerin altına giyeceğiniz ispanyol paça (bu sezon çok moda ) yerde biten pantolon ve altına topuklu ayakkabı ile bacak boyunuzu olduğundan çok daha uzun gösterebilirsiniz.

vücut tipine göre ceket (2)

Kısa üst beden; Bu tarz bir vücut yapısına sahip iseniz ceket boyunuz kalça altında veya daha aşağıda bitmeli.Sade derin V yakalı ceketleri tercih etmelisiniz.Yakalar geniş olmamalı ve vatka tercih etmelisiniz.Mümkün olduğunca sade ve tek renk bir ceket olmasına özen gösterin.

vücut tipine göre ceket (8)

Geniş basen; Eğer sizi rahatsız eden geniş basenlere sahipseniz tercihinizi uzun ceketlerden yana kullanmalısınız.Bu basenlerinizi saklamanızı sağlayacaktır.

vücut tipine göre ceket (1)

Dar omuz; Omuzlarınız dar ise karpuz kol ceketler tam size göre.Eğer karpuz kollardan hoşlanmıyorsanız ceket seçiminizi vatkalılardan yana yapmalısınız.Ayrıca kalın ve sert kareli ceketlerde omuzlarınızı daha geniş gösterecektir.

vücut tipine göre ceket (5)

Geniş omuzlar; Dize yakın uzun ceketler tam size göre.Alt kısımda da uzun cepler olursa harika olacaktır. Drapeden uzak durmalı ve yaka kısmının dar olmasına dikkat etmelisiniz.

vücut tipine göre ceket (6)

Yuvarlak hatlar; Eğer yuvarlak hatlara sahip iseniz bu hatlarınızı ortaya çıkarmak için ceket boyunuzu tam kalçada bitirmelisiniz.Kullanacağınız ince bir kemer ile hatlarınızı ortaya çıkartabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken ise geniş yakadan kaçınmak.

vücut tipine göre ceket (4)

Bir önceki yazımız olan Mango 2014 İlkbahar Yaz Bluz Modelleri başlıklı makalemizde bluz modelleri ve mango 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.