Mavi Gözlüler İçin Makyaj Öğretimi

A+
A-
Mavi Gözlüler İçin Makyaj Öğretimi

Mavi gözler deniz kadar etkileyici, sürükleyici özelliğe sahiptir. Mavi gözlere sahipseniz gerçekten çok şanlısınız demektir ama bu özelliğimizi iyi kullanmamız gerekmektedir. Bu renkli gözünüz var ise bunu ortaya çıkaracak göz makyajı olacaktır. Bunun içinde mavi gözlüler için makyaj öğretimi nasıl yapılmalıdır tek tek size fikirleri sunduk. Fikirlerimize videolarda ekleyerek işinizi kolaylaştırmak istedik. Bazı kişiler şöyle düşünebilir mavi gözler makyaj yapmadan zaten kendini gösteriyor diyebilir ama bu kanıya katılmıyor bazen sönük kalabiliyor ve geri planda kalıyor. Zaten Mavi gözlerin makyajı zor değildir. Çok kolay bir şekilde yapabilir sizde bu şekil bir göz özelliğine sahipseniz yazımızı sonuna kadar okuyun ve videolarımızı izleyin. Şimdi de mavi gözlüler için makyaj öğretimi nasıl olmalı işte harika fikirler.

 

blank

 

Mavi Gözler İçin Çarpıcı Güzel Makyaj Öğretimi

 

1.Doğal Bakışlı Pembe Göz Makyajı

 

 

Bu sıcak pembe göz renginin ne kadar doğal ve zarif olduğunu görüyorsunuz. Mavi gözler pembe temalı göz makyajı ile ön plana çıkıyor. Parlatıcıyı çok fazla kullanabilirsiniz. Çünkü parlatıcı daha büyük gözlü görünmenizi sağlıyor. Bu görünümü işe giderken yapabilirsiniz. Aşağıdaki videomuzdan da nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

 

Bu görünüm için videoyuyu izleyebilirsiniz.

 

 

2.Sıcak ve Altın Rengi Göz Makyajı

 

 

Sıcak,altın tonunda göz rengi mavi gözler için harika bir çerçeve oluşturur ve o göz renginin buz gibi serinliğini vurgular ve konstrat oluşturur. Çok doğal ve kolay görünüm için bu tercihi yapabilirsiniz. Daha yakından görmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

 

Viedodaki talimatları izleyerek bu görünümü oluşturabilirsiniz.

 

3.Hafif Dumanlı Bronz Gözler

 

 

Mavi gözlerin pek fazla tanımlamaya ihtiyacı yoktur. Hafif dumanlı bronz makyaj görünümü çok tatlı olacaktır. Günlük kullanılabilecek bir makyajdır ayrıca açık ifadeli bir görünüm katar.

 

Bu görünüm için öğretici 

 

 

4.Dumanlı Mat Kahverengi Göz Makyajı

 

 

Biraz daha düşlerde gözler için mat renkleri dumanlı görünümle birleştirebilirsiniz. Büyüleyici bir görünüm için bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu şekilde görünümün detaylarını görselimizden izleyebilirsiniz.

 

Aşağıdaki videoyuyu izleyin.

 

 

5.Parlak Pembe

 

 

Eğer tanımlı bir örnek isterseniz de parlak pembe bunun oluşmasını sağlayacaktır. Bu belki de en güzel fikirlerden bir tanesidir diyebiliriz. Tabi ki de burada zevkler size kalmış kişiden kişiye değişebilir. Parlak pembeler gözlere kadınsı bir dokunuş katıyor. Hafif şaşkın bakışlı ifade katsa da gerçekten beğenmemek mümkün değil.

 

İşte nasıl yapıldığını gösteren video

 

6.Renkli Göz Farı Kombinasyonları

 

 

Gözlerinizin etrafındaki renklerle herkes tarafından fark edilmekten korkmayın. Burada önemli olan siz bu renkleri taşıyabiliyor musunuz? Eğer ben taşıyabilirim diyorsanız gayet eğlenceli ve yaratıcıdır. Kombinasyon olması da bütünlük katıyor. Sarı, turuncu, pembe göz farı renkleri ile bu görünümü elde edebileceksiniz. Bu stili biz çok beğendik sizlerin de çok hoşunuza gideceğinden eminiz.

 

Bu görünüm için Videomuzu İzleyiniz.

 

7.Yeşil Göz Rengi

 

 

Bu zehirli sarmaşık görünümünün mavi gözlere çok uygun olduğu için çok seviyorum. Bu yüzden bu listeye dahil etmek istedim. Mavi gözlerin altına sıcak,yeşil tonlarını buluyorum bu birazcık grimsi gibi gözüküyor ama bu hiç fena değil görünüm olarak. Sizde yeşil rengi seviyorsanız bunu deneyebilirsiniz. Çok yerinde ve süper bir öneri diyebiliriz.

 

Bu görünümü oluşturmak için izleyin.

 

 

8.Donanma Mavisi Göz Makyajı

 

 

Kim dedi ki maviye mavi uygun olmaz diye? Bu tamamen bir şehir efsanesi. Tamamlayıcı bir renk olan mavinin farklı tonlarını kullanmak her zaman güzel bir görünüm yaratır. Bu göz makyaj modelinde güzel bir denge oluşturmak için düşük kirpik üzerine sıcak altın renk kullanmaya karar verilmesi çok yerinde bir tercih olacaktır. Makyaj Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

Böyle gözler için videomuzdan yardım alabilirisiniz.

 

9.Kalın Kanatlı Gözler

 

 

Cesur kanatlı bir kanat astarı daima sizi kadınsı gösterir. Aynı zamanda gece dışarı çıkarken bu şekilde bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Seksi ve çekici bir görünüm için denebilecek farklı göz şekillendirmesidir.

 

Bu görünüm için izlemeniz yeterli olacaktır.

 

 

10.Metalik Göz Makyajı

 

 

Metalik renkler mavi gözlerde iyi görünüyor ve yansıtıcı parlaklık  özelliği partilere giderken çok yerinde olabilir. Mavi gözlerin serin doğası gereği  metal pigmentlere izin verme biçimidir. Bu makyaj benim favorilerimdendir. Gözlerinize böyle bir görünüm kazandıran glam ve altın renklerinden geri durmanızda gerekmez. Daha doğal bir görünüm isterseniz de göz kapaklarınıza dikkat edip renk seçmeliniz. Yukarıda size bunla beraber on göz makyajı önerisi sunduk size en yok yakışacağınızı düşündüğünüzü deneyebilirsiniz. Gerçekten çok güzel öneriler denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

 

Bu video çok öğretici izleyebilirsiniz

5 Temel Göz Makyajı Tekniği İle Farklı Bakışlar

 

En yeni makyaj,saç ve tırnak trendleri için bizi Facebook adresimizden de takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yılının En İyi Su Geçirmeyen Maskaraları başlıklı makalemizde En iyi su geçirmez maskaralar hangisi?, Hangi maskara markası en iyidir? ve Maskara markaları 2017-2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.