Deniz Kumu Peeling Yapımı

Deniz Kumu Peeling Yapımı

Deniz Kumu Peeling Yapımı

Deniz, kum, güneş üçlüsü her daim yazın o muhteşem tanımı için ipucu verir. Deniz izlendiği zaman bile ruh sağlığı açısından huzurun ta kendisi olarak bilinir. Çok fazla bilinmeyen bir başka yönü de deniz kumu peeling yapımı. Deniz kumunun cildinizi yenileyici ve tamamen doğal yapısı, cildin yenilenmesinin yanında bir de nefes almasını sağlar. Gittiğiniz plajda tüm vücudunuza deniz kumu peeling uygulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz.
Deniz kumu peeling yapımı işleminde sadece ihtiyaç olan deniz kenarında bulunan ıslak kumdur. Güneşin cildi kurutan etkisinden daha en başında kurtulmanız mümkün. Deniz kenarında hem güneşlenirken hem de aynı zamanda cilt bakımı yapabilirsiniz. Islak kumu avucunuz ile bacaklarınıza, kollarınıza ve hatta yüzünüze uygulayabilirsiniz. Deniz kumu peeling yapımı esnasında sadece dikkat etmeniz gereken bölge yüzünüzdür Bacaklarınıza, diz kapaklarınıza ve popo bölgenize daha sert yuvarlak masaj yaparken, yüz bölgenize geçtiğiniz zaman ise bu sertliği bir kenara bırakmalısınız. Yüz bölgenize yine yuvarlak ve yukarıya doğru hareketlerle daha nazik bir masaj uygulayın. 10 dakikalık kısa bir uygulamadan sonra denize girip kumlardan arınabilir ve çok daha yumuşak, temiz cildinize kavuşabilirsiniz. Bu uygulama her gün yapılmamaktadır. Mümkünse maksimum haftada bir kez yapmanız, cildinizi yenilemenize yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde bitkisel tedavi ve cilt çatlakları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.