2019 Yılında Moda Olmuş Kısa Gelinlik Modelleri

A+
A-
2019 Yılında Moda Olmuş Kısa Gelinlik Modelleri

Gelinlik evlenene her kadının giymeyi hayal ettiği bir düğün elbisesidir. Gelinlik yaklaşık bir asırdır herkesin bildiği beyaz tüllü elbise modelindedir. Daha önceleri her toplumun kültürüne özgü gelinlik modelleri ve renkleri olmuştur. Gelinlik zamanla evrensel olarak bilinen beyaz ve süslü elbise şeklini almıştır. Gelinlik bilinen beyaz kabarık elbise klişesinden zaman zaman çıkar ve çarpıcı modellerle karşımıza gelir. Kısa gelinlik modelleri 2019 da bizlere bu çarpıcı örneklerden sunar.

Kısa gelinlik giymek hem özgür bir ruha rahip olmak hem de muhteşem bir fiziğe sahip olmak ister. Uzun ve nispeten kapalı bir gelinlik giyildiğinde vücut hatları büyük ölçüde kapanır. Fakat kısa gelinlikler bacakları ortaya çıkarır. Güzel ve şekilli bacaklara sahip olmak kısa gelinlik tercih etmek için harika bir sebeptir. Kısa gelinlik modellerini genellikle minyon yapılı ve genç kadınlar tercih eder. Oysa özgür ruhun yaşla ilgisi yoktur. Kendine kısa gelinlik modellerini yakıştırabilen her kadın özgürce kısa gelinlik modelleri 2019’dan bir seçim yapabilir.

Kısa Gelinlik Çeşitleri

Bazı gelinler elbisenin şık ve kaliteli durması için dekoltenin tek bir noktadan verilmesi gerektiğini düşünür. Kısa gelinlik modelleri bacak dekoltesi verdiği için kolları kapalı tutmayı tercih edebilirler. Uzun tül kollu ve kısa gelinlik modelleri de 2019’da tercih edilen modeller arasındadır.

Kısa ve kabarık giymeyi tercih eden gelinler içinse seçenekler daha boldur. Balo elbisesi kıvamında kısa ve kabarık tüllü gelinlikler straplez, askılı modeller şeklinde bulunur.

Kısa gelinlik giyildiğinde ayakkabı çok önemlidir. Uzun gelinliğin altına rahat edilecek herhangi bir ayakkabı giyilebilir fakat kısa gelinlik modelleri 2019’da göze ilk çarpan ayakkabılar olacaktır. Bu nedenle ayakkabı seçimi dikkatle yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Son Yıllara Damga Vurmuş Diz Üstü Bayan Çizme Modelleri başlıklı makalemizde bayan çizme, çimze modelleri ve diz üstü bayan çizme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.