Harika Fotoğraflar İçin Nasıl Poz Verilmeli? İşte Resimli Anlatımlar

Harika Fotoğraflar İçin Nasıl Poz Verilmeli? İşte Resimli Anlatımlar

Çoğu bayan kendisinin fotoğraflarda güzel çıkmadığını düşünerek fotoğraf çektirmek istemez.Birisi fotoğraf çektiğinde ise sürekli yüzünü kapatır ve buna mani olmak ister.Ya da bazı bayanlar sürekli fotoğraf çektirir bir türlü istediği fotoğrafları yakalayamamaktan şikayet eder.Fotoğraflarınızın güzel çıkması için sizlere güzel ipuçları vereceğiz.En başta fotoğraf demek ışık olayı demektir.Fotoğraf çektirirken ışığınızı iyi ayarlamalısınız.Vücudunuzu kasmadan doğal olarak pozlar vermelisiniz.En önemlisi de poz verirken doğru duruşlar ve  doğru şekilde kameraya bakmalısınız.Çoğu kişi yanlış duruşlar ve yanlış pozlarla çok çirkin çıkmaktadır. Profosyonel olarak fotoğrafçılık eğitimi almadıysanız ve bunu alma fırsatınız yok ise sizlere resimli anlatımlarla doğru poz nasıl verilir bunu ayrıntılı bir şekilde açıkladık.Bu yazımızı okuduktan sonra fotoğraflarda daha güzel çıkacağınızı garanti ediyoruz .Harika fotoğraflar için nasıl poz vermeli sorusu cevabını tek tek buluyor.

Güzel Bir Fotoğraf İçin Duruş Şekilleri

1)Dirseklerinizin arkada durması gerekirken önde durması hem vücudumuzun duruş şeklini etkiler hem de vücudumuzu olduğundan kalın gösterir.Ayrıca sinirli,agresif,asabi bir duruş sergilememize  sebep olur.Doğru duruş yandaki resimde de görülüyor.
1. başlık
2)Bayanların en sık yaptığı hata.Bu fotoğraf pozunu hemen hemen herkes vermiştir vermeye de devam ediyordur.Belinizi kesinlikle sıkmayın gevşek bırakın.Belinizi sıkmak kırışık gergin bir duruş şekli göstermekten başka işe yaramayacaktır.
2. başlık
3)Bir fotoğrafta en önemli olan ellerdir.Ellerimizi neremize koyacağımızı bilmeliyiz.Ellerimizin duruşu çok önemli eller naturel olmalı.Bu fotoğrafınızın doğal çıkmasını sağlayacaktır.
3. başlık
4)Ellerinizi yüzünüze koyabilirsiniz ancak başınızı çok çevirmeden karşıya bakarak ve çok yoğun bir şekilde bastırmayın.Bu duruş sizi seksi ve çekici gösterecektir.
4. başlık
5)Serbest bir şekilde elleri yana salarak poz vermek yanlıştır.Ellerimizin birini belimize yavaş bir şekilde koyarak vücudumuzu dik tutarak başımızı hafif yan tarafa yatırarak mükemmel bir fotoğraf elde edebilirsiniz. Rahat bir poz vermeye dikkat edin.
5. başlık
6)Gözlerimiz bir fotoğrafta en dikkat çeken ayrıntıdır.Fotoğrafa bakan birisi direkt gözlere odaklanır.Ya gözlerimizi fal taşı gibi açarız ya da gözlerimizi çok ayırırız bu da yanlış bir poz şeklidir.Başımızı hafif bir şekilde yana çevirip elinizle de yüzünüze dokunarak ağzınızı da çok hafif açın güzel bir poz ortaya çıkacaktır.
6. başlık
7)Gözlerinizi kısmamalısınız. Normal bir göz şekliniz daha güzel gözükecektir.Bir elimiz belde bir elimizde hafif yüzümüze dokunarak güzel bir poz olacaktır.
7. başlık
8)Yüzünüzü ellerinizle kapatıp güzelliğinizi saklamayın.Güzelliğiniz görünmesi ve vurgulanması gerek.İki elinizle de yüzünüze dokunurken bastırmayın  gevşek bırakın.
8. başlık
9)Ellerimiz vücudumuzda doğru noktalara yerleştirmeliyiz.Ellerimizle vücudumuzun hatlarına dikkat çekebilir vurgulama yapabiliriz.Ellerimizi göğüs kısmımıza koymak son derece yanlıştır.Diğer elimizi de ters tarafa yerleştirmek çok kötü bir görünüm oluşturur.Bir elimizi belimize diğer elimizi omzumuza götürerek çok tarz bir görünüm elde edebiliriz.
9. başlık
10)Başımızı yere doğru eğdiğimiz de dudaklarımız ve burnumuz çok büyük gözlüdür.Bunu yapmak yerine karşı tarafa doğru hafif kafamızı yan doğru çevirip kameraya bakabiliriz.
10. başlık
11)Başımızı yukarı doğru kaldırmak çok kötü bir poz vermemize sebep olacaktır.
11. başlık
12)Ellerimiz ve parmaklarımız rahat ve sakin görünmeli.Parmağımızı kaldırdığımızda çok dikkat çekecek ve çirkin bir poz vermemize neden olacaktır.
12. başlık
13)Poz verirken vücudumuz dik ve doğru olması gerekir.Dizlerimizi kırarak güzel bir poz yakalamalıyız.
13. başlık
14)Poz verirken vücudumuzun duruş şekli S harfine benzemeli S harfine benzeterek vücudumuzun kıvrımlarına vurgu yapmış olursunuz.Estetik bir poz yakalamış olacaksınız.
14. başlık

Bir önceki yazımız olan Goji Berry'nin İnanamayacağınız Etkisi ve Faydaları başlıklı makalemizde goji berry faydaları, goji berry fiyatları ve goji berry nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Ela Melek dedi ki:

  Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum

 2. blank Ela melek dedi ki:

  Ela melek elazığ

 3. blank Gönül Özcan dedi ki:

  Harika ipuçları aldım 😉 Teşekkürler. Gönül Özcan /İstanbul

 4. blank Gönül Özcan dedi ki:

  Harika ipuçları aldım teşekkürler. İstanbul