Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir

Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir

Şiddetli aknelerden dolayı cildiniz  lekelerden zararlar gördüyse , ve hala cildinizde sivilce izleri varsa tedavi yöntemleri ve nasıl geçer mutlaka sizde araştırıyorsunuz dur. Yaş, kalıtım, etnik köken ve cinsiyet gibi özellikleri sizin nasıl etkileyebilir cilt sivilcelere  tepki verir ve yara izi  kadar kötü olacaktır. Bir yara izi ve sivilce izi belki tamamen gitmez, ama onları tedavi edebilir ve büyük ölçüde onların boyutunu ve görünümünü azaltabileceğiniz   bir çok tedavi yöntemi var … İşte bu kötü akne sivilce izlerini tedavi etmek için yollar nelerdir aşama aşama paylaştık.

sivilce izleri nasil tedavi edilir
LEKE OLUŞUMUNU ÖNLEYIN

Sivilce izleri izlerinn en büyük nedenlerinden biri akneleri sıkmak. Sivlceleri sıkmak leke ve izlere davetiye çıkardığı gibi onların yayılmasına da neden olur.Bu yüzden sivilcelerinizi asla sıkmayın.

TEDAVİ OLUN

Eğer şiddetli ve orta derece sivilceleriniz varsa  , mümkün olduğunca erken tedavi olun. Erken, bir profesyonel tarafından etkili bir tedavi yöntemlerini yapmak sivilce izi oluşumuna engel olabilir.

DOKTORA DANIŞIN GEREKİRSE CERRAHİ İŞLEM DENEYİN

Derin, depresif sivilce izleri varsa , dermatolog bir lokal anestezi ile ameliyat önerebilir. Ameliyatlar deri altı enjeksiyonları veya deri altı kesi içerebilir. Korkutucu geliyor, ama değil – mükemmel sonuçlar ile, memnun kalanlar var.

LAZER TEDAVİSİ YAPTIRIN

Şiddetli ve fark yara ve sivilce  izine göre , bazı dermatologlar ya lazerlerle, veya non-ablatif lazerler ile, lazer cilt yenileme önerirler.

CİLT SOYAN PEELİNG İŞLEMLERİNİ YAPTIRIN

Bir kimyasal cilt soyma orta sivilce ve  yara izi tedavisinde kullanılan yöntemlerdendir, ama bunların biraz  ağrılı tarafları olduğunu duydum. Bu kötü bir güneş yanığı gibi hissetirebilir. Bir dermatolog tarafından  hattada  birderi yüzey tabakası soyulmaktadir ve cildinize, güçlü bir kimyasal uygular. Bu tedavi ile akne izleri ve oluşumları durur.  Bu yüzden bu seçeneği düşünebilirsiniz.

DOLGU TEDAVİSİ

Bir dolgu belki depresif izleriNİ yok etmek için bir dermatolog tarafından kullanılır ve bu kalıcı olmasa da, çözüm, çok etkilidir. Kollajen, PMMA, hatta kendi vücut yağınızı olarak enjeksiyonla  dolgu yapabilir..

MIKRODERMABRAZYON DENEYIN

Hafif yara izi ve sivilce iziniz varsa  , sadece hafif yara izleri dahil olmak üzere cildin en üst tabakasını kaldıran mikrodermabrazyon ile tedavi edebilir. Bu ağrısız ve hatta iş ya da okulu kaçırmak zorunda kalmayacağınız bir tedavi.

DONDURMA İŞLEMİ

Eğer şiddetli  kalıcı siviilce izleriniz varsa, dermatolog kriyoterapi, ya da dondurma tedavisi önerebilir. Skar dokusu tam anlamıyla dondurulur, ve biraz daha hafif cilt  bırakabilir, bu nedenle koyu tenli herkes için en iyi çözümlerden  değil.

SILIKON JEL

Bir kez meme implantları gibi çeşitli tedavilerde kullanılan silikon şimdi de etkili sivilce tedavisinde kullanılabilir akne izleri (keloidler), ve aynı zamanda onlarla ilgili kaşıntı ve tahriş durdurur. Bu tipik olarak yaklaşık 6 ay sürer, ancak sonuç hastaların yaklaşık üçte birinde kalıcıdır.

SİVİLCE LEKE KREMİ ​​DENEYIN

Sivilce  tedavi kremleri piyasada tonlarca vardır .Ama dr’nuza sorup ve kullanıcı yorumlarını araştırarak en iyi sivilce lekesi kremlerini bulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı? başlıklı makalemizde göz çevresi bakımı ve göz çevresi kırışıklıkları için hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.