Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları

Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları

Özellikle yaz mevsiminden kış mevsimine geçerken yaşanan hava değişiminden hemen hasta oluruz. Bu hastalığı yaşamamak için kendimize oldukça dikkat etmeliyiz. Biraz daha kalın giyinmeli artık dondurma yemeyi bırakmalıyız. Fakat bunların hepsi tek başına yeterli değil. Kendimize dikkat etsek de bağışıklığımızı güçlendirmeliyiz. Bağışıklık güçlendirmek için bol bol meyve yemeli ve bağışıklığı güçlendiren bitki çayları tüketmeliyiz. Bu sayede bağışıklığımız güçlü olur ve hem hava değişiminden hem de kışın soğuktan şifayı kapmamış oluruz. Genel olarak bağışıklığı güçlendiren bitki çayları hastalıktan önce kullanılsa da hastalık sonrası için de kullanabilirsiniz. Böylece daha çabuk hastalığınızı atlatır ve kendinizi daha güçlü hissederseniz. Bu lezzetli çay tarifleri için yazımızı okumaya devam edin.

Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları

Bağışıklığı Güçlendiren Ihlamurlu Bitki Çayları

Eğer Karadenizli iseniz hasta olduğunuz zaman anneniz ya da büyükleriniz size zorla ıhlamur çauyı içirmiştir. Bağışıklığı güçlendiren ıhlamurlu bitki çayları sayesinde vücudunuz oldukça rahatlayacak. Ağrıyan kaslarınız gevşeyecek ve baş ağrınız duracak. Hem tadının güzelliği sayesinde hem de verdiği rahatlık sayesinde kışın vazgeçilmez çayınız olacaktır. Özellikle de taze demlendiği zaman faydası saymakla bitmeyecektir. Eğer ıhlamur çayının içerisine tarçın çubuğu, karanfil, elma dilimleri ve birkaç damla limon sıkarsanız çayın tadını çeşitlendirirsiniz hem de daha faydalı yaparsınız. Özellikle öksürüğünüz çok şiddetli ise bu çay sizin tek ilacınız diyebiliriz. 1-2 fincan içtikten sonra dinlenmek için uyursanız sabah kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları

Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Adaçayı

Bağışıklığınızı güçlendirmek istiyorsanız kesinlikle adaçayını denemelisiniz. Taze adaçayı bitkisinden yapılan bu çayı çok seveceksiniz. Bu bitki çayları için genellikle sallama önermiyoruz. Bir aktardan ya da marketlerden kurutulmuş yaprak halinde alırsanız sizin için daha yararlı olacaktır. Her akşam bağışıklığı güçlendirmek için adaçayı içerseniz kışa kesinlikle kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Özellikle adaçayı, melisa, rezene ve papatya çayını demleyip içine biraz limon ve birazda tarçın koyarsanız kendiniz için şifa bombası hazırlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu güzel tarif sayesinde hem hastalıktan kolayca korunacaksınız hem de çok lezzetli çay içeceksiniz. Ama deminde dediğim gibi bu çayları poşet yerine taze kurutulmuş alıp demlemeniz önemli bir detaydır.

Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayları

Bir önceki yazımız olan En İyi Bronzlaştırıcı Yağlar Hangileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.