Frigg Kauçuk Emzik: Bebekler için En İyisi

A+
A-
Frigg Kauçuk Emzik: Bebekler için En İyisi

Bebeklerde ağız gelişiminin bir parçası olan ve minik yavrunuza güven hissi veren emzikler, mutlaka doğru şekilde seçilmelidir. Bebeklerin büyük bir bölümü ilk aylardan itibaren emzik kullanmaya başlamaktadır. Bu durum, emzik seçimi ve kullanımı hakkında bazı detaylara daha fazla dikkat edilmesini gerektirmektedir. Frigg Kauçuk Emzik modelleri sağlık standartları göz önünde bulundurularak üretilmekle birlikte tamamen bebeğinizin rahatı düşünülerek tasarlanmıştır.

Emzik Kullanmak Neden Önemlidir?

Emzik kullanımı bebekler için çok sayıda fayda barındırmaktadır. Doğru ürün seçimi ile birlikte bebekler bu faydalardan yararlanabilmektedir. Minik yavrularınız gözlerini dünyaya açtıktan hemen sonra en güçlü içgüdüleri emmedir. Emzik kullanımı bebeklerinizin bu güdüsünü tatmin ederken aynı zamanda anne göğsünü anımsatmakta ve güvende hissetmesini sağlamaktadır. Emme hareketini tekrarlayan bebeğin tatmin olduğu, sakinleştiği ve daha rahat uykuya daldığı görülmektedir.

Emme içgüdüsü ile hareket eden bebekler emzik kullanmadıklarında parmaklarını emmeyi tercih edebilmektedir. Bu durum bebeğin ağız ve diş sağlığını olumsuz yönde etkileyerek geri dönüşü zor durumlara yol açabilmektedir. Ayrıca bebeklerde parmak emme davranışı çoğu zaman tekrarlamaktadır. Bazı uzmanlara göre bebeklerin emzik kullanmaları, parmak emmeye göre daha faydalıdır. Frigg Kauçuk Emzik modelleri, sağlık standartlara uygun malzemelerden üretildiği için bebeğinizin gelişimine katkıda bulunabilmektedir.

Emzik kullanımının bebekler üzerindeki bir diğer faydası el becerilerini geliştirmeye katkı sunmasıdır. Bebekler emziklerine ulaşmak ve tekrar emme davranışı göstermek için ellerini kullanmaya çalışmaktadır. Bu durum, küçük yaşlarda el becerilerinin artmasına yardımcı olmaktadır. Uzmanlar, bebeklerde emzik kullanımının en geç 2 yaşın sonlarına kadar devam ettirilmesini önermektedir. 

Emzik Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebeklerin uzun süre ağızlarından düşürmeyecekleri emziklerin doğru seçilmesi sağlık açısından çok önemlidir. Ebeveynler farklı malzeme ve tasarımlarda üretilen emzikler arasından bebekleri için en uygun ve sağlıklı ürünü seçmelidir. 

Doğal maddelerden üretilmiş olmalıdır

Emziklerde bebeğin emdiği kısım farklı maddelerden üretilebilmektedir. Bu kısmın kauçuk gibi doğal maddelerden üretilmesi gerekmektedir. Doğal bir madde olan kauçuk elastik ve aynı zamanda dayanıklıdır. Bebekleriniz diş çıkarmaya başladıktan hemen sonra kauçuk emzik kullanabilmektedir. Bebeğinizin sağlığı düşünülerek üretilen Frigg Kauçuk Emzik modelleri, sağlık standartlarını sağlamaktadır.

Bebeğin ağız ve burun yapısına uygun olmalıdır

Emziklerin taban kısımları, ürünün bebekler tarafından yutulmasını engellemektedir. Bu kısım bebeğin dudak çevresini ve burnunu kaplamakla birlikte hava geçişini olumsuz etkilememelidir. Emzik alırken bu kısmın bebeğin nefes alışverişini etkilemediğinden emin olunmalıdır. 

Ağız ve diş gelişimini desteklemelidir

Kauçuk maddeden üretilmiş emzikler bebeklerin diş gelişimini desteklemektedir. Diş çıkarma döneminde olan bebeklerde gönül rahatlığı ile kullanılabilen bu emzikler, damak ve diş yapısını desteklemektedir. 

Dezenfekte edilebilmelidir

Bebeğinizin uzun bir süre kullanmak zorunda olacağı emziklerin gün içinde dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde emziğin üzerine bakteri bulaşabilmekte ve direkt bebeğin vücuduna ulaşabilmektedir. Silikon maddeden yapılmış emzikler sıcak su, kauçuk maddeden yapılmış olanlar ise özel bir dezenfektan yardımı ile sterilize edilebilmektedir. Frigg Kauçuk Emzik modelleri, dezenfekte konusunda da avantaj sağlamaktadır.

Kauçuk Emzik Kullanmanın Farkı Nedir?

Kauçuk emzikler, tamamen doğal malzemelerden üretilmeleri ile ön plana çıkmaktadır. Elastik ve aynı zamanda dayanıklı bir madde olan kauçuk, bebeğinizin sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesine katkıda bulunmaktadır. Ağız sağlığını destekleyen Frigg Kauçuk Emzik modelleri, bebeğinizin ilerleyen dönemlerde diş ve damak problemleri ile karşılaşmasını önleyebilmektedir. Esnek ve yumuşak yapısı bebeğinizin emziğe alışmasını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda ısırmalara karşı dayanıklı olduğundan çabuk yıpranmamaktadır.

Bebekleriniz için en iyisi: Frigg Kauçuk Emzik

Frigg Kauçuk Emzik Neden Bebeğiniz için En İyisi?

Frigg Kauçuk Emzikler, bebeğiniz rahatlığı ve konforu düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır. Fitalat, PVC ve BPA içermeyen emzikler, A2 ve EN1400 test standartlarını karşılamaktadır. Kauçuktan yapılmış olması bebeğinizin zararlı maddelerden uzak kalmasını sağlamaktadır. Tasarımı ile ilgi çeken bu emziklerin 0 – 6 ve 6 – 18 ay olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır. Bebeğinizin ilgisini çeken tasarımlara sahip Frigg Kauçuk Emzikler ile emzik kullanımını keyifli hale getirebilirsiniz! 

Bir önceki yazımız olan Doğum Kilolarından Kolayca Kurtulmak için: Emziren Anne Diyeti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.