Pamuk Yorgan ile Sağlıklı Bir Uyku

Pamuk Yorgan ile Sağlıklı Bir Uyku

Her mevsim sağlıklı ve kaliteli uyku sunan pamuk yorgan yıllardır yatak odalarının vazgeçilmezidir. Pamuk yorgan geçmiş yıllarda sıkı bir şekilde elde dokunduğu için ağır bir yapıya sahip olmasına rağmen bugün üretilen modeller hafiftir. Bu nedenle yeni nesil pamuk yorganlar hem malzemesi hem hafifliği ile her mevsim iyi uyku için idealdir.

Pamuk bitkisinin doğal kozlarından üretilen pamuklar ve pamuk mumu, yağ ve elyafından meydana gelen karışımdan oluşan selüloz yorgan üretiminde kullanılır. Tıbbi alanda, kıyafetlerde ve yorgan üretiminde kullanılan pamukların özellikleri birbirinden farklıdır. Yorganda kullanılan ürünler bu amaçla belli bir yumuşaklık ve sıklığa göre hazırlanır. Neredeyse saf bir selüloz olan pamuk doğal bir malzeme olduğu için kimyasaldan uzak, sağlıklı bir şekilde uyumak isteyenlerin tercihi olur. Özellikleri sayesinde her mevsim koşuluna uyum sağlayarak Türkiye’nin dört bir yanında kullanıma uygundur.

Pamuk yorgan dokuma aşamasında iyi uyku deneyimi için üretim yapan Puffy imalathanelerinde fazla bir kimyasal işleme maruz kalmaz ve doğallığı korunur. Malzemenin doğallığı ve dayanıklılığı bir araya geldiği zaman uzun yıllar konforlu şekilde kullanıma uygundur.

Pamuk yorgan ölçüleri yatak boyları göz önüne alınarak farklı ölçülerde hazırlanır. Puffy tek kişilik pamuk yorgan 155×215 cm ebatlarıyla tek kişilik baza ve karyolalar için uygundur. Puffy çift kişilik pamuk yorgan ise 195×215 cm ölçüsü ile iki kişinin aynı anda konforla uyumasını sağlar.

Neden Pamuk Yorgan Kullanılır?

Pamuk yorgan doğal bir dolgu malzemesi ve dış yüzeye sahip olmasının yanı sıra sunduğu özellikler ile sıklıkla tercih edilir. İyi uyku için yaz ve kış aylarında istenen sıcaklığı verme kabiliyetine sahiptir. Yaz ayında nemi çeken ve yüksek hava geçirgenliği ile terlemeyi önleyen pamuk yorgan işlevsel olur. Kış aylarında soğuk iklimde yaşayanlar için battaniye ile istenen sıcaklık seviyesine kolaylıkla ulaşır. Çünkü vücut ısısını yorganın altında korur ve soğuğu dışarıda bırakır.

Yeni nesil Puffy pamuk yorgan modelleri hafifliğinin yanı sıra çevre dostu üretimleri ile de doğayla barışıktır. Pamuk dolgu ve kumaş ideal sıklıkta dokunarak uzun yıllar bozulmadan kullanıma uygun tasarlanır. Nem çekme özelliği ve nefes alabilen yapısı ile mevsimsiz ürünlerdir. 57 tel dokuma sıklığı, metrekareye 250 gram düşen ve %60 pamuk, %40 silikonize elyaf dolgusu ile Cotty Pamuk yorgan uyku kalitesini artıran ürünlerdendir. Yaz aylarının çok sıcak geçtiği illerde yorgansız uyuyamayanlar için ince yapısı ile serin tutan Puffy Gronn Bambu yorgan tavsiye edilir.

İyi Uyku Deneyimi için Pamuk Yorgan

İnsanın günün yorgunluğunu attığı yer yatağı ve yatak odasıdır. Yaşam alanları içinde en önemli olan yerlerden biri olan yatak odasında kullanılan her ürün uyku kalitesini doğrudan etkiler. İyi bir uyku, dinlenmiş uyanmak ve güne zinde başlamak için şarttır. Teknoloji çağında gün içerisinde birçok uyarana ve radyasyona maruz kalan birinin uyku aşamasında vücudunu dinlendirmesi gerekir. Bunun yolu da yatak, yorgan, yastık ve nevresim gibi uyurken kullandığı malzemelerin seçiminden geçer.

Pamuk yorgan doğal malzemesi ile insanın uyku esnasında terleme, bunalma ve üşüme nedeniyle huzursuz olmasını önler. Bu nedenle uzun yıllar sonra tekrar popüler hale gelerek sıklıkla tercih edilmeye başlanır. Yaz, kış ve bahar aylarında insana istediği uyku konforunu sunmayı başaran doğal pamuk malzeme fiyatı ve dayanıklı oluşuyla bütçe dostudur. Siz de şimdi iyi uyku için Puffy pamuk yorgan fiyatları ve modellerini inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Pamuk Yorgan ile Sağlıklı Bir Uyku

Bir önceki yazımız olan Yatak Odanız için Doğru Komodini Bulmanın Önemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.