Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler

Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler

Bahar aylarında tüketilmesi gereken sebze ve meyveler oldukça önemlidir. Özellikle mart, nisan gibi mevsim geçişlerinin çok sık yaşandığı aylarda yediğimize ve içtiğimize dikkat etmeliyiz. Aksi halde bağışıklığımız düşer ve kolay şekilde hastalanabiliriz. Bu mevsimde pek çok meyve sebzeler ortaya çıkıyor. Özellikle baharın güzelliği çilek ve semizotu küçük küçük kendini gösteriyor. Bu güzel sağlıklı meyve ve sebzeleri taze taze yerken enerjimize enerji katılacaktır. Ayrıca bu meyve ve sebzeler sayesinde kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz. Bahar aylarında tüketilmesi gereken sebze ve meyveler her ne kadar sağlığınıza sağlık katsa da yemeden önce sebzeleri iyice yıkadığınızdan emin olmalısınız. Özellikle marul gibi sebzeleri öncesinde sirkeli ya da karbonatlı suda bekletmek sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler

Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler Nelerdir?

Bahar aylarında tüketilmesi gereken sebze ve meyve nelerdir denildiğinde akla ilk limon gelir. Yaza geçişteki o sıcaklığı atlatırken limonata sayesinde ferahlarız. Özellikle de bahar aylarında aynı zamanda taze kokusu ile nane çıkacağı için limonatamıza ekstra tat ve ferahlık sağlayacaktır. Sadece limonatada değil aynı zamanda salatlarımıza da lezzetli bir tat katmaktadır. Renginin güzelliği sayesinde içimizi ısıtacak tadının güzelliği sayesinde ise midemizi bayram etmeye yaracaktır. Özellikle de çiğköfte seven biriyseniz limonun çıkmasına muhtemelen en çok siz sevineceksiniz.

Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler

Bahar Mevsiminde Çıkan Sebze ve Meyveler

Bahar mevsiminde çıkan sebze ve meyveler sayesinde çeşitli çeşitli meyveler yiyebiliriz. Özellikle de çilek. 7 den 70’e herkesin sevdiği çilek sadece meyve tabaklarımızı değil aynı zamanda tatlılarımızı da süslüyor. Dileyen pudra şekeri ile tüketirken dileyen kendisini sade yiyor. Kansere karşı oldukça koruyucu olan bu meyve eminim sizleri büyüleyecektir. Ayrıca köfte başta olmak üzere pek çok yemeğin yanına çok yakışan ve B12 içeriği sebebiyle oldukça tercih edilen kuşkonmazda çıkmak üzere. Özellikle annelerin çok sevdiği bu yemek çocuklar ve gençler için vitamin deposu. İçerisinde bulunan B12 ve fosfat sayesinde çocukların okulda başarılarına başarı katmakta kuşkonmazın üstüne kesinlikle yoktur. Bu güzel sebze ve meyveleri tüketirken iyi yıkadığınıza emin olmalısınız. Afiyet olsun.

Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler Bahar Aylarında Tüketilmesi Gereken Sebze ve Meyveler

Bir önceki yazımız olan Evde Bakılabilecek Bitki Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.