Gösterişli Altın Tektaşlar

Gösterişli Altın Tektaşlar

Erkeklerin evlilik teklifi ederken yüzük konusunda oldukça titiz davrandıkları bilinir. Evlilik teklifi edecek erkekler, hayatlarını birleştirmek istedikleri kadınlar için en güzel yüzüğü satın almayı hedeflerler. Ancak yüzük seçimi oldukça önemli ve bir takım bütçe ayrılması gereken bir konudur. Piyasada beyaz altın, sarı altın ve pırlanta almak üzere birçok farklı çeşitte yüzük modelleri bulunur. Piyasada bulunan beyaz altın, sarı altın ve pırlanta yüzüklerin sahip olduğu özelliklerinin ve fiyatlarının birbirinden farklı olduğu bilinir. Genellikle pırlanta yüzüklerin tercih edildiği bilinse de, altın tektaş modelleri de yaygın bir şekilde tercih edilir. Altın tektaş yüzük modelleri, hem online satış sitelerinde hem de çeşitli kuyumcularda satılır.

Altın Tektaş Modelleri

Günümüzde birçok kişi altın tektaş satın almayı tercih ettiği bilinir. Birden fazla altın tektaş çeşitleri bulunur. Altın tektaş çeşitleri;

 • Beyaz altın tektaş
 • Sarı altın tektaş
 • Beyaz altın beştaş
 • Sarı altın beştaş
 • Beyaz altın baget yüzük
 • Sarı altın baget yüzük şeklinde bilinir.

Yüzük satın alacak kişilerin istedikleri yüzük modeline bütçeleri ve zevkleri doğrultusunda karar verdiği bilinir. Bu çeşitli tektaş modellerinden en çok sarı altın tektaş ve beyaz altın tektaş modelinin tercih edildiği bilinir. Ancak baget ve beştaş modelleri de oldukça yaygın bir şekilde tercih edilen modeller arasındadır. Altın tektaş modelleri hem kuyumcularda hem de online olarak satışa sunulan modellerdir.

Altın Tektaş Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tektaş denilince akla iki kategori gelir. Bu kategorilerden biri pırlanta diğeri altın olarak bilinir. Her iki kategoride de yüzük montürü altındır. Bu iki kategorinin birbirinden farklı olmasının sebebi taşın özelliği olarak bilinir. Altın tektaş yüzük modelleri daha uygun fiyatlı modellerdir. Çünkü altın tektaş modellerinde taşın hammaddesi olan zirkonun, pırlanta kadar değerli bir madde olmadığı bilinir. Zirkon taşlar insan eliyle yapılmış kristallerken, pırlanta taşlar doğada nadir bulunan değerli taşlardır.

Altın tektaş seçimi yaparken sahip olunan bütçe miktarı göz önünde bulundurularak alınacak yüzüğün tercihi yapılması gerekir. Bu durumda en çok dikkat edilmesi gereken hususun, altın tektaşın pırlantaya göre çok daha hızlı kararma ihtimali olduğundan parlaklığını kaybedebileceği durumu olarak bilinir. Ancak yüzüğün kararması durumu kişinin kullanım talimatlarına uygun kullanıp kullanmadığına da bağlıdır. Altın tektaş yüzüğe sahip kişilerin, yüzüklerinde herhangi bir kararma sorunu olmaması ve uzun ömürlü olması için titiz kullanmaları gerektiği önerilir.

Altın Tektaş Yüzüğün Anlamı Nedir?

Evlilik teklifi denilince akla gelen ilk şey yüzük olur. Erkekler bütçeleri ve zevklerine göre en uygun yüzüğü seçmeye çalışırlar. Altın tektaşlar da en az pırlanta tektaşlar kadar sık tercih edilen yüzük modeli olarak bilinir. Hem sarı altın hem beyaz altın seçenekleri ile piyasada birçok çeşitli modelde altın yüzükler bulunur.

Altın Tektaş Yüzük Fiyatları 2022

Altın tektaş yüzük fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Bu faktörler;

 • Taşın büyüklüğü
 • Taşın parlaklığı
 • Taşın berraklığı
 • Taşın kesimi şeklindedir.

Altın tektaş yüzük modelinin daha uygun fiyatlı olduğu bilinir. Altın tektaş yüzükler, beyaz altın tektaş ve sarı altın tektaş olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Sarı altın tektaş yüzük modellerini, beyaz altın tektaş yüzük modellerinden genellikle daha yüksek fiyatlı olduğu bilinir. Pırlanta tektaş yüzük modellerinin ise genel olarak altın tektaş yüzük modellerine göre daha yüksek fiyatlı olduğu bilinir. Bu sebeple yüzük alacak kişiler bütçelerini göz önünde bulundurarak yüzük tercihlerini yapmayı kolaylaştırırlar.

Gösterişli Altın Tektaşlar

Evlilik Ve Nişan İçin Altın Tektaş Seçimi

Evlilik ve nişan için yüzük seçimi oldukça önemlidir. Evlilik teklifi edecek erkekler, kadınların beğeneceği yüzükleri tercih etmek için uğraşırlar. Piyasa birçok yüzük modeli bulunur. Altın tektaş yüzük fiyatları, pırlanta tektaş fiyatlarına göre daha uygun olduğundan birçok kişi tarafından tercih edilir. Piyasada hem sarı altın tektaş modelleri hem de beyaz altın tektaş modelleri olduğu bilinir. Genellikle ağırlığına göre değiştiği bilinse de sarı altın tektaş modellerinin daha yüksek fiyatlı olduğu bilinir. Kişiler kendileri için en uygun yüzük seçimini, kendi kriterlerini göz önünde bulundurarak yapmayı tercih ederler.

Sık Sorulan Sorular

Altın tektaş yüzük modelleri konusunda birçok kişinin aklında oldukça fazla sayıda soru işareti bulunduğu bilinir. Altın tektaş yüzük modelleri konusunda sık sorulan sorular;

 • Altın tektaş yüzük modelleri pırlanta tektaş yüzük modellerine göre neden daha ucuz fiyatlı?
 • Altın tektaş yüzük modelleri kararır mı?
 • Altın tektaş yüzük modellerinin sertifikası var mı?
 • Beyaz altın tektaş ve sarı altın tektaş modelleri arasındaki farklar nelerdir?
 • Beyaz altın tektaş ve sarı altın tektaş modellerinden hangisi tercih edilmelidir? olarak bilinir.

Yüzük almayı tercih eden kişiler, bu soruların cevaplarını detaylı bir şekilde öğrenmek isterler.

Sonuç

Sonuç olarak genellikle yeni evlilik teklif eden kişilerin satın almayı tercih ettiği yüzük modelleri piyasada farklı çeşitlerde bulunur. Piyasada bulunan beyaz altın, sarı altın, pırlanta yüzük seçeneklerinin hepsinin ortak özelliğinin, yüzüğün montürünün altın olması olduğu bilinir. Piyasadaki birbirinden farklı bu yüzük çeşitlerinin aralarındaki en büyük fark yüzükten sahip olduğu taş olarak bilinir. Yüzük almak isteyen kişiler, bütçelerine ve yüzük almak istedikleri kişinin zevklerine göre en uygun yüzüğü tercih ederek satın alma işlemini gerçekleştirirler.

Gösterişli Altın Tektaşlar Gösterişli Altın Tektaşlar

Bir önceki yazımız olan Ödeme İyi Gelen Çaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.