Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

A+
A-
Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Belirli bir menapoz dönemine kadar her bayanın başından düzenli olarak Regl olayı, bazı zamanlarda aksamaya uğrayabiliyor. Yani her ay aynı tarihte olmadığı gibi, sık tekrarlar halinde bayanların karşısına çıkabiliyor. Bu sebepten dolayı aklınıza takılan soru işareti olduğu zaman, doktor yardımı almanızı önermekteyiz. Fakat uzmanlar tarafından geciken veya erken olan Regl için herhangi bir tehdit yoktur. Fakat geçmişte yaşadığınız bazı cinsel ilişki var ve gebelikten şüpheleniyorsanız eğer, mutlaka Gebelik testi yaptırmanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere gebelik testi nasıl yapılır, hamile miyim, hamile olduğumu nasıl öğrenirim gibi sorulara detaylı olarak cevaplar vereceğiz.

Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Hamilelik testinin doğru bir şekilde cevap verebilmesi için, yumurtanın sperm tarafından döllenmiş olması ve HCG hormonu salgılaması olması gerekmektedir. Testleri bu süreçten önce yaparsanız eğer, hamile olsanız bile sonuç negatif çıkabilir. Bu sebepten dolayı adetinizin 1 hafta gecikmesine kadar bekleyiniz ve daha sonra gebelik testi yaptırınız. Eğer Regl döneminiz düzensizse ve kendinize güvenmiyorsanız eğer, son adım olarak doktora gidebilirsiniz. Eğer sizler adet dönemlerinin 28 günlük yumurtlama döngüsüne uymuyor ve düzensiz gelişiyorsa, test gününe kadar karar verebilmeniz için son 6 aydaki en uzun süren adet dönemine kadar beklemenizi öneriyoruz. Bu işlemin devamında gebelik testi uygularsanız eğer doğru sonuç verebilmektedir.

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir gebelik testinin pozitif sonuçlar çıkarması, vücudunuzda HCG hormonu derecesine bağlı olmaktadır. Yani Bu hormon hamile olmak için ilk delil olarak geçmektedir. Şayet test üzerinde silik bir şekilde tek çizgi çıkıyorsa, hamilesiniz demektir. Evde kendiniz bir şüpheye düştüyseniz, kendi başınıza gebelik testi uygulaması yapabiliyorsunuz. Aşağıdaki adımları takip ediniz…

-Test cihazının markasına göre, cihazı idrarınıza tutmalısınız. Aynı işlemi idrarınızı bir kaba alarak da yapabiliyorsunuz.

-Sonucu beklerken test aletini orta sıcaklıkla bir yere bırakınız. Önerilen süreyi aşmayınız çünkü test bozulabilir.

-En iyi sonucu ise son 4-5 saat içerisinde hiç idrara çıkmamış bir kişinin testi verir.

Bir önceki yazımız olan Bebek Battaniyesi Doğal ve Sağlıklı Olmalı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.