Sodyum Diyeti Hakkında Bilgi

Sodyum Diyeti Hakkında Bilgi

Özellikle yazın gelmesi ile birlikte çeşitli diyetler araştırmaya başlamış olabiliriz. Ayruca tatile çıkmadan önce diyet yapacak zamanımız olmadıysa hızlı kilo vermek adına yapabiliriz bu durumu. Fakat bu çok tehlikeli bir durumdur. Çünkü diyeti yaparken sağlığımızı korumalıyız. Kafamıza göre yapacağımız bir diyetin bize hiçbir yararı olmaz. Eğer kalıcı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız diyetisyen yardımıyla yapmanız hem kilonuz için hem de sağlığınız için daha faydalı olacaktır. Eğer ödeminizin olduğunu ve detox ile düzeleceğini düşünüyorsanız o halde sodyum diyeti hakkında bilgi edinebilirsiniz. Şişkinliğinizi vücudunuzdan atmak için yapacağınız küçük tarifler ciddi bir sıkıntı yaratmaz. Fakat bu tarifler için diyetisyeninize danışmanız önemlidir. Özellikle bir rahatsızlığınız var ise diyetisyeninize sodyum diyeti hakkında bilgi almalısınız.

Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler

Sodyum Diyeti Hakkında Bilgi Karmaşası

Sodyum vücudun sağlığı için birçok organda bulunan ve hayati görevi olan bir mineraldir. Özellikle böbrekleriniz için çok önemlidir. Ayrıca sodyum yediğiniz her yemekte bulunur. Sadece tavuk, sebze ve meyve gibi yemeklerde çok az bulunur. Bu yüzden sodyumu tamamen bırakmak diye bir kavram yoktur ama yoğun miktarda azaltılabilir. Bu da sodyum diyeti hakkında bilgi karmaşası konusunda başı çeken konudur. Bu diyet genel olarak kalp rahatsızlığı olanlarda böbrek hastalığı, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı yaşayanlara önerilmektedir. Eğer bu diyeti doktorunuz önerdiyse ya da bu rahatsızlığınız varsa diyetisyen kontrolünde yapmalısınız.

Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler

Sodyum Diyeti Nasıl Yapılır?

Sodyum diyeti yapmak aslında basittir. Kendinize bir yemeği yasaklamak yerine o yemeği azaltmanız gerekir. Peki sodyum diyeti nasıl yapılır, nelerden kaçınmalıyız bilmeliyiz. İlk önce tuz içeren besinlerden kaçınmanız gerekmektedir. Fastfood olan hamburger ve patatesten uzak durmalıyız. Tuzlu kraker, cips gibi yüksek tuz içeren abur cubur kaçınmamız gerekir. Ayrıca alkolde de çok yüksek seviyede sodyum vardır. Bu yüzden alkol aldığınız zaman vücudunuz ödem tutacaktır. O hafta kilo veremeyeceksiniz. Yemekler piştikten sonra ekstra tuz atmamalısınız ayrıca et gibi ürünlere ek tuz koymamalısınız. Yeşil çay gibi ödem atıcı çayları içerek vücudunuzdaki sodyumları atabilirsiniz. Spor yapmakta sodyum diyetini destekleyecektir.

Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler Sodyum Diyeti Hakkında Bilgiler

Bir önceki yazımız olan En Çok Kullanılan Şal Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.