Bohem Oturma Odası Dekorasyonu

Bohem Oturma Odası Dekorasyonu

Bohem tarzlar; rahatına düşkün ve konfor alanından da dışarı çıkmak istemeyen, sade fakat bir o kadar da şık kişiler tarafından çok tercih edilir. Eğer siz de konfor alanınıza düşkünseniz ancak yine de şık olmaya devam etmek isterseniz bohem oturma odası dekorasyonu ile bunu başarabilirsiniz. Son zamanlarda pandeminin de etkisiyle evin sürekli olarak aynı dekorasyonda olmasından sıkılmış olabilirsiniz. Bu durumu tersine çevirmek için evinizin düzenini baştan aşağıya çevirmek istiyorsanız bohem oturma odası dekorasyonu tam da size göre olabilir. Genel itibariyle bohemlik ele alınacak olursa aslında bir hayat tarzıdır. Böylece tabuları yıkmayı seven biriyseniz bu tarzı benimseyebilirsiniz. Evinizin de bohem tarzda olması sizin de kişiliğinizi yansıtacak bir unsurdur.

Bohem Oturma Odası Dekorasyonu

Bohem Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Normalde bilindiği üzere bir dekorasyon fikrinde her zaman renklerin uyumluluğundan bahsedilir. Fakat bohem oturma odası dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda bu durum tam tersidir. Renklerin uyumu gibi konular her zaman ikinci planda olmalıdır. Eskitilmiş ürünler yani Retro ve vintage diye bilinen dekoratif ürünler kullanabilirsiniz. Geçmiş yılları anımsatacak olan sehpa, masa gibi mobilyaları da kullanmak mümkün. Bunların tümü odanızın bohem bir hava vermesini sağlayacaktır. Bir oda bohem tarzda düzenlenecekse içerisinde mutlaka aykırı şeyler de olmalıdır. Birbiriyle zıt objeler her zaman dikkat çeker ve bohem tarza uygundur. Bunlara verilebilecek en önemli örnekler ise zıt aydınlatmalar, eski biblolar ve renkli avizelerdir.

Bohem Oturma Odası Dekorasyonu

Bohem Tarz Nasıl Yansıtılır?

Bohem bir tarza sahipseniz bunu yansıtmanın en önemli ve aslında basit yolu kendiniz olmaktır. Estetik kaygısı taşımadan bir dekorasyon yapmalı, yalnızca gözünüze güzel gelen ürünleri almalısınız. Fakat bu ürünlerin, mobilyaların birbirleriyle uyumlu olması önemli değildir. Yalnız sizin için teker teker anlam ifade etmeli ve kendinizi rahat hissetmelisiniz. Bohem tarz nasıl yansıtılır? Sorusunun en büyük cevabı hiç şüphesiz kendin olmaktır. Ayrıca tarzınızı yansıtmanın en önemli yollarından bir diğeri ise renkleri özgür bırakmaktır. Renkleri özgür bıraktığınızda evinizin oturma odası bohem bir tarza sahip olacaktır. Böylece bu bohem tarz da misafirlerinizin dikkatini çekecek ve dönüp bir kez daha bakma ihtiyacı hissettirecektir.

Bir önceki yazımız olan Keten Gömlek Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.