2020 Dekorasyon Trendleri

2020 Dekorasyon Trendleri

2020 yılında en çok ilgi duyulan konulardan biriside dekorasyon modasıdır. Evlerimizdeki dekor yapıları her yol değişiklik göstererek yeni fikirler ortaya çıkar. Dekorasyon trendleri de her yıl kendini daha iyi noktaya doğru götürüyor. Çok yaratıcı ve yenilikçi  fikirlerle hayatımızı daha da kolaylaştırarak güzelleştiriyor. 2020 dekorasyon trendleri içinde nasıl evimi,ofisimi,oda mı döşemeliyim sorusu çok soruluyor. Bugün bu soruya 2020 dekorasyon trendleri içinde net ve doğru cevaplar vereceğiz.

En Çok Yaptığınız Dekorasyon Hataları

Dekorasyon modası 2020 yılında da mimar ve tasarımcıların katkıları ile insanın beklentilerine göre gelişme gösteriyor. Evlerin yapısı ve buna uygun olarak da güzel öneriler. Her şeyden önce dekorasyonda işlevsellik ve beklentilerini karşılama çok önemlidir. Ayrıca renk,desen,tarz önerilerini de dikkate alarak 2020 yılında buna göre değişimler yapmalısınız. Gelişi güzel olan dekor değişiklikleri faydadan çok zarar getiriyor malesef. Trendlere önem vererek fikir alarak bunları sentezleyerek daha doğru kararlar vermeniz mümkün. Kulaktan dolma ya da sadece bir iki kişinin düşüncesi ile hareket etmeyin. Dekorasyon maddi açıdan da yüksek ekonomik bütçeler isteyen pahalı bir sektördür bunu da gözden kaçırmamız gerekir. Yani yapılan değişikliğin telafisi zor olmaktadır. Şimdide 2020 dekorasyon trendlerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

 

2020 Dekorasyon Trendlerinde Neler Değişti?

 

1.Deniz Mavisi Rengi Yerine Artık Koyu Yeşil Trendi

 

2017 dekorasyon trendleri (2)

 

Birkaç yıldır ağırlıkta renkler mavi ve tonları idi. Deniz ve gece mavisi ev dekorasyonlarında yerini almakta idi. Bu rengin yerine artık koyu yeşil renkler hakim olacak. Üç boyutlu görünüm ve karizmatiklik katan bu renk oturma odalarından tutunda mutfak dolabına kadar her yer bu renkle bezenebilir. 2020 dekorasyon trenlerinde değişen ilk başta renk gördüğünüz gibi. Aklınızda bulunsun koyu yeşil tonlarına odaklanın.

 

2.Metalik Parıltılı Tasarım Trendleri

 

2017 dekorasyon trendleri (3)

 

Pastel tonları uzun süredir etkisinde devam ediyor dekorasyon trendleri. Uzmanlar 2020 yılında ise artık bu renklerin yerini metalik parlak renklerin alacağını bu tasarımların teşhirler de yerini aldıklarını ifade ediyorlar. Altın ve gümüş parlak renkli tabi ki abartılı olmayan görünüş açısından harika olan metalik parıltılar aksesuar olarak evlerimize girecek. Sizlerde eğer tercih yapacaksanız metalik parıltılı tasarımları tercih edin.

Dekorasyon Bölümümüz İçin Tıklayınız.

3.Açık Planlar Aksine Ayrı Mutfak Trendi

 

2017 dekorasyon trendleri (4)

 

Uzman mimarların 2020 yılında ifade ettikleri artık mutfakların oturma sosyal alanlardan bağımsız olarak ayrı bir şekilde tasarlanması. Oturum odası içindeki mutfak usulü artık yerini bağımsız ayrı mutfak tarzlarına bırakacak. İşte bundan dolayı açık planlı mutfaklar yerine ayrı mutfaklar olacak.

4.Mermer Yerine Yumuşak Malzemeler

 

2017 dekorasyon trendleri (5)

 

Beş altı senedir en çok karşılaştığımız yapı mermer idi. Mermerler sehpalarda,aksesuarlarda, zemin ve her yerde görmek mümkündü. Güzel ve soğuk havası vardı ama artık modası eskidi onun yerine daha içten,renkli,hoş,canlı,ilgi çekici malzemelerle yapılmış tasarımlar alacak.

5.Modern,Şık Komedinler Trendi 2020

 

2017 dekorasyon trendleri (6)

 

2020 yılı ile beraber yatak odamızda da değişiklik şart olacak. Klasik komedinlerin yerini daha modern,şık tarz şekilli komedinler alacak. Ayrıca daha yaratıcı tasarımlarla bu karşımıza çıkacak.

6.Sıra Dışı ve Dikkat Çekici Aydınlatma Tarzı

 

2017 dekorasyon trendleri (7)

 

Aydınlatma bir evin olmazsa olmazıdır. Aydınlatmasız bir ev düşünülmez hal böyle olunca da güzel bir görünüm için aydınlatma tarzlarını o yılın modellerine göre yapmak yerinde olacaktır. Sıra dışı ve dikkat çekici aydınlatma tarzı bu senenin modası olacak.

Dekorasyonda Aydınlatma Çeşitleri ve Modelleri

 

Bir önceki yazımız olan L Koltuk Modeli Örnekleri başlıklı makalemizde 2016 koltuk modelleri, 2016 l koltuklar ve koltuk modelleri2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.