Tüm Ev Dekorasyonu Fikirleriyle Karşınızda

Tüm Ev Dekorasyonu Fikirleriyle Karşınızda

Dekorasyonu.net olarak salonlardan – mutfaklara, mutfaklardan – yatak odalarına kadar bir evin her bir köşesine uygun dekorasyon alternatifleri ile karşınızda. Bir evi elinizdeki ürünlerle nasıl çok fazla bütçe harcamadan istediğiniz hallere getirebilirsiniz ya da aklınızda yer alan dekorasyonları nasıl gerçekleştirebilirsiniz görmek adına gerekli yardımları alabilirsiniz. Şu an adres içerisinde yer alan birçok dekorasyon fikirleri hem en trend noktaları karşınıza getiriyor hem de en klasik halleri ile neler yapılabiliyor bunları sunuyor. Böylece insanlar kendi zevk ve isteklerine uygun olan ev dekorasyonu modellerini rahat bir şekilde bulabiliyor. Sadece belirli bir marka ile de değil, şu an piyasanın en kaliteli ürünlerini içerisinde barındıran birçok farklı markanın ürünleri ile oluşturulan dekorasyon seçenekleri yerini almaktadır.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

2020 Amerikan mutfak dekorasyonu denildiği zaman akla ilk gelen şey büyük ve gösterişli mutfaklar olmaktadır. Her zaman gösterişi ile dikkatleri çeken bu mutfak modelleri dekorasyonu sırasında dikkat edilmesi gereken önemli detaylar gözler önünde tutulmalıdır. Ankastrelerden, gösterişli aksesuarlara ya da lüks aksamlara kadar her şey bayanların hayallerini süsleyen seçenekler arasında yer almaktadır. Dağınıklığın toplanması sırasında depolama gibi bir durum olması aslında mimarlar tarafından yer tasarrufu için yapılan en büyük etken olmaktadır. Bu saklama alanlarının mutfak içerisinde geniş olması gerekir. Aksi halde özel bir görünüm elde edilmeye çalışılırken daha dar ve sıkıcı bir hal almasına neden olabilir. Alan kadar aksesuarlar da dikkatleri çeken ayrıntılardan bir tanesi olmalıdır. Dolap içi bölmesi, dolap kapaklarında yer alan yavaşlatma mekanizmaları, ankastreler, köşelere uygulanan yuvarlak hatlar ayrıntılara inilmesi gereken noktalardandır.

Malzeme, renk ve tarz seçimleri kişilerin zevklerine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Ferah ve havadar bir yapıda tercih edilen ürünlerin iç açıcı, pastel ve açık renkler olması mutfaklarda daha mistik bir hava olmasına yardımcı olacaktır.

Bir çok ev dekorasyonu ‘nda bu mutfak modelleri kullanılmaktadır.

Kız Çocuk Odası İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

Son yapılan evler yapıları gereği metre kare açısından küçük olarak tasarlanmaları ile dikkatleri çeker. Her ne kadar metre kare olarak küçük olsalar bile oda sayısı cinsinden gerekli miktar bulunması ile yeterli kılınıyor. Oda sayısı fazla olan evlerde çocuklar için düşen oda sayısı miktarını da arttıracak olmasından dolayı büyük bir avantaj olacaktır.

Kız çocuk odası dekorasyonu yapılırken birçok özellik gözler önünde tutulmalıdır. Dikkat edilmesi gereken noktalar arasında duvar boyası rengi, mobilya seçimleri, yatak ve dolap seçimi, halı ve perde seçimi yanı sıra aydınlatma seçimi bir hayli önemli olmaktadır.

Kız çocuklarının odası için duvar boya rengi seçmede çocukların istekleri bir hayli önemli olmaktadır. Huzur verecek bir renk olması çocukların odalarda daha verimli olmalarına yardımcı olacaktır. Pastel ve açık olarak tercih edilen renkler uyarıcı bir etkisi olacaktır. Sadece boyama ile de değil, çocukların refahlarına uygun bir duvar kağıdı modeli de tercih edilebilir. Duvar renginin yanı sıra mobilya seçimleri de büyük bir önem arz etmektedir. Mobilyalar odaya tercih edilen renklerden sonra en belirgin olacak şeydir. Mobilya seçim sırasında hem duvarların rengine uygun olması hem de odanın boyutuna uygun olmasına dikkat edilmelidir. Küç ük olan odalarda büyük eşyaların kullanılması, odaları daraltacağı için kız çocuklarının daralmasına neden olacaktır. Küçük odalarda gardıroplar yerine gömme dolabı modelleri, büyük kitaplıklar yerine daha minimal dolaplar tercih edilebilir.

Kız çocuk odası dekorasyon modelleri döşemesi sırasında yataklar da büyük bir öneme sahip olmaktadır. Konumlandırılmasının yanı sıra yatakların rahatına da dikkat etmek gerekir. Vücut gelişimleri sırasında düzgün yatak seçimi hem rahat bir uyku uyumalarına yardımcı olurken, hem de bedensel gelişimlerinin daha rahat tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Tabi ki diğer önemli detaylardan bir tanesi de dolap seçimi… Giysilerin ve oyuncakların koyulacak olduğu dolaplar yanı sıra komedin hem odanın boyutuna hem de rengine uygun seçilmesi yeterli olacaktır.

Kız çocuk odası için halı ve perde seçimi en az diğer seçimler kadar önemli olmaktadır. Halı seçimleri sırasında yünlü ve tüylü olmaması gerekir. Bu tarz halı modelleri çok fazla tüy tutacak olmasından dolayı çocuklara zarar vermesi söz konusu olabilir. Perde ve aydınlatma seçimleri de buna benzer bir şekilde yapılarak çocukların zevkleri ve sağlıkları düşünülmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan 2020 Trend Kitaplık Modelleri başlıklı makalemizde kitaplık dekorasyonu, kitaplık dekorasyonu 2019 ve Kitaplık modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.