Dekorasyonda Aydınlatma Çeşitleri ve Modelleri

Dekorasyonda Aydınlatma Çeşitleri ve Modelleri

Ev Dekorasyonunda Aydınlatma

Dekorasyonu güzel gösteren en önemli unsurlardan biri  yaşam alanlarımızda iyi bir aydınlatma kullanmaktır.Hem daha ferah hemde sağlıklı bir bakış için dekorasyonda aydınlatma çok önemlidir.

2014 ev dekorasyonunda aydinlatma

Evinizin her bölümünü gözleri rahat ettirecek şekilde aydınlatabilirsiniz.Evinizi daha güzel göstermek ve daha net görünmesini sağlamak için bir kaç  aydınlatma fikri ve modellerini yazımızda inceleyebilirsiniz.Işık çok parlak olursa gözlerimizi yorabilir aynı zamanda net görmeyi zorlaştırır.Daha aydınlık kullabileceğiniz alanlar yemek masası, çalışma masası, ders çalışma alanları dır.Bu alanlarda ışık daha kaliteli ve iyi olmalı.Koyu renklerde abajurlar  ve sarkıt lambalar bu alanlar için idealdir.Işığın masada 55-60 cm kadar uzaktan gelmesi daha iyi ve net görmenizi sağlayacaktır.

dekorasyonda aydinlatma modelleri 2014

Salonda aydınlatma

Eğer büyük bir salonunuz ve büyük bir masanız varsa masanın üstündeki lambalar bir kaç tane olmalıdır…Fonksiyonel uzayan ve kısaltılan lambalar ise kullanım açısından daha rahattır.Bu şekilde ışığın yoğunluğunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

salon aydinlatma modelleri 2014

Yatak odasında aydınlatma yine fonksiyonel çevrilen abajurlar ile ışığın yönüne size değilde farklı yöne çevirdiğinizde uyuyan kişinin rahatsız olmasını engellediği gibi daha rahat kitap ve pc kullanmanızı sağlar.En iyi etki için ışığı tam geçirmeyen ve ışığı sınırlı şekilde veren abajurlar verir.

Bir önceki yazımız olan L Şeklindeki Salonlar Nasıl Dekore Edilir ? başlıklı makalemizde L salon dekorasyonu ve le solanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. blank Hatice uçar dedi ki:

    Bayıldım gerçekten

  2. blank büsra önal dedi ki:

    Bayildim cok quzel

  3. blank Pınar Sarıer / Bolu dedi ki:

    Harika görünüyorlar