Kış Oda Kokuları

Kış Oda Kokuları

Odamızın temiz kokması oldukça önemlidir. Özellikle yorucu ve yorgun bir günün ardından mis gibi kokan odamıza girmek çok önemlidir. Kış oda kokuları hem yorucu bir günün ardından bizi dinlendiriyor hem de odamızın tertemiz kokmasını sağlıyor. Ayrıca yaz oda kokusu seçmek kış için koku seçmek daha zordur. Çünkü yazın seçeceğimiz kokuda ekstra dikkatli davranmalıyız. Yazın sıcağında ağır kokular bizi bayar ve mutsuz eder ama kış oda kokuları seçerken ağır kokular bizi rahatsız etmez. Bu yüzden kışın dilerseniz çiçek kokusu dilerseniz kış için özel kokular seçebilirsiniz. Kış kokusu denildiğinde akla direkt olarak salep kokusu ya da tarçın kokusu gelir. Bu kokular hem sizi dinlendirir hem de mutlu olmanızı sağlar.

Kış Oda Kokuları

Tarçınlı Oda Kokuları

Kışın vazgeçilmez kokuları arasında tarçınlı oda kokuları başa çekmektedir. Bu güzel koku hem sizi dinlendirecektir hem de odanız oldukça temiz kokacaktır. Özellikle kar yağarken odanızdaki tarçın kokusu sizi çok mutlu edecektir. Bu kokuyu dilerseniz sadece oda kokularında değil aynı zamanda da tarçınlı mumlar kullanabilirsiniz. Tarçınlı kokular biraz daha ağır olacağı için mum bile tüm odanızın güzel kokmasını sağlayacaktır. Tarçınlı oda kokusu sayesinde işlerinizi daha odaklı bir şekilde halledebileceksiniz. Eğer ağır kokuları çok seviyorsanız tarçın kokusundan sonra salep kokularını tercih edebilirsiniz. Tarçın kokusu gibi ağır olmasa da salepte işlerinizi odaklanmamıza yardım edecek sağlam kokulardan biridir.

Kış Oda Kokuları

Lavantalı Oda Kokusu

Lavantalı oda kokuları sayesinde asla gergin olmayacaksınız. Lavanta çiçeğinin kokusu sizi oldukça rahatlatacaktır. Oldukça hafif bir kokusu olduğu için sadece kışın değil yazında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Lavanta kokusu sadece güzelliği ile değil aynı zamanda dinlendirme özelliği ile kendine oldukça hayranlık uyandırabilir. Özellikle yatak odanıza lavanta oda kokusu kullanırsanız hatta yastığınıza birkaç damla lavanta kokusu sürersiniz oldukça rahat ve huzurlu bir uyku çekeceksinizdir. Sabah çok dinç ve mutlu uyanmak için bu taktiği deneyebilirsiniz. Eğer çiçek kokusunu çok tercih etmek istemiyorsanız o halde meyve kokuları da bir alternatif olabilir. Portakal ve mandalina kokuları oldukça sevilmektedir.

Kış Oda Kokuları Kış Oda Kokuları Kış Oda Kokuları Kış Oda Kokuları Kış Oda Kokuları Kış Oda Kokuları Kış Oda Kokuları Kış Oda Kokuları

Bir önceki yazımız olan Tırnak Bakım Kremleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.