En Çok Yaptığınız Dekorasyon Hataları

En Çok Yaptığınız Dekorasyon Hataları

Dekorasyon çok önemli ve sistemli bir iştir gelişigüzel bir dekorasyon uygulaması yapılamaz. Dekorasyonlarımız için bu konuda uzman kişilerden destek almamız şarttır.Yapacağımız hatalar bizlere büyük maddi kayıp olarak geri yansıyacaktır.Maddi kaybın yanınında hoşunuza gitmeyen bir yapı ortaya çıkacaktır.Dekorun düzgün ve doğru verilmesi daha keyifli ve güzel zamanların kapısını açacaktır.Dekorun yanlış verilmesi ise sürekli sıkılma ve keyifsiz zamanlara yol açmaktadır.Bugün en çok yaptığımız dekorasyon hataları hakkında sizleri bilgilendirerek daha doğru tercihlerle ekonomik zararınızı en aza indirmeyi hedefliyoruz.Bu hataları öğrenerek bir daha tekrarlamamanızı sağlayacağız.Evimizi dekore ederken nasıl yanlışlıklar yapıyoruz?Dekorasyon da nelere dikkat edilmeli?Daha güzel bir ev için nasıl bir yol izlemeliyiz gibi birbirinden çok soru sormamız mümkün.Bu soruların cevabını bulmak için yazımızı dikkatlice okuyun.İşte evlerimizi,iş yerlerimizi dekore ederken yaptığımız dekorasyon hataları…

1)Zevkler ve renkler tartışılmaz sizin beğendiğiniz bir yapıyı başkası beğenmeyebilir.Herkese beğendirmek zorunda değilsiniz.Zevkinizin yolunda gidi doğru tercihlerle.
1. başlık
2)Öncelikle her şeyin ucuzu ve en güzeli olacak diye bir kural yanlış.Bazı ürünleri indirimlerle alıp ucuza getirmiş olabilirsiniz ancak her üründe böyle olacak diye bir kural yok.Her şeyin ucuzu olsun zihniyetinden vazgeçin.Mesela evde yapılan bir onarım sırasında usta ve malzemeden kısacağınız bir gider size kalitesiz bir ürün olarak geri dönecektir bunu bilin.
2. başlık
3)Evinizin dekorasyonun da nasıl bir tarz kullanmak istiyorsunuz bunu belirlemelisiniz ve istediğinize kara verirseniz daha iyi sonuç alırsınız.Örneğin salonunuzun bir köşesine altın varaklı bir ayna yerleştirdiniz diğer tarafa da spor tarz bir koltuk koydunuz bu çok büyük uyumsuz bir zıtlık oluşturur.Tarzınız tek olmalı.
3. başlık
4)Dekorasyon da tarzınızı belirleyin ona göre davranın.Birbiriyle ilişkili olmayan bölümler için tarz konsepti değişebilir bunda sorun olmaz.
4. başlık
5)Yatak odanız,oturma odanız,salonunuz tamamen kendinize özgün farklı şekillerde modern dizayn edilebilir.Yani yatak odası ile salon aynı tarz olacak diye bir şey yok.
5. başlık
6)Bu dekorasyon hatası çok fazla yapılmaktadır.Hangi renkle yapacağınıza bir türlü karar verememek.Sevdiğiniz renkler olabilir ancak sevdiğiniz renklerin hepsini aynı oda da kullanmak zorunda değilsiniz.Renk seçeneklerini farklı bölümlerde kullanabilirsiniz.
6. başlık
7)Şunu unutmayın! Eğer çok fazla renk varsa oda da ve bunların yanında tonlarda varsa bu çok büyük karışıklık yaratacaktır.Bu çok fazla farklı renk gözleri yoracaktır.
7. başlık
8)Dekorasyon da renkler uyumlu ve ahenkli olmalı.Odanın rengi ve dekorasyon malzemelerinin renklerindeki uyum çok önemli.
8. başlık
9)Evinizde kullanacağınız objelerin büyüklüğüne dikkat etmelisiniz.Büyüklükler aşırı olmamalı.Objeler zarif,şık olmalı,abartılı olmamalı.Büyük objeler kalabalık yaratır bu durumda insana huzursuzluk verir.
9. başlık
10)Ev dekorasyonunda profosyonel destek ve güç almak en sağlıklısıdır.Kendim yapacağım diyenlere ise önerimiz net ve doğru bir tarzı bularak ona göre evinizi dekore edin.
10. başlık

Bir önceki yazımız olan 16 Modern Mutfak Tasarım Fikri başlıklı makalemizde 2016 modern mutfak, italyan mutfaklar ve kırmızı ve beyaz mutfak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. blank Merve dedi ki:

  Gerçekten çok iyi bilmek lazım gelişi güzel alınan eşyalar ve gelişi güzel dizayn hem kalabalık bir görüntü hemde kötü bir görüntü oluşturur. ..

 2. blank emine dedi ki:

  Eşya lari güzel dizayn etmek herkezin harcı değildir gelişi güzel dizayn etmek görüntü kırliligine yol acar

 3. blank sumeyra dedi ki:

  Sümeyra KURTARAN Hatay iskenderun

 4. blank demet dedi ki:

  Demet Akardeniz gaziantep

 5. blank mujde tab dedi ki:

  Bilmedigimiz ne cok sey varmis…

 6. blank Efsun dedi ki:

  Efsun Gözeten İzmir

 7. blank Ayşe altun tidim dedi ki:

  Ayşe altun tidim/batman

  Evi dizayn etmek sabır demek bizde böyle ipuçları alarak
  Bizde döşeyebiliriz evimizi