Evigen Ampul Nedir?

Evigen Ampul Nedir?

Evigen ampul; E vitaminin bir diğer adıdır. Eczanelerde bu adı ile de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. E vitamini özelliğine sahip ampul, vücut içinde oldukça geniş çaplı faydalara sahiptir. Cilde faydası artık herkes tarafından bilinen e vitamini, günlük ve haftalık yapılan özel cilt maskelerinde de özellikle tercih edilebilir. Aynı zamanda saç bakımlarında da tercih edilir.

Yıpranmış saçları onarır ve saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. E vitamini ampulü, e vitamini özlerinden elde edilen, takviye bir vitamindir. Bu nedenle, cildinizde ya da saçlarınızda oluşan hasarlar için önerilir, çünkü oluşan hasarlar çoğu zaman E vitamini eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bilindiği üzere e vitamini ampulü; cilt hücrelerini yenileme, yaşlanmayı geciktirme gibi özelliklerinin yanı sıra saç bakımı için de kullanılır.

E vitamini ampulü aynı zamanda; kuru cilt problemi olanlar için de etkili bir çözümdür. Kuru ciltler, yağlı ciltlere oranla yaşlanmaya daha yatkın bir cilt tipi olduğu için, e vitamini ampulü ile bunun önüne geçmenizi önerebiliriz.

Evigen Ampul-E Vitamini Ampul Ne İşe Yarar?

E vitamini yani Evigen ampul, saçlarınıza ya da cildinizde oluşan hasarları onarmak için etkili bir çözümdür. Saç bakımı kürlerinizde ya da cilt bakım kür ve maskelerinizde düzenli olarak kullanabilir ve böylece; daha sağlık bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda saç yapınızın da güçlendiğini görebilirsiniz. Bu açıdan şöyle diyebiliriz ki; e vitamini eksikliği olan vücudunuzdaki, eksikliği gidermek üzere, evigen ampulü bir tür takviye işlevi olarak görebilirsiniz.

 • Cilt bakımının her türlü adımında tercih edilebilir. Böylece daha güzel ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz. Eczanelerden temin edeceğiniz ampul ile aynı zamanda içeriğe ekleyeceğiniz, birkaç bitkisel yağ ile özel kürler hazırlayabilirsiniz.
 • Saç bakımı için E vitamini; saçı uzatma, gürleştirme, dökülmeleri azaltma, canlılık-parlaklık verme gibi özellikleri ile sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Evinizde hazırlayacağınız birkaç malzeme ile yapacağınız kür ile etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Evigen Ampul – E Vitaminin Cilde Faydaları

Evigen ampul E vitamini özleri ile oluşturulan bir tür E vitamini ampulü olduğu için, vücuda E vitamini sağladığı her türlü faydayı sağlar. Cilde olan faydaları, saçlar vb. daha birçok alanda etkili faydaları bulunur.

 • Cilt hasarlarını önler. Hücre yenileme özelliği ile kuru cilde bağlı yaşlanmayı önler.
 • Cildin ihtiyacı olan nemi sağlar ve kuru ciltleri onarır.
 • Her gün düzenli olarak, cildinize uygulayacağınız e vitamini ile cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsiniz.
 • Ciltte oluşan kahverengi lekeleri ve güneş lekelerini, yaşlanmaya bağlı oluşan cilt lekelerini azaltır ve önlemek için kullanabilirsiniz.
 • Cilt üzerinde oluşan lekelerin rengini açmak için, düzenli bir şekilde cilde sürebilir ve uygulayabilirsiniz. Bu uygulamalar, cildinizin daha canlı ve lekelerden arınmış bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Nemlendirme özelliği, yüksek olan e vitamini ampulü aynı zamanda; ellerde, ayak topuklarında, diz ve dirseklerde oluşan çatlakları da nemlendirir.
 • Dudak çatlaklıklarını giderir. Daha bakımlı görünen dudaklara sahip olursunuz.
 • Tırnak kırılmalarını engeller ve tırnakları güçlendirir.
 • Evigen ampul– E vitamini hücre yenileyici özelliğiyle, yanık tedavisinde de etkilidir. Yanık oluşan hasarlı bölgeye, düzenli uyguladığınızda yaranızın daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Gözaltı Kırışıklıkları İçin Evigen Ampul- E vitamini

E vitamini – Evigen ampulile gözaltı kırışıklıklarınızdan da kurtulabilirsiniz. Bunun için düzenli bir şekilde uygulama yapmanız önerilir. Yüz bölgesinde en hassas olan gözaltı ve göz çevresi olduğu için, bu bölgelerde zamanla; kırışmalar, mor halkalar ve göz çevresinde kazayağı diye tabir edilen çizgiler oluşur. Bu tarz kırışıklıklardan hoşlanmayanlar ise bunları gidermek için sayısız şey dener.

E vitamini ampulü de bu konuda etkili bir çözümdür. E vitamini ampulü ile bu bölgeye, uygulayabileceğiniz etkili yağlar arasındadır. Temin edeceğiniz e vitaminini; düzenli olarak, parmak uçlarınızla yumuşak hareketler yaparak, gözaltı ve göz çevresine uygulayabilirsiniz. Böylece e vitamini, bu hasarların oluşmasını ciddi anlamada azaltacaktır.

Manikür ürünleri nelerdir, nasıl seçilir başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleri İçin Maske başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri İçin Maske ve Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.