Yüz ve Sırttaki Sivilceleri Giderme Yöntemleri

Yüz ve Sırttaki Sivilceleri Giderme Yöntemleri

Birçok kişi için sivilce büyük bir sorunken özellikle de yüz ve sırttaki sivilceleri giderme yöntemleri birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Sivilceleri gidermek adına birçok ilaç ve piyasada çok sayıda kozmetik ürün yer almaktadır. Ancak bu ürünlerin yan etkileri olabileceği gibi aynı zamanda içeriğinde kimyasal ürünler yer almaktadır. Bu nedenle de yan etkilere ve kimyasallara maruz kalmadan sivilce sorunundan kurtulmak isteyen kişiler bunun için doğal yöntemleri araştırıyor. Bu noktada evlerinde uygulayabilecekleri basit yöntemler sayesinde sivilce ve sivilce izlerinden kurtulabiliyorlar.

Yüzdeki Sivilceleri Doğal Yöntemlerle Giderin

Yüzlerindeki sivilcelerden kurtulmak isteyen kişiler yüzdeki sivilceleri doğal yöntemlerle gidermek için çok basit uygulamalar yapabilir. Bunun için evlerinde bu basit yöntemleri uygulamaları gerekir. Eğer yüzde çıkan sivilceler iltihaplıysa yoğurt ve limon kürü uygulanabilir. Bunun için bir yemek kaşığı yoğurt içerisinde birkaç damla limon suyu karıştırarak sivilcelere uygulamak oldukça etkilidir. Yine siyah noktalar için yumurta beyazı son derecede etkilidir. Siyah nokta olan bölgelere peçete kapatılması ardından yumurta akı sürülür. Kuruması ardından çekilir ve siyah noktalar giderilir.

blank

Sırttaki Sivilceleri Doğal Yöntemlerle Giderin

Sırtında çok fazla sivilce olan kişiler de oldukça basit yöntemlerle sivilcelerinden kurtulabilir. Bunun için yapılacak yöntemlerden birisi gül suyu ya da sade maden suyudur. Bu iki üründen herhangi birisi duş öncesinde sivilcelere pamukla uygulanır. Her duş öncesinde düzenli uygulama oldukça etkili sonuç verir. Yine bunun yerine elma sirkesi kullanmak da oldukça etkilidir.

Sivilce İzlerini Gideren Doğal Yöntemler

Sivilce izleri birçok kişi için can sıkıcı bir durum olurken sivilce izlerini gideren doğal yöntemler sayesinde evlerinde kolaylıkla bu izlerden kurtulabilirler. Sivilce izlerini gidermek için kullanılan yöntemlerden birisi pirinç unu maskesi. Bunun için bir yemek kaşığı pirinç unu içerisine üç yemek kaşığı süt eklenir. Hazırlanan karışım sivilce izlerinin olduğu bölgelere uygulanır. 10 dakika bekletilmesi ardından yıkamak yeterlidir. Bir başka yöntem de muz kabuğu. Muz kabuğunun direk olarak sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere uygulanması da bu izleri giderir. Her iki yöntemin de düzenli olarak uygulanması zaman içerisinde gözle görülür sonuçlar elde etmeyi sağlar.

Yüz ve Sırttaki Sivilceleri Giderme Yöntemleri başlıklı içeriğimize ek olarak Beli ince gösteren kombin önerileri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Çatlak İçin Bitkisel Kürler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.