Saf Cilt Nasıl Uygulanır?

Saf Cilt Nasıl Uygulanır?

İnsan cildi, doğuştan itibaren canlı, parlak ve sağlıklı yapıya sahiptir. Lakin zamanın ilerlemesi ve dış etkenlerin devreye girmesi ile birlikte cilt görünümünde değişimler ortaya çıkar. Cildinin çok saha güzel görünmesini isteyen pek çok kişi de düzenli olarak cilt bakımlarını gerçekleştirmeyi hedeflerler. Lakin gerçekleştirilen cilt bakım işlemleri esnasında istenilen sonuçların elde edilmesi tam olarak mümkün olmaz. Konu hakkında gerçekleştirilen araştırmalar ile beraber ise artık cilt bakımı konusunda etkili geri dönüşlerin alınması öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale geliyor. Saf Cilt uygulaması, bu konuda istediği sonuçları almak isteyenlere aradıklarını vermeyi başarıyor.

blank

Saf Cilt Nedir?

Konu cilt bakımı olduğu zaman daha önceki dönemlerde insanların karşılarına çıkartılan bakım teknikleri ağırlıklı olarak birbiri ile aynı ürünleri ve süreçleri içermekteydi. Böyle olunca da birçok kişi kendi cilt tipine göre en uygun olacağını düşündükleri uygulamaların arayışına girerler. Ve çoğu zaman da aradıkları sonuçları ne kadar istiyor olsalar da elde edemezler. Saf Cilt teknolojisi ise cilt bakımı ile alakalı etkili sonuçların ortaya çıkartılmasını sağlayacak bir tedavi sistemi olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakımı ile alakalı farklı yönlere odaklanmış olan bu sistem kendi içinde farklı özelliklere sahiptir. Var olan 4 özelliğinin her birinin ciltteki etkileri birbirinden farklıdır. Aynı uygulamada kullanılan bu özellikler tek seansta cildin tazelenmesini ve canlandırılmasını sağlar.

Bilindik cilt bakım tekniklerine nazaran kendine özgü yaklaşımı ile Saf Cilt teknolojisi her cilt tipi için tüm mevsimlerde hiçbir sorun ortaya çıkmadan kolaylıkla uygulanabilir bir çözüm olarak insanlara sunulmaktadır. Gerçekleştirilecek uygulama esnasında kullanılan peeling başlıkları, gerçekleştirilen araştırmalar sonrasında özel olarak üretilmiştir. Bu başlıklar Saf Cilt uygulaması esnasında daha derin cilt katmanlarına ulaşılmasını sağlar. Böylece temizlik işlemi de normal cilt bakımlarına nazaran kapsamlı hale gelmiş olur. Cilt temizliği yapılırken klasik tarzdaki ürünler yine FDA onayına sahip olan özel solüsyonlar tercih edilir.

blank

Kullanılan solüsyonlar, ciltte çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olurken aynı zamanda çok daha taze ve canlı bir cilt görünümünün elde edilmesini sağlar. Saf Cilt uygulaması esnasında ilk olarak DIAMOND PEEL işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında ciltteki ölü hücreler temizlenirken aynı zamanda cilt dokusu iyileştirilir ve epidermis tabakasına besin sağlanması aşamasında etkili bir zemin hazırlanır.

DIAMOND PEEL işlemi sonrasında sıra AQUA DIAMOND PEEL işlemine sıra gelir. Bu işlemde cilt gözenekleri temizlenirken cildin çok daha derin katmanlarına inilerek buralara nemlendirici solüsyonların iletilmesi sağlanır. MF NEEDLE PURE uygulaması sırasında özel olarak üretilen solüsyonların mikroskobik gözenekler aracılığı ile cildin epidermis tabakasına ulaştırılması sağlanır. REJUVE+ solüsyonunun etkili şekilde emilebilmesi adına var olan güçlü vakum sistemi ve hareketli başlığı ile cilde uygulanır. Son aşama olan LIGHT PURE ile ciltteki kan dolaşımının doğal olarak olması gereken seviyelere ulaştırılması sağlanır. Ciltte detoks etkisinin oluşmasını sağlarken aynı zamanda daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

blank

Saf Cilt Solüsyonları Nelerdir?

Yapılacak Saf Cilt uygulaması esnasında her bir aşamada farklı solüsyonlar kullanılır. İlk solüsyon olan PEEL+ , çok daha pürüzsüz ve temiz bir cilt için cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlarken ciltteki oksijen seviyesini yeniden kazandırır. SEBO+, cildin sebum seviyesini dengelerken gözenekleri ve siyah noktaları derinlemesine temizler.

REJUVE+ ile ciltte nem tutulumu arttırılırken kolajen üretimini tetikler. Böylece cildin elastikiyeti gözle görülür şekilde artar. Son solüsyon olan CLEANSYS ise cildin ihtiyaçlarını karşılamak adına özel olarak üretilen bir temizleme solüsyonudur. AQUAPURE II sisteminin dezenfeksiyonu ve temizliği adına kullanılır. Tüm bu solüsyonların doğru olarak kullanılması ile birlikte ise cilt çok daha yenilenmiş, sağlıklı ve parlak bir görünüme ulaşır.

Kaynak: https://www.safcilt.com.tr/

Bir önceki yazımız olan Medikal Cilt Bakımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.