Ter Kokusunu Önlemek İçin Doğal Çözüm Yolları

Ter Kokusunu Önlemek İçin Doğal Çözüm Yolları

Ter kokusu birçok kişi için sıkıcı bir durum olurken kimyasal ürünler kullanmak yerine birçok kişi ter kokusunu önlemek için doğal çözüm yolları arıyor. Deodorant ya da parfümden ziyade daha doğal çözüm yolları ile ter kokusunu önlemek isteyen kişiler bitkisel yöntemler ile bu sorunun önüne geçebilirler. Özellikle de koltuk altı gibi bölgelerde sıklıkla meydana gelen terleme durumu basit ve doğal yöntemler ile giderilebilen bir durum. Üstelik bunun için yapılması gereken yöntemler de son derecede pratik ve uygulaması kolay. Herkes basit bir şekilde evlerinde bu yöntemleri uygulayarak bitkisel yöntemler ile ter kokusunun önüne geçebilirler.

Ter Kokusunu Önleyen Bitkisel Yöntemler

Birçok kişi için son derecede can sıkıcı olan terleme durumu için ter kokusunu önleyen bitkisel yöntemler bulunuyor. Ter kokusunun doğal yöntemlerle önüne geçmek isteyen kişiler bu basit yöntemler ile evlerinde kolay bir şekilde bu sorunun üstesinden gelebilirler. Limon suyu, biberiye ve sirke gibi her evde bulunan basit bitkisel yöntemler sayesinde ter kokusu sorunu olan kişiler düzenli uygulamalar sayesinde ter kokusundan kurtulabilirler.

blank

Ter Kokusunu Gidermek İçin Limon

Ter Kokusunu Önlemek İçin Doğal Çözüm Yolları Terleme sorunundan kurtulmak isteyen kişiler limon suyu ve cadı fındığı ile bunu başarabilirler. Bu iki ürün de pH değeri yüksek ürünlerdir. Bu nedenle de bakterilerin yaşamaları imkânsız olduğu için ter kokusunun önlenmesini de sağlar. Bunun için cadı fındığı ve limon suyunun karıştırılarak ter kokusu olan bölgelere pamukla uygulanması gerekir. Böylelikle de ter kokusunun önüne geçilebilir.

Ter Kokusunu Gidermek İçin Elma Sirkesi

Sirke de cildin pH dengesini düzenleyici bir etkiye sahiptir. Bu sayede de vücutta ter kokusunun giderilmesini sağlamaktadır. Sirke ile ter kokusunun önüne geçmek için yapılması gereken yöntem de son derecede basit. Ter kokusunu önlemenin doğal yolları için sirkeyi tercih eden kişiler duş öncesinde ter kokusu olan bölgelere elma sirkesi uygulayabilir. 10 dakika kadar bekletmenin ardından düzenli uygulamayla etkili sonuçlar verir.

Ter Kokusunu Gidermek İçin Biberiye

Mantar ve bakteri nedenli kokuları yok etmek konusunda son derecede etkili biberiye ter kokusunu önlemek için oldukça etkili doğal yöntemlerden birisidir. Birkaç parça kurutulmuş biberiye kaynar su içerisinde demlenmesi ardından elde edilen su ter kokusu olan bölgelere sürülebilir. Düzenli uygulama oldukça etkili sonuç verir.

Ter Kokusunu Önlemek İçin Doğal Çözüm Yolları başlıklı içeriğimize ek olarak çatlak için bitkisel kürler başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Yüz ve Sırttaki Sivilceleri Giderme Yöntemleri başlıklı makalemizde sivilce izleri nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.