Saçlara Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlara Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç şekillendiriciler, hava kirliliği, saç boyaları derken her geçen gün saçlarımız daha çok yıpranıyor. Saçlarımızın bu kadar yıpranmasının asıl nedeni ise keratin isimli proteinin eksilmesidir. Peki saçlara keratin bakımı nasıl yapılır? Cilt, diş sağlığı ve tırnaklar içinde oldukça önemli olan bu keratin proteini, eksikliğini ise en çok saçların sağlıklı görünümünün bozulmasıyla kendini belli ediyor. Sık sık yapılan renk değiştirme ve sıcak şekillendirmeler sonucunda saçların kırılması, zayıflaması  ve çok daha esnek hale gelmesi kaçınılmazdır. Saçlardaki keratin eksikliğinin giderilmesi içinse etkili bir bakıma ihtiyaç duyarız. Bu bakımı nasıl yaparız? Saçlara keratin bakımı nasıl yapılır?

Keratin Yüklemesi

Keratin yüklemesi, güzellik salonlarında yoğun ısı ile saçları düz ve parlak görünmesini sağlamak amacıyla ve saçların sağlıklı ve parlak için keratin bakım adı altında yapılmaktadır. Yapılan işlemlerde birçok kimyasal kullanıldığı için saçlar birkaç ay sonra eskisinden bile daha kötü bir hal alır. Bu nedenle yapılan kertin bakımın içerisinde kimyasal kullanılmadığından ya da yüksek ısıda işlem yapılmadığından emin olun. Keretin bakımını yüksek ücretler ödemeden evde kendinizde yapabilirsiniz. Peki evde saçlara keratin bakımı nasıl yapılır?

Evde keratin bakımı yaptığınızda tamamen doğal keratin proteinlerinden yararlanacağınızdan, saçlarda kopma, yıpranma ve daha sonrasındaki kötü görüntü oluşmasını engelleyecektir.

Bakımı yaparken kullanacağınız malzemeyi yavaş ve oval hareketlerle masaj yaparak nazikçe uygulamalısınız. Yine yüksek ısıda saçlarınıza keratin bakım yapmadığınız için saçlarınızın sonradan gür ve parlak görünmesini sağlayacaksınız.

blank

Keratin Bakım Serumu Hangi Durumlarda Kullanılır?

Keratin bakımı saçlara canlılık parlaklık ve en önemlisi onarım işlevi ile etkisini gösteriyor. Peki keratin bakım serumu hangi durumlarda kullanılır?

  • Yıpranmış ve kırıkları fazla olan saçlarda
  • Sağlıksız, ince ve daha önce boyanmış saçlarda
  • Saçlarınızın şekillenmesi için yaptığınız uygulamalarda ısı nedeni ile kaybolan keratinin yerine gelmesi için
  • Saçlarınız uzamıyor ve çok fazla dökülüyor ise keratin dip bakım setini haftada 2 defa 3 ay boyunca düzenli olarak kullanırsanız saçlarınız uzamasını ve dökülmelerin önüne geçecektir.

Eğer bakım konusunda ilgiliyseniz; Cilt sıkılaştırıcı tonik başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Sirkenin Saça Faydası ve Kullanımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.