Cilde İyi Gelen Doğal Bitki Çayları

Cilde İyi Gelen Doğal Bitki Çayları

Herkes pürüzsüz bir cilt ister ama onun için çok az kişi çaba sarf eder. Cildimiz için doğru bakımı yapmak çok önemlidir. Ama yeterli değildir. Ne kadar her gün güneş kremi sürsenizde cildinize c vitamini verseniz de bir noktaya kadar yeterli olacaktır. Cildiniz için güzel beslenmek en az bakım yapmak kadar önemlidir. Vücudunuz için gerekli vitaminleri almak, egzersiz yapmak cildinize iyi gelecektir. Bunların yanı sıra cilde iyi gelen doğal bitki çayları size ek destek sağlayacak ve cildinize ayrı bir ışıltı verecektir. Özellikle cildinizde renk eşitsizliği var ise cilde iyi gelen doğal bitki çayları bu sorunu kökünden rahatça halledecektir. Dilerseniz hızlıca bu çaylar hangileriymiş bir bakalım.

Cilde iyi gelen doğal bitki çayları

Rezene Cilde İyi Gelen Doğal Bitki Çayı

Rezene cilde iyi gelen doğal bitki çayından sadece biridir. Cildinize iyi geleceği gibi cildinizi parlatacak ve solgun görünümden tamamıyla arındıracaktır. İçerisinde cildinizi rahatlatacak ve besleyecek bir sürü vitamin bulundurur. Ayrıca cildinizin yanı sıra midenize de çok iyi gelmektedir. Dilerseniz rezeneyi içmek yerine yağlı ciltler için mükemmel bir losyon yapabilirsiniz. Cildinizi yağdan tamamıyla arındıracak ve gözeneklerinizi açacaktır. Cildiniz nefes alacak ve rahatlayacaktır. İlk olarak 2 yemek kaşığı rezene tohumunu sıcak suya koyun ve en az 15 dakika bekleyin. 15 dakika bekledikten sonra başka temiz bir kaba aktarın. Daha sonrasında içerisine 1 çay kaşığı limon ekleyin. Bu basit tarifinizi pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. Özellikle bir cilt sorununuz var ise öncesinde doktorunuza danışmalısınız.

Cilde iyi gelen doğal bitki çayları

Tarçın Cilde Çok İyi Gelmektedir

Eğer cildiniz ile barışık değilseniz bilmelisiniz ki tarçın cilde çok iyi gelmektedir. Hem içecekler için muhteşem bir lezzet hem de cildimiz için çok sağlıklı. Özellikle mikroplara karşı çok etkili olduğu bilinen tarçın sayesinde sivilcelerinize sonsuza kadar veda edebilirsiniz. Tarçın maskesi yapmak için bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı tarçın ve 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Tarif koyu bir kıvama gelene kadar tarçın ile balı karıştırın. Cildinizi güzelce yıkadıktan sonra maskeyi narince cildinize sürün. Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra maskeyi temizleyin.

Cilde iyi gelen doğal bitki çayları Cilde iyi gelen doğal bitki çayları Cilde iyi gelen doğal bitki çayları Cilde iyi gelen doğal bitki çayları Cilde iyi gelen doğal bitki çayları Cilde iyi gelen doğal bitki çayları Cilde iyi gelen doğal bitki çayları Cilde iyi gelen doğal bitki çayları

Bir önceki yazımız olan Lohusa Pijama Çeşitleri ve Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.