Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın Çareleri

A+
A-
Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın Çareleri

Karıncaları Öldürmeden Etkisiz Hale Getirecek Yollar

Evlerimizin birçok noktasında havaların ısınmasıyla beraber karıncaların çıktığını görürüz.Genellikle mutfak,banyo,tuvalet gibi evlerimizin bölümlerinde çok fazla karınca sürüsü ile karşılaşırız.Bu karıncalar genellikle havanın ısınmasıyla beraber kışa kadar bizleri çok fazla rahatsız eder.Bazen mutfakta tezgahın üzerine bıraktığımız yemeğe,bazen de oda da düşen bir ekmek kırıntısına yüzlerce karıncanın gelmesiyle bu sorunla karşılaşırız.Evinde karınca problemi ile karşılaşmayan yok denecek kadar az kişi vardır.Karıncaları öldürmekte içimizden gelmez karıncaları öldürürsek vicdan azabı çeker ve hayvan sevgimizi yok etmiş oluruz.Bunun için karıncaları öldürmeden kurtulmanın çarelerini ararız.Karıncaları öldürmeden kurtulmanın çarelerini ararız.Karıncaları öldürmeden etkisiz hale getirmenin bir çok yolu vardır.Karıncaları öldürmeden rahatlıkla uzaklaştırabilirsiniz.Evimizde bulunan basit maddeler de oluşturacağımız karışımlarla artık karıncalar problem olmaktan çıkacak.Bu küçük sorundan kurtulmuş olacaksınız.

Karıncalardan Kurtulmayı Sağlayan Maddeler
-Boraks ve Bal
-Çocuk Pudrası
-Portakal Kabukları
-Su,sirke,bulaşık deterjanı
-Tarçın
-Kahve Artığı

Karıncalardan Kurtulmayı Sağlayan Doğal Yöntemler

1)Boraks ile balı bir miktar karıştırarak karıncaların geldiği noktaya koyarsanız karıncalar boraks etkisi ve yaydığı koku sayesinde evinizden karıncalar uzaklaşacaktır.Bunu sadece evde de işyerinde de kullanabilirsiniz.
2)Çocuk pudrasını karıncaların geldiği noktaya ekelersek bir miktar,pudranın etkisinden uzaklaşıp artık gelmeyeceklerdir.Evinizin belli bölümlerine serpeleyerek karıncalardan kurtulabilirsiniz.
3)Portakal kabukları boş yere yaratılmamış.İşte portakal kabuğunu atmamız için büyük bir neden .Portakal kabuklarını çekerek karıncaların geldikleri noktalara koyun.En kısa sürede karıncaların orayı terk edecektir.
4)Su,sirke,bulaşık deterjanını karıştırarak karıncaları uzaklaştırabilirsiniz. 1 su bardağına az sirke ve iki çorba kaşığı bulaşık deterjanı koyup karıştırın.Bu karışımı karıncaların geldikleri yerlere hafif sepeleyin.Bir iki gün sonra karıncalar oraya gelmeyecektir.

howtogetridofantsinthekitchen
5)Tarçın mucizevi bitkidir.Karıncaları uzaklatırmakta çok etkilidir.Çekilmiş tarçını alıp karıncaların gezindiği noktalara ekeleyin az miktarda.Tarçının müthiş kokusu karıncaları hemen uzaklaştıracaktır deneyin gözlerinizle görün!
6)Kahveleri içtikten sonra kalan artıkları atmayın.Kahve artıkları çok işinize yarayacaktır.Kahve artıklarını karıncaların yoğun ve geçtikleri noktalara az bir şey serpeleyin.Göreceksiniz birkaç gün içerisinde karıncalardan bir tane bile kalmayacaktır.

Bu önerilerimizden en kolay olanı ve size uyanı deneyebilirsiniz yaptığınız herhangi bir aşama kesin sonuç vermediyse diğer aşamalardan birisini deneyin sonuç alma şansınız yüzde yüzdür.

Bir önceki yazımız olan Yıkadığınız Bulaşıklardaki Su Lekeleri Nasıl Giderilir? başlıklı makalemizde bardak temizleme, bardakta tuz lekesi ve su lekesi giderme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.