Kısa Boyluların Gelinlik Seçerken Dikkat Etmesi gereken Noktalar

Kısa Boyluların Gelinlik Seçerken Dikkat Etmesi gereken Noktalar

Kısa Boyluların Gelinlik Seçerken Dikkat Etmesi gereken Noktalar

Kısa boylu bayanlar vücutlarını dengeli göstermek için gelinlik seçerken bazı noktalara dikkat etmelidirler. Kısa boyluların gelinlik seçerken dikkat etmesi gereken noktaların başında vücut tiplerini tanımaları geliyor. Her gelinlik her vücut tipine uymaz. Sizin beğendiğiniz bir gelinlik modeli vücut tipinize uygun değilse kesinlikle tercih etmemelisiniz. Çünkü sizde güzel bir görüntü yaratmaz.

Kısa boylu bayanlar kabarık gelinliklerden uzak durmalıdırlar. Çünkü kabarık bir, gelinlik onları daha da kısa gösterir ve adeta gelinliğin içinde kaybolmuş gibi bir izlenim verir. Bedeniniz çok küçükse ve minyon yapıdaysanız bazı kabarık modeller size gidebilir ama bu seçimi yaparken mutlaka bir profesyonele danışmalısınız. Belden itibaren kabararak devam eden gelinlik modelleri ve basenden sonra bollaşmaya başlayan gelinlik modelleri size uygun değildir. Kısa olan boyunuzu daha da kısa gösterir. Straplez, düz inen ve balık etekli gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.kisa boylu gelinler nasil gelinlik secmeli

Gelinler, Boyunuzu uzun göstermek için yapılacak saç modelinin yüksek bir topuz olması gerekir. Ayrıca topuklu ayakkabı seçerekte boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Bunları yaparken damat adayının da boyunu hesaba katmalısınız. Genelde damattan uzun bir gelin tercih edilmez.

kisa boylular icin gelin seciminde dikkat etmesi gereken noktalar

Boyu uzun göstermenin bir diğer yolu da tıpkı etek ve pantolonlarda olduğu gibi gelinlikte de yüksek bel modellerini tercih etmektir. V yakalı gelinlik modelleri de aşağıya doğru uzunca inen bir izlenim verdiği için boyunuzu daha uzun gösterir.

Kısa boylu gelinlerde alt detaylar dan çok üst detaylar daha önemlidir. Gelinliklerin de daha çok üst bedenlerini dengeli gösterip ön plana çıkarmalıdırlar. Üst bedeninizde işlemeli modeller tercih ederek alt bedeninizde ise yani gelinliğin uçlarında sade modellerden yana olmalısınız.

kisa boylu bayanlarin gelin secimi nasil olmali

 

kisa boylu kadinlar icin gelinlik ve sac modeli kisa boylular icin gelinlik secimi ve sac modeli kisa boulu bayanlar icin gelinlik ve sac modeli nasil olmali

Bir önceki yazımız olan Bacak Boyunu Daha Uzun Göstermenin Yolları başlıklı makalemizde bacak boyunu uzatan kıyafetler ve daha uzun gözükmenin yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.