Kısa Boylu Bayanlar Pantolon Seçerken Nelere dikkat etmeli

Kısa Boylu Bayanlar Pantolon Seçerken Nelere dikkat etmeli

Kısa Boylu Bayanlar Pantolon Seçerken Nelere dikkat etmeli

Kısa boylu bayanlar her giyim parçasında olduğu gibi pantolon seçerken de bazı noktalara dikkat etmelidirler. Çünkü püf noktalara dikkat edilmeden seçilen bir pantolon kısa boyluları daha kısa ve basık gösterebilir. Kısa boylu bayanlar pantolon seçerken nelere dikkat etmeli bir göz atalım.

Kısa boylu kadınlarda eğer üst beden alt bedenden daha kısa ise, üst bedeni daha uzun olan alt bedeni ise daha kısa olan pantolonları tercih etmelidirler. Bu bağlamda kumaş dokusu da çok önemlidir. Hafif ve ince kumaşların yanı sıra altta doğru uzayan kumaşlar tercih edilmelidir. Bel ve basen bölgesini tamamen saran büzgülü aksesuarlar vücudun üst kısmını daha uzun gösterir. Ayrıca üst olarak desenli kumaşlar yerine desensiz kumaşlarda giymek boyu uzun gösterir.

Boyu uzun göstermenin en kolay yollarından biri de hiç kuşkusuz topuklu ayakkabıdır. Babet ve topuksuz ayakkabılar yerine topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Pantolonunuzun altına seçeceğiniz ayakkabı ten rengi ve buna yakın renkler olmalıdır. Çünkü bu renkler bacak boyunu uzun gösterir. Ayrıca vücuttaki orantısızlığı gözler önüne seren çok uzun paçalı pantolonlardan da kısa boylular uzak durmalıdırlar. Pantolonun sade olması ve üzerinde az detay bulunması da bacak boyunu uzun gösterir.kisa boylu bayanlar nasil kot pantolon giymeli (2)

Vücudunun alt kısmı üst kısmından daha kısa olan bayanlar ise kesinlikle düşük bel pantolon giymemelidir. Çünkü düşük bel pantolon bacak boyunu kısarak zaten kısa

olan bacakların daha da kısa görünmesine neden olur. Kısa boylular yüksek bel pantolonları tercih etmelidirler. Yüksek bek pantolon boyuda bacak boyunu da uzun gösterir.kisa bolu bayanlar nasil pantolon secmeli

Kısa boylu bayanlar ayrıca tercih ettikleri pantolonların dizin altında biten pantolonlardan yana kullanmamalılar. Çünkü bu tarz pantolonlarda bacak boyunu kısa gösterir. Pantolonun en az bileklerde olmasına özen göstermelidirler.

kisa boy icin pantolon secimi nasil olmali

 

Bir önceki yazımız olan Kısa Boyluların Gelinlik Seçerken Dikkat Etmesi gereken Noktalar başlıklı makalemizde gelinlik, kısa boylular için gelinlik seçimi ve kısa boylular nasil gelinlik seçmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.