Doğru Ayakkabı Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Doğru Ayakkabı Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Şık ve Kendime Uygun Ayakkabıyı Nasıl Bulurum?

 

Kaliteli ve şık ayakkabı seçme yeteneği gerçek bir sanatsal bir yetenekle karşılaştırılabilir. Bir mağazaya gidip sadece ayakkabının görünümü şık diye satın almak çok yanlış bir karardır. Şık ve kendime uygun ayakkabıyı nasıl bulurum diyorsanız aşağıdaki fikirlerimize önem verin hepsi test edilmiş önemli fikirlerdir. Hem mükemmel görünümlü hem de size ne çok uyan ayakkabıyı bulacak fikirleri vereceğiz bundan emin olabilirsiniz. Doğru ayakkabı seçilirken nelere dikkat etmeli bunları tek tek araştırdık. İşte müthiş öneriler

 

 

Doğru Ayakkabı Seçimi için Öneriler

 

1.Parmak Kısımının ve Topuğun Şeklini Koruduğuna Emin Olun

Ayakkabıyı katladığınızda kalıcı deformasyonlar kalmamalıdır. Topuk kısmı sert olmalıdır çünkü yumuşak topuk hızlıca sarkabilir, bu da yürürken size çok fazla rahatsızlık verecektir.

2.Her Zaman Bir Ayağınız Diğer Ayağınızdan Daha Büyüktür

İster inanın ister inanmayın, birçok insanın ayağı diğerinden daha büyüktür. Bu nedenle, farklı boyutlarda birden fazla ayakkabı deneyerek her iki ayağınızın rahat hissettiğini fark etmelisiniz yoksa o ayakkabıyı almayın.

 

40 Şık Yüksek Topuklu Ayakkabı Modeli

3.Ayakkabı Alırken Kurallara Dikkat Edin

Yüksek topuklu ayakkabılar deniyorsanız, orta kısma birazcık baskı uygulayın. Bazı durumlarda geriye kaçma durumu olabilir. Bu da titrek yürüyüş ve denge kaybı gibi dezavantajlar olacaktır. Böyle bir ayakkabıda para verilip alınmaya değmeyecektir.

4.Ayakkabının Taban Esnekliğine Dikkat Edin,

Bir elinize ayakkabıyı alın diğer elinizle de ayak parmak kısmını kıvırmaya çalışın. Yeterince esnek olmayan taban, ayak eklemlerinin normal şekilde hareket etmesini önler. Bu yürüyüş bozuklarına hızlı yorgunluğa ve vücudun enerji tüketimini arttırmasına sebep olur.

 

 

5.Ayağınızı Sıkan Ayakkabıdan Uzak Durun

Kimi zaman az sıksa da bu ayakkabı zamanla açılır mantığı ile alınan ayakkabılar son derece risklidir. Bu durum kan dolaşımı ve kas fonksiyonlarına neden olur.

6.Ayakkabı Alacaksanız Öğleden Sonra Bunu Yapın

Ayaklarımız gün sonunda şişeceği için doğru kararı vermek için  öğleden sonra ayakkabı alışverişine çıkın. Sabahları ise tam uygun vakit değil buna göre saatlerinizi ayarlayın.

 

 

7.Yeni Ayakkabı Alırken Elinizle İç Kısmını Kontrol Edin

İç yüzeyler kaba iç dikişler olmaksızın yumuşak olmalıdır. Tabanı da yumuşak olmalıdır buna da dikkat edin.

 

8.Yeni Ayakkabıları Denerken Yürüyüş Yapın

Yeni ayakkabıları alırken sadece giyip çıkarmayın. Yumuşak halı dışında zemin üzerinde birkaç adım yürüyüp gidip gelin.

 

blank

9.Ayak Boyunuzu 2 Yılda Bir Ölçün

Bu durum özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken gereklidir. Onun içinde hafif değişmeler olabilir ayak boyunuzda bunun için ölçümler yapmanız sağlıklı olacaktır.

10.Yüksek Topuklu Ayakkabılarda Orana Dikkat Edin

Taban ile topuk arasındaki olması gereken mesafe en az 3 cm olmalıdır. Mesafe ne kadar kısa olursa ayak parmaklarınıza o kadar az yük biner.

 

 

 

Diğer Öneriler

-Ayakkabının uç kısmında 1-2 cm boş alan kalmalıdır.

-Kürk astarlı ayakkabı alıyorsanız, kürkün aşınma ile ezileceğini ve ayakkabı içinde ek boş alan oluşmasına neden olacağını unutmayın.

-Süet ayakkabılar daha esnek oldukları için ayağınıza tam uyduklarını kontrol ederek alın.

-Yüksek topuklu ayakkabılar denerken, blok boyunca kaymadığından emin olun. Zamanla, ayakkabılar giyilerek ayakların daha ileriye kaymasına neden olup topuklar kırılabilir.

Style Kadın Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2020 En İyi Bayan Kot Şort Modelleri başlıklı makalemizde En moda kot şort modelleri bayan, Kot şort modelleri 2017-2018 ve Şık kot şort modelleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.