Trend: Uzun Bob (Lob) Saç Modeli

Trend: Uzun Bob (Lob) Saç Modeli

Uzun yıllardır rağbet gören bob saç modeli artık daha da uzun olması ile beraber uzun bob ismini aldı. Bob kesim saç modeli daha kısa kesim saç modeli idi,uzun bob saç modeli ise bob kesime göre daha uzun bir model.Şunu belirtmeliyiz genel olarak saç modellerine baktığımızda uzun bob adı çok uzun bir saç olarak algılanmasın bu saç modeli orta uzunlukta bir saç şeklidir sadece bob kesim çok kısa olduğu için bunun adı uzun bob olmuştur.Bazı yerlerde ‘lob’ olarak anılmaktadır.Bu saç kesimi 2019 yılında uygulanmaya başlandı, bu yıl ise en üst sıralara doğru hızla tırmandı.2019 yılının favori saç modellerinden oldu önümüzdeki birkaç yıl daha etkisini artarak sürdürecektir.Geleceği parlak olan bir saç modelidir.

Uzun Bob (Lob) Nasıl Bir Saç Şeklidir?

Long of bob olarak isimlendirilmekte İngilizcede.Türkçe karşılığı uzun bob (lob) demek oluyor.Saçların uzunluğu omuz hizasında olacak,saçların uçları ise karışık katlı bir kesim yapılacak böyle bu model elde edilmiş olacak.Bu saç kesim şekli elde edilirken önde saç tutamları uzun bırakılmalı ancak bob kesim kesim saç gibi de simetrik olmamalı.Bu saça şekil verirken köpük ve spreyden destek almanız şart.Uzun bob (lob) saç kesiminde katların dolgun ve hacimli görünmesinin sağlamanız gerek.Hacimli görünmesini sağlarsanız çok güzel duracaktır yüzünüzde.Bu saç şeklinde dalgaları ortaya çıkarmak için saç maşası ve düzleştirici kullanabilirsiniz.

Uzun Bob (Lob) Saç modeli Hangi Yüz şekline Uygundur?

Bu saç modeli yüz şekillerine gitme anlamında çok geniş yelpazeye sahiptir.Bu geniş yelpazesi de bu saç modelini daha fazla kişi tarafından kullanmaya başlamıştır.Bütün yüz tiplerine uygundur gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Yuvarlak yüzlüler,kare yüzlüler,dikdörtgen yüzlüler,üçgen yüzlüler,baklava yüzlüler bu saç şekli ile çok rahat edecekler çünkü bu saydığımız yüz tiplerinin hepsinde de bu uzun bob(lob) saç şekli harika olmaktadır.Yüz şekliniz ne olursa olsun kuaförünüzden rahatlıkla bu saç modelini yapmasını isteyebilirsiniz.

Uzun Bob(Lob) Saç Modelini Kullanan Ünlüler

Birçok ünlü yıldız bu saç tarzına fazlasıyla ilgi göstermekte.Sizlerde bu ünlü yıldızların saç tarzına bakıp bu model hakkında olumlu veya olumsuz kararınızı verebilirsiniz.Ünlü yıldızlardan ilham almak çok önemlidir.Ünlü yıldızların saç şekilleri saç modasına yön vermektedir.İşte bu saç modelini kullanan ünlüler: Jennifer Lawrence,Julianne Hough,Naomi Watts,Kaley Cuoco gibi dünyaca tanınmış isimlerin tercihi uzun bob saç modelidir.Bu yıldızlarla daha da popülaritesi artacaktır.

Düz ve Dalgalı Uzun Bob Tarzı

Kimileri düz,kimileri ise dalgalı uzun bob tarını kullanmayı benimsemiş.Ünlülere baktığımızda da 2’ye ayrılmış vaziyette düz kullananlarda var dalgalı kullananlarda.Saçlarınızın yapısına göre iki tarzıda kullanabilirsiniz.Deneme yanılma yöntemiyle iki şekli de yapıp en çok yakışanı  bulun deriz.Bayanlar arasında ise en çok yakışan stilin dalgalı uzun bob stili olduğu yönünde ağırlıklı kanaat var bizden söylemesi 🙂 Düz uzun bob için saçlarınızı kuruttuktan sonra düzleştirici yardımıyla düzleştirip bakım yağı uygulayarak kullanabilirsiniz.Dalgalı uzun bob tarzı elde etmek için ise geniş uçlu maşalardan yardım alabilirsiniz.
  Yukarıda bu saç şeklini ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştık fikriniz nedir?Bu saç stilini deneyecek öz güveniniz var mı? İşte sizin için birçok örnekli fotoğraflar bakın karar verin gerçekten yakışmış mı? siz karar verin ona göre saç modelinizi değiştirin!

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.