Gelin Saç ve Makyajına Nasıl Karar Verilmeli?

Gelin Saç ve Makyajına Nasıl Karar Verilmeli?

Düğünün en güzel kızı gelin olmalı.Gelinler herkesten fazla dikkat çekmeli.Saçınızın nasıl olacağına,nasıl bir saç şekli ile konukların karşısına çıkacaksınız?Peki ya makyaj? Bu gibi sorular en temel sorular bu soruların cevabını belirlemiş olmalısınız.Ayrıca düğün günü neler yapılmalı neye dikkat etmeli? sorularının da net cevapları olmalı.Düğün gününe az zaman kala eve boyacılar,marangozlar ve diğer ustalar girip çıkar.Sizler de mobilyalarla,beyaz eşyalarla,perdelerle uğraşırsınız.

Evdeki bu çalışmalardan sonra eşyalar eve güzel bir şekilde yerleştirilir.Düğün salonu tutulduktan sonra sürekli diyaloglar sürer.Damat tarafı nasıl oturacak,gelin tarafı nerede oturmalı diye bir sürü teferruatlar sürer gider.Bunlardan dolayı unuttuğumuz bir şey olur düğünün baş kahramanı gelinin saç modeli nasıl olacak ve makyajı nasıl yapılmalı gibi sorular hep unutulur sona bırakılır.Oysaki çok önemli konu ve detaylardır.Bunlar önemsenmeli ve öncelikli olmalıdır.Yıllar geçtikten sonra fotoğraflarınıza saçlarım çok kötü olmuş gelin makyajım keşke şöyle olsaymış demek istemiyorsanız bu iki konuya ehemmiyet verin.Her zaman gittiğimiz kuaförümüz bu konuda çok iyi olmayabilir.Ona ‘ayıp’ olur diye bir şey aklınızdan geçmesin.Çünkü böyle günler ömürde bir defa geliyor.Kesinlikle özel gününüzde ayıp olmaz önemli olan sizsiniz çünkü.

 Kuaför Seçerken Önemli Kriterler Nelerdir?

-Belirlediğiniz kuaför birkaç hafta önce gelin saç provası yapacak mı?Bu sorunu cevabı evet olmalı.Gelin saç provası kesinlikle yapılmalı.Eğer yapmıyorsa o kuaföre tercih etmeyin.
Gelin Saç ve Makyajına Nasıl Karar Verilmeli (1)
-Eğer sürekli gittiğiniz kuaförünüz saçımı güzel boyuyor diye gelin saçınızı ve makyajınızı da çok mükemmel yapacak anlamına gelmez.O gün için profosyonel olması şarttır.
Gelin Saç ve Makyajına Nasıl Karar Verilmeli (1)
-İnstagram ya da Twitter takipçisi çok ve herkes bu kuaföre gidiyor diye o kuaförün çok iyi olduğu fikri ortaya çıkmamalı.Yani illa 10 bin takipçisi olan her kuaför başarılı sayılmaz kaldı ki takipçiler artık hileli ile bile çok kolay alınabiliyor.Böyle şeylerin reklam olduğu algısı hatırlanmalı.
Gelin Saç ve Makyajına Nasıl Karar Verilmeli (3)
-Düğün olacak mekana kuaför yakın olmalı fikriyle gidip en yakın kuaföre gelin saçı ve makyajı yapılmamalı.Eğer kuaför uzak dahi olsa iyi bir organize ile bu sorun çözülebilir.Zamanlama iyi olursa uzak bir yerdeki iyi kuaföre de gidilebilir.
Gelin Saç ve Makyajına Nasıl Karar Verilmeli (4)
  Duvak ya da taç gibi aksesuarları kuaförünüzün fikrini alarak ortak bir bilgi alış-verişi ile karar vermekte yarar var.Saçlarınıza şekil verdikten sonra tepeye duvak yerleştirirseniz saçınız görülmez kötü bir görünüm oluşturur. Bunun için ne yapmalı enseye takılacak duvak ya da taç gibi malzemeleri yanımızda götürerek takılmalı çünkü gözümüzde daha iyi canlanacaktır.Saç provası sırasında kuaförünüz size farklı saç alternatifleri de sunmalıdır.Saç  modellerini de mevsimine göre seçmeli. Örneğin:Ağustos ayında açık model bir saç yaparsanız o yoğun nemden dolayı saçlarınızın şekli çabuk bozulacaktır.Onun için yaz düğününde bu tercih edilmemeli.Gelin adayının yapacağı provaya gitmeden tek bir model değil birkaç model belirleyerek gitmeli ve bunlar denenmeli en güzel olanına karar verilmeli.Ayrıca prova 15-20 dk sürmemeli her şey tepeden tırnağa denenmeli ve anlatılmalı.Boya işlemleri düğünden önce yapılmalı ve hoşa gitmezse renk ayarlamasına gidilmeli.Prova ile düğün tarihi arasında zaman en az 1 ay olmalı.Bu senenin gelin saçı  modellerine baktığımızda kısa saçlar ön plana çıkıyor.Eğer kısa saç tercih edildiyse saçların renginde çıtçıt kullanılmalı ve saç modeli topuz olmalı. Örgülü saçlar ise alternatifler arasında olmalıdır.Bahar mevsiminde gelin saçları açık olabilir,yaz mevsiminde ise gelin saçları hava sıcak olduğu için kesinlikle topuz saçlar olmalı.
Gelin Saç ve Makyajına Nasıl Karar Verilmeli (6)

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. blank Sema dedi ki:

    Nursema demir Gaziantep

  2. blank Emine dedi ki:

    Bence önceden araştırılmalıdır emine erogul Afyonkarahisar

  3. blank Emine erogul dedi ki:

    Emine erogul Afyonkarahisar