Sonbahar Modasında Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar

A+
A-
Sonbahar Modasında Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar

Daha soğuk havalar yaklaştıkça, yeni sezon için kıyafetlerinizi değiştirmek gittikçe önem kazanıyor. Yalnızca havanın daha da soğumasına karşı kendinizi korumanız gerekmiyor aynı zamanda sonbahar görünümünüzü yepyeni bir yöne çevirmek için de harika bir zaman-tabii stilinizi de.

Sonbahar Modasında Yapılacak Yedi Şey

Bu İpuçlarıyla yeni sezon için ilham bulabilir ve yeni fikirler edinebilirsiniz.

1-Uygun Ayakkabılar Tercih Edin

Yeni sezon geldiğine göre artık parmak arası terliklerinizi bir kenara koymanın zamanı geldi demektir. Yalnızca sonbahar için uygun olmayan bir görünüşleri yok aynı zamanda soğuyan hava için de uygun olmayan bir yapıya sahipler. Eğer hızla kapıdan çıkarken ayaklarınızın çamura bulanmasını istemiyorsanız yapmanız gereken düz ve kapalı ayakkabılar ya da bilekten botlar tercih etmek olacaktır.

2-Trend Sonbahar Renklerinde Parçalar Kullanın

Sezonun trend sonbahar renklerinden olan renkleri kıyafetlerinizde ya da aksesuarlarınızda kullanın. Sonbaharın trend renkleri içerisinde açık mavi tonlar, pembeler, parlak morlar ve hareketli sarılar mevcut. Renk trendleri sizin geleneksel sonbahar görünümüne bürünmenizi sağlarken aynı zamanda da hem taze hem de yeni bir stile sahip olmanıza yardımcı olur.

3-Kıyafetlerinize Katlar Ekleyin

Kat kat giyinmeye özen gösterin. Kısa ve orta uzunlukta kolları olan bluzlar, ince ve orta kalınlıktaki kazaklar, şallat ve ceketler sezonun getirdiği hava sıcaklığındaki dalgalanmalara uyum sağlamanıza yardımcı olur.

4-Rahat Kıyafet Alanınızdan Uzaklaşın

Kendinizi rahat hissettiğiniz kıyafetlerin de dışına çıkın ve geleneksel sonbahar stilinize yenilik katın. Eğer sonbahar için genellikle belirli renklere ve stillere yöneliyorsanız, bu sezon sonbaharda yepyeni bir görünüş için bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer genellikle uzun kolyeler tercih ediyorsanız, bu sezon daha kısa aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Eğer genellikle sonbaharda kalem etek tercih ediyorsanız, bu sezonun yeni balon eteklerini deneyebilirsiniz. Eğer kendinizi rahat hissettiğiniz kıyafetlerin dışına çıkarsanız siz de bazı parçaların üzerinizde ne kadar güzel durduğunu keşfedebilirsiniz.

5-Kendi Dolabınıza Göre Alışveriş Yapın

Bazen yeni ve trend bir görünüşe sahip olmak gardrobunuzdaki kıyafetleri farklı şekillerde kullanmak anlamına gelebilir. Bu sezon kullanacağınız renk kombinasyonları ve stil elementleri zaten dolabınızda mevcut parçalarla oluşturulabilir. Mesela kahverengi tonlarını siyah ve beyaz renklerle kombinlemek bir yenilik olacağı gibi kolaydır da çünkü birçok kadının dolabında zaten bulunan nötr renklerdir bunlar.

6-Sonbahar Parçalarıyla Kişisel Stilinizi Öne Çıkarın

Popüler sonbahar parçalarınız kendi stilinize göre kullanmalısınız. Sonbaharın trend parçaları içerisinde birçok farklı stil mevcut bu sayede de siz kendi kişisel stilinize en çok uyum sağlayan parçaları seçebilirsiniz. Eğer atletik ve günlük stillere daha yakınsanız mesela sweatshirtler kullanabilirsiniz. Eğer daha hareketli parçalar tercih ediyorsanız da 80’lerin modellerine sahip parçaları sonbahar için gardrobunuzda kullanabilirsiniz.

7-Önemli Sonbahar Parçalarını Kullanın

Gardrobunuzda sonbahar için önemli olan bazı parçaları buludurmalısınız. Örneğin boğazlı kazaklar, kazaklar, blazer ceketler, montlar, atkılar, botlar, taytlar ve uzun kollu bluzler sizi hem sıcak tutacak hem de sezon için uygun parçalardır, bu sonbahar parçalarının dolabınızda bulunduğundan emin olun.

 

Sonbahar Modasında Yapılmaması Gerekenler

Yeni sezonun gelmesi ve havanın soğumasıyla birlikte uzak durmanız gereken birkaç şey de olacak.

1-Sonbahar Trendine Uyum Sağlamayı Abartmayın

Yeni sezon için görünüşünüzü yenileyecek birkaç parçaya sahip olmak istiyor olabilirsiniz fakat trend olan birçok parçayı aynı anda giyerek işi abartmamalısınız. Kendi stilinize uygun olan birkaç önemli parçayı sezon için dolabınıza eklemek tek yapmanız gereken şey.

2-Bütün Yazlık Kıyafetlerinizi Saklamayın

Sıcak hava için kullandığınız bazı kıyafetler sonbahar için de uygun olabilir. Örneğin bazı bluzlarınızı sonbaharda da kullanabilirsiniz. Yeni bir sonbahar görünümü için uzun elbisenizin üzerine bir blazer kullanabilirsiniz. Yaz aylarında kullandığınız bütün eteklerinizi de kenara koymak zorunda değilsiniz. Bu etekleri taytlarla kullanabilirsiniz. Eğer uzun ve salaş bir eteğiniz varsa da, podyumlara ait bir görünüm için üzerine bir sweatshirt geçirerek kullanabilirsiniz.

3-Teninizi Çok Fazla Göstermeyin

Soğuk havalarda teninizin çok açık olduğu kıyafetler tercih etmek çok da stil sahibi bir görünüme sebep olmaz. Eğer güzel giyinmek istiyorsanız ve görünüşünüze biraz çekicilik katmak da istiyorsanız, birçok ünlü stilistin tavsiye ettiği gibi belirli bir bölgeyi açıkta bırakmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin tek ve uzun bir kolu olan elbiseniz hem güzel görünmenizi sağlar hem de sezon için uygun olur.

4-Size Uymayan Modaya Uymayın

Eğer bazı trend parçalar sizin ten renginize ya da vücut şeklinize uygun değilse, kendinizi bütün trendleri takip etmek zorunda hissetmemelisiniz. En popüler parçalar bile sizin için uygun değilse üzerinizde güzel durmayabilir. Kişisel stilinize uyan parçalar tercih etmeli ve bunu yaparken de vücut şeklinizi göz önünde bulundurmalısınız. Tabii aynı zamanda ten renginiz uygun renkler de tercih etmelisiniz.

5-Külotlu Çorapları Pantolon Yerine Kullanmayın

Bu görünüş kimsede güzel durmaz. Daha kalın taytlar hem daha güzel görünür hem de soğuk sonbahar günleri için daha uygundur.

6-Kendinizi Koyu Renkler Giymek Zorunda Hissetmeyin

Sonbaharda yalnızca koyu renkler tercih etmek zorunda değilsiniz. Her ne kadar turuncu, kahverengi, altın rengi, yeşil, mor ve kırmızının koyu tonları sonbahar için uygun olsa da, yeni sezonun birçok trend rengi bu geleneksel sonbahar renklerinden biraz daha uzaklaşmanıza yardımcı olabilir.

Sonbahar Stilinizle Eğlenmeye Başlayın

Stil tercihleriniz ne olursa olsun sonbaharda bazı parçaları birlikte kullanarak değişiklikler yapabilirsiniz. Bunu kendi gardrobunuzdaki parçaları farklı şekillerde kullanarak da, yeni parçalar edinerek de yapabilirsiniz. Sonbaharda önerilenler ve önerilmeyenleri göz önünde bulundurarak kendi stilinize ve yaşam tarzınıza uygun hareket edebilir ve yaklaşan yeni sezonda harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.