Koyu Kumral Saç Modelleri

Koyu Kumral Saç Modelleri

Hepinize merhaba sevgili arkadaşlar. Bugün sizlere koyu kumral saç modelleri anlatacağız. Türkiye’de ve Dünya’da en yaygın saç rengi kahverengidir. Bu yüzden koyu kumral gibi bir saç rengine sahip olmanız ya da saçınızı buna çevirmek istemeniz oldukça normaldir. Koyu kumral saç rengi beyaz tenli, buğday tenli ya da esmer tenli olmanız fark etmeden oldukça güzel olacaktır. Özellikle esmer tenliyseniz ten renginizden birkaç renk tonu koyu ya da açık olursa ten renginizi daha da belirginleştirebilirsiniz. Bu şekilde yüzünüzü ve boynunuzu ortaya çıkartabilirsiniz. Bu şekilde kullanmanızı özellikle suratınız küçükse tavsiye ederiz. Yüzünüzü daha belirgin ve daha büyük gösterecektir.

Koyu Kumral Saç Modelleri

Koyu Kumral Saç Modelleri

Koyu kumral saç modelleri oldukça değişiyor. Ancak saçlarınızı koyu kumral kullanacaksanız o zaman uzun kullanmanızı tavsiye ederiz. Koyu kumral saçlar uzun olduklarında genellikle balyaj, röfle ya da ombre gibi yollarla renklendirilmekte ve farklı şeylerle kullanılmaktadır. Sizler de saçlarınızı uzattıktan sonra saçınızı koyu kumrala boyayabilir ve en az 2 hafta geçtikten sonra balyaj, röfle, ombre ya da ne isterseniz saçınıza farklı gölgeler ve ışıltılar verecek şekilde renklendirebilirsiniz. Koyu kumral saç modelleri genellikle göğüsün altına kadar uzanan uzun saçlarla kullanılmaktadır. Bu şekilde saçınızı daha belirgin ve göz alıcı halde kullanabilirsiniz. Saçlarınız koyu kumral olacağı için oldukça bakımlı ve doğal bir görüntü de elde edeceksiniz.

Koyu kumral saç modelleri rengin alt tonuna bağlı olarak oldukça değişmektedir. Örneğin küllü koyu kumral yaparsanız saçınızda yansıma olmaz bu da normal koyu kumrala göre daha az parlaklık ve canlılık görüntüsü anlamına gelmektedir. Ancak bu dediklerimiz kulağa kötü gibi gelse de saçlarınızın parlak olmaması bakımsız göründüğü anlamına gelmiyor. Saçlarınızın kalın telli ya da ince telli olması, saç miktarı, saçlarının dayanıklılığı, saçlarınızın yumuşaklığı gibi pek çok farklı etmen vardır. Parlak saçları herkes sevmez ancak böylesi güçlü saçları herkes ister. Saçlarınıza bakım yaparken saçlarınızda boya olduğunu unutmamanız gerekmektedir ve buna göre bakım yapmalısınız. Ayrıca saçınızı koyu kumral yapacaksanız sürekli saçınızı boyamanıza gerek yoktur. Ayda bir saç boyanızı tekrar yapmak yeterli olacaktır.

Koyu Kumral Boyalı Saç İçin Bakım Önerileri

Koyu kumrala saçlarınızı boyadıktan sonra boyanın akmamasını istiyorsanız o zaman saç kreminin içinde amonyak olmamasına dikkat edin. Amonyak saç boyalarının saçtan sökülmesine neden olur. Bunu engellemek için saç boyasını korumak için renk koruyucu saç kremi kullanabilirsiniz. Saçlarınızı sürekli yıkamak da saçlarınızın boyasının akmasını sağlayan başka etkenlerdendir. Saçlarınızı duşa girdiğinizde den fazla 3 defa şampuanlamanızı öneririz. Eğer saçınız sürekli yağlanıyorsa o zaman kuru şampuan ya da bebek pudrası sürerek bu görüntüyü azaltabilirsiniz. Sıcak su boyanın akmasını sağlar bu yüzden saçlarınızı soğuk suyla yıkayınız.

Saçlarınızı her yıkamada şampuanlamak zorunda değilsiniz. Saçlarınızı kremlemeniz yeterli olacaktır. Saçlarınıza renk dostu maske ve bakım yağları da uygulayabilirsiniz. Bakım yağlarını ve maskeleri illa kişisel bakım mağazalarından almak zorunda değilsiniz. Kendi evinizde doğal yollardan pek çok farklı şekilde maske elde edebilirsiniz. Ayrıca zeytin yağı gibi yağlar da saçınızı oldukça besleyip parlatacaktır. Bu yağları kullanacaksanız düzenli bir şekilde bunu yapmanız gerektiğini unutmamanız lazım. Eğer üç beş kere yaptıktan sonra sıkılır ve yağ uygulamazsanız işe yaramayacaktır. Saç bakım kremi ve saç şampuanınızın özellikleri aynıysa o zaman yine oldukça güçlü bir etkiye sahip olacaktır. Örneğin hem şampuanı hem kremi dökülme karşıtı ya da yoğun nemlendiricili alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.