Kızıl Kahve Saç Boyası

Kızıl Kahve Saç Boyası

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün yazdığımız kızıl kahve saç modelleri yazımızın ardından sizlere hemen kızıl kahve saç boyası nasıl kullanılır ve saça uygulanırken nelere dikkat etmelisiniz diye anlatmamız gerektiğine karar verdik. Kızıl kahve saç boyası doğru markayı seçtiğiniz taktirde saçınızı besler ve güçlendirir. Bu yüzden çok bilinmeyen boya markalarını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bilinmeyen markaların bir kısmı merdiven altı üretilen sağlıksız ürünlerdir. Bu yüzden saçınıza yarardan çok zarar getirecektir. Yanlış saç boyası saçın nemini alarak saçınızı kurutur ve dökülmesini sağlar. Ayrıca saçınız kuru olduğu için daha hızlı kırılacak ve elektriklenecektir. Saç boyası alırken boyanın içeriklerinin doğal olması oldukça önemlidir. Saçınızı içine kimyasal girmiş boyadan çok doğal içerikleri olan boyalarla boyadığınız takdirde saçınız daha da iyi bir hale gelecektir.

Kızıl Kahve Saç Boyası

Kızıl Kahve Saç Boyası

Piyasada pek çok farklı kızıl kahve saç boyası vardır. Eğer saçınız uzunsa o zaman alçağınız saç boyasından iki kutu almanızı öneririz. Tabi dilerseniz farklı iki rengi karıştırıp kızıl kahve rengini elde etmek de mümkündür. Bu şekilde yine iki kutu kullanmış ve bol bol boya elde etmiş olacaksınız. Ayrıca kullandığınız her iki renk boyasının da alt tonlarını saçınızda daha net bir şekilde görebileceksiniz. Tabii ki farklı markalardan olan saç boyalarını karıştırmanızı fazla önermiyoruz. Bazen bazı boya markaları renkleri yanlış gösterebiliyor. Örneğin kahverengi ve kızıl saç boyalarını aldınız ancak kızıl saç boyasını aldığınız marka kızıl boyasını bakır rengine yakın tonlarda yaptı. Hangi saç boya markasının ne yaptığını bilmediğiniz için bu bir sorun olacaktır.

Kızıl kahve saç boyasını satın aldıktan sonra saçınıza uygulamaya başlamadan önce saç başlangıç çizginiz hizasında ve kulaklarınıza vazelin ya da başka bir nemlendirici krem sürmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde saçın bittiği yerdeki deriye kazara saç boyası sürseniz bile renk saçınıza yapışmayacak ve kolayca çıkabilecektir. Saçınızı boyadınız ve yıkadınız. Her şey tamam olsa bile saçınızı ilk boyadıktan sonra birkaç kere daha yıkamanız iyi olacaktır. Çünkü kızıl renkteki boyalar oldukça hızlı akmaktadır. Yastık kılıflarınızda ya da banyo sonrası bornozunuzda kızıl renkler görürseniz şaşırmamanız gerekir.

Kızıl Kahve Saç Boyası

Kızıl Kahve Saç Boyası İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kızıl boyanın saçınızda uzun süre kalması saçınız için iyi olmayacaktır. Saçınızı belirtilen sürenin sonunda yıkamanızı tavsiye ederiz. Bazı markalar tamamen bitkisel malzemeler kullanmaktadırlar bu yüzden diğer saç markalarına göre renkleri biraz daha az belli olsa da yine de iyi olacaktır. Ayrıca saçınızda boyanın çok uzun süre kalması demek rengin daha da koyulaşması da demektir. Bu yüzden saçınızı yalnızca yanmadan korumak için değil aynı zamanda rengin farklı çıkmaması için de belirtilen sürede yıkamak iyi olacaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde boyanız da kaliteliyse saçınızda hiçbir sorun oluşmayacaktır.

Az önce de dediğimiz gibi kızıl kahve saç rengi özellikle saçınıza ilk uyguladığınızda saçınızdan sürekli akan bir renk. Bunu azaltmak için çeşitli bakım kürleri uygulayabilirsiniz. Saçlar hakkında yazdığımız pek çok yazıda farklı bakım kürleri tarifleri verdik. Dilerseniz sayfamızdaki diğer yazılara bakım bu saç maskelerine ve bakım kürlerine hızlıca erişebilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak su kullanmamak da oldukça iyi olacaktır. Sıcak su saç boyasının akmasını hızlandırır bu yüzden saçlarınız daha da kısa sürede kızıl kahveden kendi rengine dönüş yapacaktır. Ayrıca her gün saç yıkamamanız da gereklidir. Her gün saç yıkamak boyayı da çıkartacağı için boyanın kalıcılığını azaltacaktır.

Bir önceki yazımız olan Beren Saat Saç Rengi başlıklı makalemizde Beren Saat Saç Rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.