Zayıf Gösteren Elbise Modelleri

A+
A-
Zayıf Gösteren Elbise Modelleri

Biricik tutkumuz olan elbiseler her mevsim vazgeçilmezimizdir. Ancak beden tipimizi tanımadan yaptığımız elbise seçimleri bizi olduğumuzdan daha kilolu gösterebilmektedir. Özellikle aşırı kilolu kadınların çoğu bu durumdan kaçınmak istiyorlar. Bu yüzden şimdi sizlere zayıf gösteren elbise modelleri göstereceğiz ve bu konu hakkında birkaç ipucu vereceğiz. Bu ipuçları sayesinde olduğunuzdan daha zayıf ve şık görüneceğinize eminiz. Ayrıca bu elbiselere ceket ya da şapka gibi tamamlayıcı aksesuarlar eklemeniz oldukça önemlidir. Bu şekilde kendinize yalnızca yakışan bir elbise giymiş olmayacaksınız ayrıca dışarıdan bakan herkesin de dikkatini çekecek olan bir model olmuş olacaktır. Bizler her ne kadar kullanmasa da özellikle yaz aylarında vazgeçilmez olması gereken bir aksesuardır şapka.

Zayıf Gösteren Elbise Modelleri

Zayıf Gösteren Elbise Modelleri

Zayıf gösteren elbise modelleri bakıyorsanız o zaman söylememize gerek olmadan balık kesim gibi aşırı dar kesimlerden uzak durmanız gerek olduğunu biliyorsunuzdur. Çünkü bu dar kesim elbiseler sizin vücut tipinizi daha da ortaya çıkartır. Özellikle balık kesim ve yatay çizgileri olan elbiselerden uzak durmalısınız. Yatay çizgiler olduğunuzdan daha kısa ve cüsseli göstermeye yarar. Ancak siz daha uzun ve ince görünmeye çalıştığınız için dikine olan çizgileri tercih etmelisiniz. Ayrıca elbise kumaşınızı korse etkisi yapacak kumaşlardan seçmeniz de oldukça önemlidir. Elbisenizin altına da giyebileceğiniz bir elbise korsesi de alabilirsiniz. İki şekilde de oldukça iyi duracaksınız.

Zayıf gösteren elbise modellerine bakıyorsanız önemli olan şeylerden birisi de vücudunuzu ve zayıf göstermek istediğiniz bölgeyi iyi tanımaktır. Örneğin kalçalarınız büyükse o zaman kalça kısmınızı gizlemeniz ve kalçanızdan yukarısında kalan kısmınızı daha çok sergilemeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse bir askılı elbise giyecekseniz askılarınızın olduğu kısım dar olabilir. Ancak kalçanıza geldiği noktada etek kısmı daha kabarık olmalı. Bu şekilde geniş eteğiniz sayesinde kalça detaylarınızı saklı tutabilirsiniz. Bu tür elbise modelleri aynı zamanda basen gizlemeye de oldukça yardımcı oluyorlar. Basenlerinizi ve bacaklarınızı daha çok gizlemek isterseniz eteğin boyunun daha uzun kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde bir elbise üst kısmınız sayesinde sizi daha dikkat çekici ve iddialı gösterecektir.

Zayıf Gösteren Elbise Modelleri

Giyinirken Zayıf Görünmek İçin Başka Neler Yapılır?

Göğüsleriniz büyükse o zaman göğüs kısmı bol olan bir model giyebilirsiniz. Örneğin salaş elbiseler bunun için harika olacaklardır. Göğüs kısmınız bol olduğu için büyüklüğünü saklamış olacaksınız. Ancak alt kesimlere doğru daha dar olsun istiyorsanız o zaman kemer kullanabilir ve belinizi belli edebilirsiniz. Ancak daha da dar istiyorsanız o zaman elbise yerine bol bir tişört altına kalem etek tarzı dar bir etek giyebilir ve kombininizi tamamlayabilirsiniz. Kollarınızı gizlemek istiyorsanız ama havaların da sıcak olduğunu unutmuyorsanız o zaman kolları tüllü olan modelleri giyebilirsiniz. Aynı zamanda yarım kol ya da kısa kol gibi modellerle kollarınızı rahatça gizleyebilirsiniz.

Sırt bölgenizde daha çok bir yağlanma olmuşsa sırt dekoltesi tercih etmeyin. Bunun yerine bacak dekoltesi ya da göğüs dekoltesi daha iyi olacaktır. Ayrıca uzun etekli elbiseler giyerek bacaklarınızı gizleyebilirsiniz. Ancak bunu yaparken elbise sıkıcı görünebileceği için bir bacak dekoltesi olması oldukça gereklidir. Uzun etek giyerken arada sırada bacağınızın görünebileceği modeller daha iyi olacaktır. Renk olarak ise koyu renkler daha çok zayıf göstereceğinden siyah oldukça sık kullanılmaktadır. Renkli giymeyi seviyorsanız ancak kilolu göstereceğini düşündüğünüz için griye yöneliyorsanız yapmayın. Gri sıklıkla renkli kıyafetlerden bile daha çok kilolu gösterebilmektedir. Onun yerine bej, krem gibi doğal renklere rahatlıkla yönelebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadın Spor Ayakkabı Modelleri Arasında Kalmayın: İşte Püf Noktaları! başlıklı makalemizde Kadın Spor Ayakkabı ve Kadın Spor Ayakkabısı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.