Kaliteli ve Doğru Kapatıcı Seçme İpuçları

A+
A-
Kaliteli ve Doğru Kapatıcı Seçme İpuçları

Makyaj bayanların en iyi arkadaşıdır. Bir bayanın kusurlarını örtmek için ve genç görünmesi için farklı ürünler kullanması gerekir.Her yaştan bayan için bu ürün kapatıcıdır. Bayanlar bazen kapatıcı kullanırken yarardan çok zarar görürler bizde bu durum için kılavuz hazırladık. Kaliteli ve doğru kapatıcıyı bularak uygulamanızı sağlayacak bu yazımız. Kapatıcılar sadece sivilce ve renk değişikliği sağlamak için kullanılmaz. Cildimizdeki birçok durum için kullanılır. Önerilen içerik; Doğal Makyaj Yapmanın 9 Adımı

  Kapatıcı Nedir?

Lydia O’leary tarafından bulunmuştur. NewYork’ta bir üniversite öğrencisi olan yüzündeki doğum lekesinin örtmek için kullanmaya karar vermesi sonucu ortaya çıktı. Daha sonra Amerika’da Covermark şirketi ilk patenti aldı. Bu şirketin çalışmaları ile farklı durumdaki lekelere çare oldu. Dermatolojik testler sonucunda pozitif sonuçlar alarak bu ürün sayesinde sektörün en iyisi oldu. 1942 yılında ise Helena Rubinstein kapatıcının farklı tonlarını geliştirdi. Cildimizin parlak ve pürüzsüz harika görünmesini sağlayan kozmetik ürününe kapatıcı denir.

   Kapatıcı Türleri

Kapatıcının farklı türleri de vardır. Gece ve gündüz daha iyi görünmek için farklı formlarda üretilmiştir. 4 tane formu vardır.
-Katı Kapatıcılar: Sivilce ve lekeleri gizlemek için çok iyidir ancak ten  uyumu zordur ve küçük alanlarda kullanılmalıdır.
-Sıvı Kapatıcılar:Yüzün geniş alanı için kullanılabilir.Güzel bir formdur.Bu tür kapatıcıları uygulamak daha kolaydır. Harika sonuçlar sunar.
Toz Kapatıcılar:Yara izleri ve lekeleri için kullanılır kapatıcılığı yüksek değildir. Cilt tonu ile uyumu çok yüksektir.
Kalem Krem Kapatıcılar:Yorgunluğunuzu gizlemek için kalem tarzı kapatıcılar kullanılır. Bu kalemler aynı zamanda vurgulama özelliğine sahiptir. Yorgunluğunuzu gizleyerek daha canlı bir yüz hatlarına sahip olursunuz. Fosforlu ışığı yansıtan kalem ile kusurlarınızı gizlersiniz.

    İyi Kapatıcı Nasıl Seçilir?

Kapatıcı seçerken cilt tonunuz çok önemlidir.Cilt tonunuza uygun bir kapatıcı seçmelisiniz kapatıcınızı seçerken aşağıda vereceğimiz önerileri dikkate alın. Kapatıcı seçmenin püf noktaları ve hilesi vardır. Doğru kapatıcı seçilmezse maliyet katlanabilir.
-Sarı tonlu kapatıcılar düzensiz cilt tonları için kullanılmalı.
-Yeşil tonlu kapatıcılar sarışın bayanlar için sivilceler için kullanılmalı.
-Her zaman uyum için küçük bir alanda uygulayın.
-Eğer yüzünüzde kırmızı lekeler varsa sarı tonda kapatıcı uygulayın.
-Gözlerinizin altında morluklar varsa pembe,şeftali,turuncu kapatıcılar uygulayın.
-Solgun ciltleri canlandırmak için mor tonlu kapatıcılar uygundur.
-Göz kremlerini rütuş için kullanın.
-Yüksek kapatıcılık istiyorsanız yarı mat kapatıcı kullanın.
-Dövme,sivilceler için mat kapatıcı kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan 5 Dakikada Yüz makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde 2 dakikada makyaj, 2016 makyaj fikirleri ve makyaj malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.