Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerileri
3 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.541 kez okundu.

Yağlı bir cilde makyaja yapmanın zorluğunu herkes bilir muhakkak. Fakat vereceğimiz öneriler ile bunun çok daha kolay olacağını söyleyebiliriz!

Yağlı ciltler için kullanılan malzeme ne kadar farklılık gösterse de kesinlikle su bazlı ve komedojenik olmamalıdır. Komedojenik olmaması ürünün gözenekleri tıkamaması, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olmaması demektir. Bb krem, pudra ve fondöten almaya gittiğinizde görevliye komedojenik olmaması yönünde yardımcı olmasını isterseniz size bilgi verecektir. Aynı zamanda ürün üzerinde de ‘komedojenik değildir’ ibaresini görmeniz mümkündür. Eğer kullandığınız ürün su bazlı değilse, ürün cildinize kalıp şeklinde yapışacak ve nefes almasını engelleyecektir. Zaten yağlı olan cildinizde daha fazla terlemeye yol açarak gözeneklerin tıkanmasına sebep olacak, yağlanmayı da arttıracaktır. Aynı zamanda su bazlı ürünlerin diğer ürünlere nazaran daha fazla kalıcı olduğu bilinmektedir.

Size her bütçeye uygun tavsiye edebileceğim üç farklı ürün var. Tabiki de ilk önerim her kadının favori markası olan Mac marka Studio Fix Fluid fondöten. Kapatıcılığı, kalıcılığı ve pudralı yapısıyla kendini özel hisseden her kadının favori ürünüdür. Geniş ton yelpazesi içinden kendinize uygun olanı rahatlıkla seçmeniz mümkündür. İkinci ürünüm ise, fondötende adeta devrim yaratan Estee Lauder Double Wear yönünde olacak. Kalıcılığı ile birlikte yağlı ciltleri memnun ederken aynı zamanda cilt problemlerinin de önüne geçiyor. Son olarak ise L’oreal True Match fondöteni rahatlıkla önerebilirim. Kalıcılığı cilt tipine göre değişse de yine de önerebileceğim ürünler arasındadır.

Esmerler İçin Makyaj Önerileri
Boncuklu Örgü Fular Modelleri

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git