Tesettür Giyim İçin Yaz Ayları Tüyoları

A+
A-
Tesettür Giyim İçin Yaz Ayları Tüyoları

Yaz aylarına girdik sayılır. Tesettür giyim için yaz ayları tüyoları ile oldukça rahat ve şık kombinler oluşturabilirsiniz. Tesettür giyim, doğru renk ve kombin seçilmediği takdirde yaz ayları için oldukça sıkıcı olabilir.

Peki, yaklaşan yaz dönemlerinde tesettür giyim için hangi kıyafetler, kumaşlar ve aksesuar seçimi yapılmalı? Nelere dikkat edilmeli? Merak ettiğiniz tüm konular, içeriğimizde!

Yaz Aylarında Tesettür Giyim Tüyoları

Tesettür giyinen kadınlar; genellikle keten, pamuk ya da kumaş giyinirler. Bu türler arasında en ideali; yaz aylarında terletmeyecek olan pamuk ve keten kumaşlardır. Vücudunuzun nefes almasını sağlaması, ter kokusunu engellemesi ve rahat hareket edebilmeniz için bu türdeki kumaşları kullanmalısınız.

Yaz aylarında hangi renkler tercih edilmelidir ?

Yaz aylarında ortama uyum sağlayabilmesi için tercihinizi canlı renklerden yana kullanabilirsiniz. Fuşya, sarı ve indigo gibi renkler, ışığı yansıtmasının yanı sıra; seri tutarak yaz aylarının canlılığına da uyum sağlar.

Siyah renk tonlarındaki kıyafetler, sıcağı ve ışığı üzerine çektiği için; yaz aylarının daha sıcak geçmesine neden olabilir. Bu nedenle siyah gibi koyu renkli kıyafetlerden uzak durmalısınız.

Yaz aylarında eşarp mı şal mı kullanılmalıdır ?

Kış – Yaz fark etmez, şallar çok daha kullanışlıdır. Size tavsiyemiz; yaz aylarında daha iyi hava akışı sağlamasından dolayı şal kullanmanız olacaktır. Hem şık, hem de rahat görünümü sayesinde ilk tercihleriniz arasında yer alabilir.

Yaz aylarında tercih edilebilecek kıyafetler

Yaz aylarında daha rahat ve serin hissedebilmek için; salaş kıyafetleri tercih etmelisiniz. Bu kriteri biraz daha açacak olursak; salaş kesim ve tulumları kombinleyebilirsiniz. Bu sayede rahat olmanızın yanı sıra, sıcaktan çok fazla etkilenmeyeceksiniz.

Tercih edilen şal veya eşarp nasıl olmalı?

Tesettür giyim için yaz ayları tüyoları verirken; şal ve eşarp konusuna değinmemek olmazdı.  Tıpkı kıyafet tercihinde de olduğu gibi ince, ipek olan şallar ve eşarplar iyi bir tercih olacaktır. Buna ek olarak açık renkte baş örtüsü kullanmanız; yine sıcak günleri serin ve rahat geçirmeniz için olmazsa olmazlardandır.

Tesettür Giyim İçin Yaz Ayları Tüyoları içeriğimizi yanı sıra; Günlük kombin önerileri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Giyimde Şıklığın Formülü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.