Göz Altı Morluklarını Nasıl Yok Edebiliriz?

A+
A-
Göz Altı Morluklarını Nasıl Yok Edebiliriz?

GÖZ ALTI MORLUKLARINI NASIL YOK EDERİZ ?

Göz altı morluklarından bir çok insan şüphesiz ki şikayetçidir.Güzellik her kadın  için önemli ve güzelliğimize bu morluklar gölge düşürür.Bir gün uykusuz kalsak bile gözlerimizin altı hemen çöker ve mor bir renk alır. Tabi bu geçici olanıdır. Çünkü göz altı morlukları hemen oluşan bir şey değildir. Yıllarca  maruz kalınan stresli bir yaşam ,uyku düzeninin bozuk olması, aşırı yorgunluk zamanla gözlerimize yansıyacak, gözlerimizin çukurlaşmasına göz altımızın da mor yada siyah bir renk almasını neden olacaktır.Göz altı morluğunun bir diğer nedeni ise genetik olmasıdır.Bazı insanlara baktığınızda göz kapakları göz altı ve göz çevresi tamamen koyu bir renktir.Genellikle kahverenginin koyu rengindedir. Bazen onların makyaj yaptığı bile sanılır. Bu durum yukarda ki saydığımız nedenlerden dolayı zamanla mor ve siyah bir görüntü almasına yol açar. Genetik olan göz morluğunu gidermek tabi ki daha zor olacaktır. Çünkü zaten kişinin göz yapısı öyledir.

Göz altı morlukları için tabi doktora da gidebiliriz,. Doktor bu özel yani estetiğe giren bir durum olduğu için size kozmetik ürünleri tavsiye edecektir. .Bu kozmetik ürünleri de oldukça pahalıdır. Fakat siz bu benim bütçemi aşıyor diyorsanız göz  altı morluklarını gidermek için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda göz altı morluklarını giderici doğal yöntemleri ve bitkisel çözümleri  sunacağız. Morluklar hemen geçmeyeceği için vereceğimiz karışımları durumunuza göre 2 – 4 hafta kadar uygulayınız. Buyurun birlikte bakalım.Saçlarınızda kırık problemi varsa saç kırıklarını onarmak için maske tarifleri yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

 GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN PATATES KARIŞIMI: Bukarışımımızı hazırlamak oldukça kolay. Gerekli olan malzemelerimiz ise sadece bir tane patates ve iki tane de  tülbent,

HAZIRLANIŞI: Çok fazla büyük olmayan bir patatesi alıyoruz. Bu patatesi hamur haline gelecek şekilde iyice eziyoruz. Hamur halindeki patatesleri tülbentlere koyuyoruz ve bu şekilde göz altımıza koyuyoruz. Bunu yaptıktan sonra bekleme süremiz 40 dakikadır. Süre sonunda göz altlarımızdaki patatesi yıkayıp temizliyoruz. Göz altlarınızın mor renginin biraz açıldığınızı ve beyazladığını göreceksiniz.

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN PAPATYA KURUSU KARIŞIMI: Malzemelerimiz yarım kilo su ve çay bardağı ile papatya kurusu.

HAZIRLANIŞI: Önce göz kararınca su kaynatıyoruz. Kaynayan suyumuzun içersine kuru haldeki papatyalarımızı koyuyoruz. 20 dakika bekleme süresinden sonra papatyaları süzüyoruz. Kalan suyu ise dökmüyoruz. Bu suyu alıp morluklar en çok gözümüzün neresinde ise masaj yaparak papatyalı suyu sürüyoruz. Bir bez parçası ya da bir pamukla bu işlemi yapabilirsiniz.30 dakikalık bekleme süresinden sonra yıkayıp temizliyoruz.

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN PEYNİR KARIŞIMI : Her zaman söylenir ya bir kibrit kutusu peynir kahvaltıda mutlaka yenmelidir diye. Biz bir kibrit kutusu peynirimizi kahvaltı için değil göz altı morluğumuz için kullanacağız. Gerekli olan tek malzememiz bir kibrit kutusu peynir.

HAZIRLANIŞI: Bir kibrit kutusu peyniri bir kaba alıyoruz ve eziyoruz. Ezdikten sonra gözaltlarımıza yapıştırıyoruz. Bekleme süremiz 15 dakikadır. Yıkayıp temizliyoruz. Peynir göz altı morluklarında çok etkilidir mutlaka uygulayın değişimi göreceksiniz.

GÖZALTI MORLUKLARI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER :

IHLAMUR(POŞET ÇAY): Göz altı morluklarımızı ıhlamur gibi bitkisel çözümlerle de halledebiliriz.
HAZIRLANIŞI: Poşet çayımızı sıcak suyun içersine koyuyoruz. 15 dakika  kadar kaynattıktan sonra ılık hale gelmesi için biraz bekletiyoruz. Poşeti alıp gözümüzün tamamına koyuyoruz. Bekleme süremiz 20 dakikadır. Daha sonra yıkayıp temizliyoruz. Bunun etkili olması için birkaç uygulama yapmalısınız. Göz altınızın daha aydınlık olduğunu göreceksiniz.

EBEGÜMECİ VE ELMA SUYU: Malzemelerimiz 100 gr kadar taze olan bir ebegümeci ve 1 tane elma.

HAZIRLANIŞI: Ebegümeciyi alıp bir kapta eziyoruz. Elmanın da suyunu çıkarıyoruz. Ezilmiş olan ebegümecin içersine elma suyu katılır. Bir tülbentin içersine konulan karışım göz altına konulur. Bekleme süresi 20 dakikadır. Daha sonra göz altı temizlenir. Ebegümeci göz altı morluklarını giderdiği gibi oluşumunu da engeller.

Bir önceki yazımız olan Saç Kırıklarını Onarmak İçin Maske Tarifleri başlıklı makalemizde doğal maske, güzellik ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. blank Ayşe dedi ki:

  Göz altlarının böyle mor olması insanın duygu durumunu bozabiliyor. Önerileriniz için teşekkürler.

 2. blank Aysun dedi ki:

  Tıpkı sivilce gibi yüzdeki güzelliğe gölge düşüren şu göz altı morlukları canımı sıkıyor. Umarım çözüme kavuşur.

 3. blank Büşra dedi ki:

  Aslında bunu sebebi tam olarak belli değil. Yoğun stres ile yaşayan her insanda bu morluklar çıkmıyor çünkü.

 4. blank Berrin dedi ki:

  Göz altları mor olan insanlara sanki uyuşturucu kullanıyormuş gibi muamele yapılıyor. Halbuki bu bir hastalıktır.

 5. blank Ceren dedi ki:

  Genelde ben bu sorunu fondöten ile çözüyorum. Gerçi buna çözüm denmez ancak kalıcı bir çözüm bulmuş değilim.